Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach - sprawdź nasze moodboardy

Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach – sprawdź nasze moodboardy

Każdy kolor wywołuje jakieś konotacje, wzbudza określone emocje a odpowiednio dobrany może pomóc nam w osiągnięciu wyznaczonego celu. Kolor ma ogromną moc, dlatego nie powinniśmy bagatelizować jego roli w aranżacji wnętrz. Jak wiemy, na przestrzeni epok to wcale nie biel była nieodłącznym elementem kreacji mieszkania, ale metaliczne barwy – najczęściej występujące w formie detali i dekoracji. Obecnie władzę absolutną w każdym stylowym domu pełni złoto, kojarzone z władzą, dobrym okresem w życiu czy sprytem. Nie bez powodu o uzdolnionym manualnie mężczyźnie mówi się ,,złota rączka”, a o kimś z dobrym sercem, że ma ,,złotą duszę”, natomiast używając określenia ,,złoty wiek” chcemy zaakcentować świetność danych czasów. Jest jeszcze druga strona medalu – niektórzy kojarzą występowanie tej barwy we wnętrzach z nowobogactwem, kiczem i brakiem gustu. Czy to dobrze? Skądinąd mamy ku temu jakieś (czasami mocne) podstawy, ale nie w tym rzecz – rzecz w tym, że umiejętnie zastosowane złoto we wnętrzach potrafi w wyrafinowany sposób je upiększyć. Dziś pokażemy Wam, jak to zrobić w piękny i prosty sposób. Złoty okres złota? Bez wątpienia!

 

proj. Kate & Co.
proj. Kate & Co.

 

Złota rada

Złoto, jak żaden inny materiał, wprowadza do wnętrza nutę luksusu i wyrafinowanej elegancji. Pamiętajmy jednak o umiarze, który jest tu kluczowy. Złoto, jako motyw przewijający się we wnętrzu w formie detali i jak klamra dopinający wizualnie wszystko w spójną całość, sprawdza się w tej roli doskonale. W domach odważnych i kreatywnych osób może być dominantą i tym samym determinować estetykę projektu. Jeśli zadecydujecie, że będzie pełniło ważniejszą rolę, na przykład pokryjecie złotą mozaiką ścianę nad blatem w kuchni, pamiętajcie że w tym pomieszczeniu już nie może znaleźć się nic konkurencyjnego, bowiem mogłoby to zachwiać równowagę stylizacji.

 

Najpiękniejsze złoto nie szuka atencji w połysku. O wiele lepiej sprawdzi się to postarzane lub tylko z delikatnym lśnieniem, które pod wpływem światła może zmieniać swoje oblicze. Innym sposobem na wprowadzenia tego materiału do aranżacji, bez obaw o otarcie się o śmieszność, jest złoto w prostej formie.

 

proj. Dziurdzia Projekt
proj. Dziurdzia Projekt

 

Złoto we wnętrzach nie jedno ma imię

Złoto ma historię starą jak świat. Nie bez powodu, może nam się kojarzyć z pałacami, barokiem, splendorem i przerostem formy nad treścią. Jednakże współczesne podejście do używania z tego koloru we wnętrzach, prezentuje zupełnie nowy poziom. 

W nowoczesnych projektach próżna szukać połączenia złota z kryształami, piórami i stylizowanymi meblami. Takie spojrzenie jest zupełnie passé.

 

 

Z czym łączyć złoto?

Złoto pasuje do niemalże każdego koloru. Tylko od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, nasz wybór zależy. Warto wspomnieć, że jest doskonałym uzupełnieniem każdej barwy z palety Pantone na wiosnę – lato 2019. Poniżej znajdziecie inspirujący przykład.

 

Jak ubrać wnętrza na nadchodzący sezon? Kolory Pantone 2019

 

zloto we wnętrzach
Produkty wykorzystane w moodboardzie kupisz w naszych showroomach
Kolory Pantone 2019
Kolory Pantone 2019

 

Złoto odnajdzie się w każdym stylu wnętrza

Wyobraźcie sobie, że nawet wnętrza utrzymane w eko stylu polubią się ze złotem. Chyba nie trudno sobie wyobrazić, jak dobrze zgrywają się kolory i materiały czerpiące z natury, z naszym bohaterem wpisu. Złoto możesz łączyć z brązami, beżami (ogólnie ze wszystkimi kolorami ziemi) a także z drewnem, rattanem, wikliną i naturalnymi tkaninami, takimi jak len czy bawełna.

 

złote dekoracje w domu
Produkty wykorzystane w moodboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Przy tym warto wspomnieć o stylu skandynawskim, któremu złoto również dobrze robi. Szczególnie jest pożądane w odmianie tego kierunku, zwanej scandi chic.

 

Styl skandynawski w ekskluzywnej odsłonie

 

złota armatura kuchenna
Produkty wykorzystane w mooboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Złoto w wyrafinowanej odsłonie

Jeśli zależy Ci na eleganckiej aranżacji wnętrza, połącz złoto z welurem w nasyconym kolorze – może to być szmaragd, bordo, fiolet, butelkowa zieleń, granat a nawet karmel. Dopełnieniem takiej stylizacji będzie równie szlachetny materiał, jakim jest marmur.

 

złote detale we wnętrzu
Produkty wykorzystane w moodboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie złota do nowoczesnego wnętrza jest stolik na złotej podstawie z marmurowym blatem.

 

złoty stolik kawowy
Produkty wykorzystane w moodboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Złoto w klimacie vintage?

Złoto jest pomocne również przy stylizowaniu wnętrz na te w stylu retro. Wanna na nóżkach z postarzanego złota, lustro, albo obraz z złotej, nieco przecieranej ramie, armatura ze „starego złota” – to są właśnie smaczki wnętrz w klimacie vintage. Złoto świetnie gra również ze stylowymi tapetami w przeskalowane kwiaty, które najlepiej prezentują się w modnych nasyconych kolorach.

 

złoto we wnętrzach
Produkty wykorzystane w moodboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Złoto podkreśla intymny charakter pomieszczenia

Bardzo odważnym, ale już ponadczasowym połączeniem, jest zestawienie złota z czernią. Takie sytuacje pięknie podkreślą nie tylko elegancki charakter pomieszczenia. Tym sposobem łatwo wyczarować pełną intymności atmosferę, charakterystyczną chociażby dla sypialni.

 

złote detale
Produkty wykorzystane w moodboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Złoto w łazience

Złoto doskonale wpisze się w aranżację łazienki. Obecny trend na stosowanie tradycyjnych białych kafli zaznaczonych czarną fugą, doskonale koresponduje z iście królewskimi dodatkami, takimi jak na przykład złote baterie. Zauważmy, że te elementy wraz z wzorzystą podłogą, składają się na swoisty kanon piękna tego wnętrza.

 

złota mozaika
Produkty wykorzystane w mooboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Złote oprawy oświetleniowe są hitem

Złota ceramika, złote elementy w meblach, złota armatura, złote dekoracje, złota sanitarka… złoto jest tak wdzięcznym materiałem, że nie sposób nie wykorzystywać jego potencjału. Kolejnym źródłem tej barwy we wnętrzach jest rzecz jasna, bogaty w złote produkty, segment oświetlenia. I nie mam tu na myśli jedynie iście królewskich opraw (chociaż i tym często nie można odmówić uroku). Na rynku znajdziemy mnóstwo lamp w tym wykończeniu. Wielość form, pomysłów a także moda na złote oprawy oświetleniowe, sprawia że bez najmniejszego problemu dobierzemy złotą lampę do wybranego projektu. 

 

Projekt wnętrza w nowym świetle | Rozmowa o trendach w oświetleniu

 

złote lampy
Produkty wykorzystane w mooboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Złoto w formie

Teraz coś zapewne dla większości z Was. Ogromna moda na biało – szare wnętrza trwa w najlepsze. Wszyscy Ci, którzy już zdążyli tak urządzić swoje cztery kąty lub dopiero mają to w planach, powinni pomyśleć nad wprowadzeniem tego szlachetnego koloru. Jak widzicie sprawdza się w każdym rodzaju i stylu wnętrza; w większej formie (na przykład w postaci ceramiki) lub mniejszej – złota konstrukcja krzesła w jadalni, albo tego ustawionego przy toaletce potrafi znacznie wzbogacić aranżację. Co najważniejsze, w przypadku tej barwy, naprawdę niewiele trzeba, żeby nasze wnętrze zyskało nowy blask. Spróbujecie?

 

krzesła na złotej podstawie
Produkty wykorzystane w mooboardzie kupisz w naszych showroomach

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków