Powrót lat 70. i 80. w trendach barwnych na 2024

Powrót lat 70. i 80. w trendach barwnych na 2024

Inspiracje latami 70. i 80. przeniknęły do projektowania wnętrz, a charakterystyczne dla tych dekad nasycone i wyraziste barwy, odważne kontrasty i mocne wzory, będą kluczowym trendem w 2024 roku. Pięć wyjątkowych kolorów szczególnie wpłynie na projekty wnętrz, stając się głównym źródłem inspiracji. Zapraszamy na podróż po najbardziej pożądanych barwach przyszłego roku, które przyniosą świeży powiew do naszych przestrzeni życiowych.

trendy barwne 2024

Trend alert: retrofuturyzm we wnętrzach

1. Limonkowa zieleń

Limonkowy to kolor o intensywnej, żywej zieleni, która przypomina soczystą skórkę limonki. Odcień ten emanuje energią i radością, doskonale kontrastując z głębią, kolejnego trendu barwnego – burgundem.

Źródło: Tacchini
Źródło: Arte

2. Burgundowy

Burgundowy to kolor głęboki, pełen elegancji, który przywodzi na myśl wytrawne czerwone wino. Jego nasycony odcień emanuje nastrojem i luksusem, idealnie wpisując się w klimat retro.

Ten wyjątkowy odcień czerwieni nadaje charakter każdemu zestawieniu barw, tworząc niezapomniane kompozycje, które zachwycają i przywołują ducha luksusowej odsłony lat 70.

trendy barwne 2024
Źródło: Arte

Armatura marki Gessi

3. Malachitowy

Malachitowy to wyjątkowo elegancki i nastrojowy odcień, który odwołuje się do szlachetnego kamienia malachitu. Jego barwa oscyluje między butelkową zielenią a morską tonacją, nadając wnętrzom głębi i niezwykłej szlachetności. Kolor ten doskonale komponuje się z burgundem, tworząc harmonijne połączenie pełne wyrafinowanego uroku i stylowej elegancji.

trendy barwne 2024
Źródło: Arte
Design: Patrycja Bereska

4. Maślany

Maślany żółty, emanuje ciepłem i jest kolorem radości oraz dobrego nastroju. Jego delikatny, zgaszony odcień sprawia, że staje się przyjemnym i subtelnie wyrazistym akcentem w aranżacji wnętrz, nadając pomieszczeniom przytulności.

Źródło: tacchini

trendy barwne 2024

5. Brzoskwiniowy pomarańcz

Brzoskwiniowy to gorący, towarzyski odcień pomarańczowego, który emanuje spontanicznością i pewnością siebie. Jego energetyczna natura wprowadza przytulność i ciepło do przestrzeni, a jednocześnie stanowi fascynującą alternatywę dla tradycyjnych, neutralnych kolorów ziemi. To barwa, która przyciąga uwagę, nadając wnętrzom życia i osobistego charakteru.

Inspiracja tygodnia: wnętrza w kolorze brzoskwiniowym

Źródło: Arte
trendy barwne 2024
Źródło: Tacchini

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków