Romans glamour z minimalizmem - czy jest to możliwe? | IH - Internity Home
Kuchnia projekt Mikołajska Studio

Romans glamour z minimalizmem – czy jest to możliwe?

Stylu minimalistycznego nie trzeba nikomu przedstawiać – jak sama nazwa wskazuje, króluje tutaj minimum dodatków, form i mebli. Ale jeśli chcemy wprowadzić trochę  magi, przytulności jest na to sposób. Jak tego dokonać? W bardzo prosty sposób! Na wprost naszym potrzebom wychodzi styl glamour – mieszanka elegancji, szyku i ciepła ogniska domowego.

W dzisiejszym wpisie prezentujemy wam garść inspiracji związanych z mieszanką minimalizmu i hollywoodzkiego ducha w konwencji naszego ulubionego motta życiowego „Less is more”

Złote elementy w kuchni, które podkreślą w delikatny, nienachalny  sposób indywidualność wnętrza minimalistycznego, w którym dodatki dodają charakteru glamour.

Kuchnia projekt Mikołajska Studio

W czym różni się styl glamour od minimalistycznego? Przede wszystkim warto wiedzieć, że skromne wzornictwo i funkcjonalizm zastępują stylizowane na barok i klasycyzm akcesoria, bibeloty i tkaniny. Oświetlenie? W przeciwieństwie do minimalizmu, gdzie stawia się na światło punktowe, glamour uwielbia wszelkie rozproszenia i półmroki. To między innymi dlatego królują w nim kryształowe żyrandole. Minimalizm to prostota form, w stylu glamour postawcie na klasyczną sztukę! Popiersia, kaligraficzne wazony… To właśnie to stanie się waszą wisienką na torcie!

Projekt Ludwinowska
Projekt Mana Design

W tym projekcie kuchni, beton to minimalizm i nowoczesność, ale kształt krzeseł nawiązuje stylistyką do glam, więc jest to prosty sposób na wymieszanie tak odmiennych dwóch styli, jak minimalizm i glamour. 

Projekt Partner Design

O co należy zadbać, aby nasze nasze minimalistyczne wnętrze przybrało wdzięku stylu glamour? Grunt to gra świateł! Glamour to błysk i magia! Postarajcie się o dodatki, które dzięki swojej lustrzanej powierzchni lekko rozjaśnią wasze cztery kąty, jak również zabawią się wpadającym światłem. Błyskotki dodadzą również waszemu mieszkaniu intrygującego i intymnego klimatu.

Najciekawszym elementem, który do minimalistycznego wnętrza doda odrobinę glamour i zapewni klasę w najwyższym stopniu to odpowiednie oświetlenie.

Lampa Luceplan Mesh
Lampa Luceplan Hoope

 

Jeśli myślicie, że wzbogacając minimalistyczne wnętrze o elementy glamour będziecie zmuszeni zmieniać meble, powiadamy wam: mylicie się! Podstawowe elementy tej stylistyki powinny być proste, niefikuśne i zgeometryzowane. To dodatki są odpowiedzialne za szaleństwo i przytulny nastrój, m.in. eleganckie tkaniny o ciekawej fakturze i nasyconych kolorach.

Projekt Bartek Włodarczyk

 

Spróbujcie! Urzekło Was piękno minimalizmu z glamour? Przyjdźcie do nas – urządzimy Wam wnętrze! Zobaczcie adresy naszych showroomów ►

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków