Rozwiązanie, które zachwyciło architektów: grzejniki kamienne MAARMO

Indywidualizm jest najbardziej pożądaną jakością w wielu dziedzinach projektowania, a zwłaszcza w aranżacji wnętrz. Kreując przestrzeń do życia dążymy, by wszystkie elementy składowe pasowały nie tylko do siebie nawzajem, ale przede wszystkim do nas. Natomiast wybierając tak istotną część funkcjonalnego wnętrza jaką jest ogrzewanie, wygląd samego urządzenia sprowadzamy do najmniej istotnych faktorów. Zazwyczaj dlatego, że grzejniki są zasłaniane, obudowywane bądź przykrywane. Jednak warto pomyśleć o grzejniku, jako o ważnym detalu dopełniającym styl wnętrza. Właśnie taka idea przyświecała twórcom włoskiej marki MAARMO, specjalizującej się w nietuzinkowych rozwiązaniach dla branży grzewczej. 

grzejniki maarmo
Model Ginko ręcznie zdobiony rysunkiem drzewa miłorzębu.

Łazienka w stylu japandi – Zamów aranżację!

Grzejniki maarmo – ciepło w pięknej formie

Projektanci marki MAARMO chcieli zmienić tradycyjną formę grzejników, która najczęściej jest niczym niewyróżniającą się, żeliwną konstrukcją. Podeszli do tematu ze znamienną dla Włochów kreatywnością, uwielbieniem do naturalnego piękna oraz poszanowaniem tradycji i rzemiosła. Marmur, będący najbardziej charakterystycznym materiałem dla włoskiej architektury i sztuki, posłużył do stworzenia zupełnie nowej jakość rozwiązań grzewczych. Opatentowana przez brand technologia, wykorzystuje pył powstający z cięcia kamienia do wykonywania konglomeratowych paneli, w których zatapiane są czujniki ciepła oraz elementy grzejne. Przed wypaleniem, masa marmurowa, z której formowane są płyty jest na tyle plastyczna, że można jej nadawać różnorodne formy i tekstury, a także tworzyć ryty, przybierające rysunek roślinny lub proste frezy. Grzejniki dekoracyjne MAARMO to najwyższa jakość w designerskiej marmurowej odsłonie. Produkty ogrzewają przestrzenie, zachwycając jednocześnie swoim wyglądem. Mogą stanowić główny element dekoracyjny, nadając pomieszczeniom charakteru, bądź „wtopić się” w wystrój wnętrza, tworząc jednolitą spójną całość.

grzejniki maarmo
Model Toscana o strukturze surowego kamienia – może bycć pomalowany dowolnym kolorem z palety RAL.
Model Curve – gładka powierzchnia płyty grzewczej z zaokrąglonymi bokami.

Troska o środowisko

Bardzo istotna w procesie produkcji i rozwoju marki MAARMO jest troska o ludzi i ekologię. Komfort i jakość życia klientów wyznaczają cele firmy, dla której pasja i rozwój, skierowana jest na poszukiwanie nowych materiałów pochodzących z recyklingu, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Grzejniki MAARMO to ekologiczny produkt powstały z recyklingu – na bazie pyłu marmurowego. Dodatkowo, wytwarzany jest ręcznie, przez rzemieślników oraz wypalany w niskich temperaturach, co ma ogromne znaczenie dla „zdrowia” naszej planety. Natomiast zużyty grzejnik kamienny również może zostać ponownie przetworzony. Jak podkreślają twórcy marki: „jeżeli możemy zrobić coś dobrego dla naszej planety, to po prostu to robimy!”.

grzejniki maarmo

Ekologiczne rozwiązania w domu | Poradnik Internity Home

 

Grzejniki Maarmo a energia odnawialna

Grzejniki  MAARMO można zasilać na trzy sposoby:

  • poprzez energią elektryczną
  • poprzez podpięcie do systemu centralnego ogrzewania
  • łącząc obie powyższe metody w systemie hybrydowym

Rozwiązanie to wspiera także energię odnawialną, szczególnie panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Ponadto, zastosowanie opatentowanej metody zatapiania elementów grzewczych w marmurze powoduje, że kamień szybko kumuluje w sobie dostarczone ciepło, a potem, niczym piec kaflowy, powoli wypromieniowuje energię cieplną do otoczenia. W odróżnieniu od systemu konwekcyjnego nie powoduje to ruchów powietrza i nie podrywa kurzu ani alergenów.

Spersonalizowana harmonia

Cenimy sobie indywidualizm – chcemy być wyjątkowi, mieć coś wyjątkowego i według własnego pomysłu. Produkty proponowane przez  MAARMO pozwalają na stworzenie własnej przestrzeni, innej od pozostałych i zgodnej z własną koncepcją. Możliwość wyboru kształtu, koloru i faktury grzejnika to coś, co przyciąga do marki coraz większe grono klientów. Powierzchnia płyty grzewczej może być płaska, ale też strukturalna – stylizowana na tkaninę, łupek czy surowy kamień z rytem o formie roślinnej. Oferta MAARMO poszerza się również o pyty grzewcze, które przybiorą formę rustykalnej deski – z widocznym rysunkiem słojów oraz sękami. Szeroka gama kolorów proponowana przez producenta, może być powiększona o dowolną barwę z palety RAL. Natomiast spersonalizowany grzejnik znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu jak i przestrzeni komercyjnej. 

Zapytaj // naszego eksperta

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków