Nasza wizytówka, pierwsze wow

Przedpokój to pomieszczenie zazwyczaj pozbawione dostępu do naturalnego źródła światła. Skoro nie mamy w nim okien ani świetlików, musimy szczególnie zwrócić uwagę na aranżację świetlną we wnętrzu. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć sięgniemy po lampy podłogowe, punktowe źródła światła LED lub klasyczne żyrandole i kinkiety.

Do nowoczesnych, eleganckich wnętrz warto wybrać proste w kształcie i stelażu modele, które dadzą przyjemne światło podkreślając wyrafinowanie aranżacji. Razem z producentem STERNLIGHT i naszymi architektami przygotowaliśmy dla Was zbiór inspiracji i podpowiedzi.

Ciekawi? Zapraszamy!

Przedpokój projekt Mikołajska Studio

10004751464-thumbs-w748

Inter View Projekt | Studio wnętrz URBAN-DESIGN

2

SternLight

 

Pierwszym modelem, który wspaniale sprawdzi się chyba w każdej aranżacji są białe słupki pojedynczo wystające z sufitu. Egzemplarze te, wbrew pozorom, mają szeroki kąt padania światła i oświetlą większą część podłogi niż moglibyście przypuszczać. Ponad to dzięki barwie, która jest również kolorem goszczącym na 90% sufitów mieszkań w Polsce lampa nie będzie przyciągać nadmiernej uwagi podkreślając resztę projektu.

 

baner-1920x800_n_3

 

baner-1920x800_n_1

SternLight

Modele takie występują w wersji z pojedynczym i podwójnym źródłem światła – w zależności od tego na jak silnym świetle nam zależy. Lampy z więcej niż jedną żarówką mają zazwyczaj również ruchome głowice, możemy zatem decydować, w którą stronę popłynie światło zajmując przy tym dwa razy mniej miejsca.

 

10004751469-thumbs-w750

Dwz Architekci Paweł Ziomka

 

Niektóre modele możemy również wpuścić w specjalnie przygotowane stelaże podwieszanego sufitu lub dekoracyjnych listew. Taka decyzja aranżacyjna eliminuje problem z pojedynczo ukazującymi się na suficie lampami i tworzy spójną, wspaniale prezentującą się kompozycję.

 

10004751465-thumbs-w750

Finchstudio Architektura Wnętrz | Soma Architekci Joanna Rochowska-Mazur Wojciech Mazur

sternlight

StertLight

 

Innym sposobem na tworzenie świetlnej kompozycji z minimalistycznych lamp jest przymocowanie ich do specjalnie przygotowanych szyn, w których to samodzielnie decydujemy o odległości od siebie lamp, kącie padania światła oraz liczbie źródeł rozjaśnienia. Jeśli zdecydujemy się na jakąkolwiek zmianę, możemy wprowadzić ją natychmiast bez konieczności wiercenia i proszenia specjalisty o pomoc. Podobne oświetlenie sprawdzi się nie tylko w przedpokoju, ale również w kuchni, łazience czy nawet garderobie. Dostępne są różne wariacje kolorystyczne, ale biel i czerń, to barwy uniwersalne, które pasować będą do każdego stylu, wzoru i koloru, a tym samym nie pozwalają na obawy związane ze zmianami.

 

10004751466-thumbs-w748

Dream Design | 081

Jak podobają się Wam  nasze propozycje? Czyż aranżacje i projekty wykonane przez architektów z polskiego rynku nie są wspaniałe? Zachęcamy Was do wysyłania nam własnych zdjęć i propozycji wnętrzarskich. Tymczasem zostawiamy Was z obrazem doskonałych, minimalistycznych lamp, które z pewnością sprawdzą się w niejednym domu.

Projekt przedpokoju Sikora Architektura

Przedpokój projekt Elementy

Kuchnia proj. Elementy

Przedpokój projekt Mikołajska Studio

Przedpokój w apartamencie

TIKA Architektura - dom jednorodzinny w Bostwinie

TIKA Architektura – dom jednorodzinny w Bostwinie

Formea Studio

Formea Studio

Dom w Górach Orlickich po metamorfozie | proj. Kwadraton

Dom w Górach Orlickich po metamorfozie | proj. Kwadraton

Oaza kobiecości | proj. Kaza Interior Design

Oaza kobiecości | proj. Kaza Interior Design

Przedpokój | proj. Duet Studio

Przedpokój | proj. Duet Studio

Salon z kuchnią Domagała Design

Sternlight dostępne w Internity Home

 

Chcesz zaprojektować oświetlenie w swoim mieszkaniu? Szukasz specjalisty? Przyjdź do nas – pomożemy w decyzji i projekcie – zobacz adresy naszych showroomów – kliknij!

 

 

Zobacz jakie oświetlenie będzie idealne  do Twojej łazienki

 ► Oświetlenie łazienki ►

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków