Stoły Oo polskiej marki Nobonobo - kwintesencja uniwersalności

Stoły Oo polskiej marki Nobonobo – kwintesencja uniwersalności

Polska marka Nobonobo z Tomkiem Rygalikiem jako dyrektorem artystycznym, prezentuje kolejną odsłonę swojej nowej kolekcji. Tym razem jest to rodzina stołów Oo, będąca jak podkreślają twórcy, kwintesencją uniwersalności. Stoły Oo Nobonobo nie zostały jednak pozbawione wyróżniających ich elementów, a to za sprawą przemyślanego projektowi Tomka Rygalika (Studio Rygalik).

Stoły Oo Nobonobo – siła klasyki

Trudno o bardziej klasyczny temat wzorniczy. Stoły to elementy, bez których nie sposób wyobrazić sobie wnętrza. Stąd wśród tegorocznych nowości Nobonobo nie mogło zabraknąć ich pełnej rodziny. Okrągłe modele Oo, autorstwa Tomka Rygalika, należą do jednej z najpopularniejszych kategorii mebli na rynku. Nowe propozycje Nobonobo łączą w udany sposób oryginalny design z uniwersalnością. Dzięki temu mogą znaleźć swoje miejsce jako centralny element jadalni, funkcjonalne wyposażenie kuchni, a w swoich mniejszych wariantach także w przestrzeniach kawiarni czy jako wygodne stoliki kawowe.

Stoły Oo Nobonobo

Na projekt Oo składają się dwa okręgi – blat i podstawa, które łączy stalowy wspornik o tym samym przekroju. Motyw koła był również impulsem do stworzenia nazwy kolekcji, która wyraża jej prostotę. Jednak o wyjątkowej klasie wzorniczej modeli decydują przede wszystkim starannie opracowane detale. Fornirowane orzechem amerykańskim blaty są w unikalny sposób zmiękczone na krawędzi łagodnym frezowaniem, a metalowe podstawy zwieńczone zostały charakterystyczną masywną obręczą. Wyróżnia ona stoły wizualnie, posiadając jednocześnie aspekt funkcjonalno–dekoracyjny, gdyż element ten wzmacnia bazę i służyć może za wygodne podparcie nóg. Całościowe proporcje stołów Oo zostały zaprojektowane tak, by zapewnić meblom maksymalną stabilność i harmonijny wygląd.

Modułowa sofa Raksa – nowy klasyk od Nobonobo

Meble inspirowane bliskością 

Tomek Rygalik wskazuje na dwie inspiracje, które dały impuls do powstania Oo. Pierwszym jest idea bycia razem i spokojnej rozmowy. Spotkania przy okrągłym stole mają dla niego aspekt symboliczny. W dawnych czasach ludzie spotykali się w kręgu, a dziś okrągły stół znosi bariery – wszyscy przy nim zasiadający mają przecież równie ważną pozycję. Drugim odwołaniem widocznym w projekcie jest rewolucja przemysłowa. Obfitowała ona w mocne i stabilne, innowacyjne konstrukcje stalowe, które z czasem zagościły w świecie rozwiązań do wnętrz.

Stoły Oo Nobonobo

Na rodzinę stolików Oo składa się pięć modeli o zróżnicowanej wysokości i średnicy blatów:

  • stół jadalniany – śr.:165 cm wys.:75cm
  • stół jadalniany – śr.:145cm wys.:75cm
  • stół jadalniany – śr.:125cm wys.:75cm
  • stół kawiarniany – śr.: 125cm wys.58 cm
  • stolik kawowy śr.: 81cm wys.:40 cm

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków