Trend alert: na salony wkracza bukla (bouclé, bukle)
design: Fava Studio

Trend alert: na salony wkracza bukla (bouclé, bukle)

Bukla to materiał przeznaczony dla wszystkich tych, którzy nie boją się eksperymentów. Ta znana na całym świecie tkanina, która swoją nazwę zawdzięcza francuskiemu słowu bouclé (kręcony, kędzierzawy) wyróżnia się charakterystyczną supełkową fakturą. Co więcej – wszystko wskazuje na to, że ten rodzaj dzianiny, obok weluru, lnu, bawełny i eko skóry, zdobędzie silną pozycję w wystroju wnętrz.

 

colombe design
Projekt: Colombe Design; zdjęcia: studio PION

 

Francuska nonszalancja

Tkanina nawiązująca wyglądem do baranka nie tylko dobrze wygląda i dodaje naszym meblom uroku, ale też jest niezwykle miła w dotyku. Nonszalancki charakter pętelkowej tkaniny sprawia, że doskonale odnajduje się w eleganckich wnętrzach, którym nie brakuje polotu i awangardy. Nie bez powodu najczęściej tego typu meble znajdziemy w mieszkaniach inspirowanych stylem paryskim.

 

Bogate tkaniny w stylu bouclé w kolorze białym lub ecru, dzięki większej głębi i mięsistości niż zwykłe wełniane sploty, zapewniają meblom wysoki komfort i przytulną jakość.

 

Projekt: Na Antresoli, Fot.: Bartek Rąkowski
Projekt: Na Antresoli, Fot.: Bartek Rąkowski

 

Bukla – nowy początek stylowych wnętrz

Co prawda bukla na razie bardzo nieśmiało wkracza na salony, jednak wszystko wskazuje na to, że z roku na roku będzie coraz popularniejsza we wnętrzach. W ofercie producentów dostępnych w naszych showroomach już znajdują się meble, które można wykończyć tą urokliwą tkaninę. Nasze portfolio uświetniają takie marki, tak: Nobonobo, Sits, Pedrali, Nicoline, Pianca i wiele, wiele innych.

 

boucle we wnętrzach
design: Fava Studio

 

Od kultowego żakietu do designerskich mebli

Bohater dzisiejszego wpisu nie jest jednak zarezerwowany jedynie do dekoracji wnętrz. Najlepszym przykładem jest kultowy żakiet Chanel wykonany właśnie z tego materiału. Ponadczasowość supełkowej tkaniny wynika z jej bardzo sprecyzowanego charakteru, który jedni kochają, drudzy nienawidzą. Jeśli jednak marzy Ci się francuska nonszalancja we własnych czterech kątach, postaw na bouclé – kędzierzawe fotele, sofy, pufki, albo krzesła. Pojedynczy akcent wykonany z bukli, sprawi że wnętrze stanie się wyjątkowo eleganckie i zarazem bardzo modowe.

 

Bukla doskonale łączy się z innymi materiałami, takimi jak len, bawełna czy eko skóra.

 

proj. Dziurdzia Projekt | sesja: Marcin Grabowiecki | stylizacja: Eliza Mrozińska
proj. Dziurdzia Projekt | sesja: Marcin Grabowiecki | stylizacja: Eliza Mrozińska

Sprawdź nasze adresy >>

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków