Trendy światowego designu - Stylebook 2020! | IH - Internity Home

Trendy światowego designu – Stylebook 2020!

Trendy w projektowaniu wnętrz 2020, co przyniesie rok dla wystroju wnętrz

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was małą listę trendów w projektowaniu wnętrz 2020 w oparciu o rodzimy rynek, ale również z obserwacji napływających ciekawostek z całego świata. Poznajcie nasze prognozy dotyczące pojawiających się zmian w projektowaniu wnętrz pod względem materiałów, kolorów i akcesoriów. Przed Wami trendy jakie zapanują się w salonie, jak również trendy w technologii i trendy w nowoczesnej łazience. 

Porcelanosa

Po co to wszystko?

Jaki jest trend? Dlaczego co roku eksperci od projektowania piszą takie podsumowania trendów? W sumie trudno i chyba niemożliwe jest rozpoczęcie jakiegoś trendu pod wpływem impulsu, na przykład, czy postąpicie według tej zasady: „Hej, w tym roku marmur się skończył, więc możesz wyrzucić swój stół” lub „aksamit to ogromny trend w 2020 roku . Zaraz, czy aksamit nie dominował w 2017 czy 2018 roku? Jednak ekscytujące jest w poszukiwaniu trendów to, że możemy obserwować, w jaki sposób materiały, kolory i tekstury będą się ze sobą mieszać w nadchodzących latach, przeplatać a także dostosowywać  do naszych potrzeb i żyć z nami umilając nam byt. 

Porcelanosa

#Maksymalizm to nowy minimalizm

W urządzaniu wnętrz należy spodziewać się blasku i werwy designu z lat 70. i 80. oczywiście ze współczesnym akcentem. Bogate i ciężkie tkaniny, takie jak aksamit, tkaniny haftowane, lny itp. wzorzyste, gładkie, w geometryczne wzory. Metaliczne akcenty, takie jak brąz, chrom i różowe złoto  dodadzą charakteru. Płytki ścienne 3D, oprawy oświetleniowe, akcesoria i przedmioty ozdobne. 

Płytki L`Anit nowości dostępne w Internity Home
Płytki L`Anit nowości dostępne w Internity Home

L’antic Colonial Factory jest dziś jedną z najpopularniejszych i najbardziej konkurencyjną fabryką w branży płytkowej. L’Antic jest wyjątkowym producentem w grupie Porcelanosa, ze względu na ekskluzywne produkty naturalne takie jak: deski, marmur, naturalne drewno i mozaiki, które wraz z akcesoriami, takimi jak umywalki, blaty i meble łazienkowe, pozwalają na realizację złożonych projektów z ciepłymi naturalnymi produktami. Produkty L´Antic Colonial wyróżniają się ekskluzywnym wzornictwem i praktycznymi formami.

Płytki L`antic Candy Gold

Szalone lata 70 możemy zaobserwować w dwóch kolekcjach płytek od Wow Design kolekcja Boho i Solid.

Płytki Wow Design
Płytki Wow Design
Płytki Wow Design
Płytki Wow Design

#Zrównoważony projekt i surowce wtórne

Świadomość ograniczonych zasobów planety nigdy nie była tak mocna jak teraz. Materiały z recyklingu, takie jak tworzywa sztuczne i drewno, są coraz częściej wykorzystywane do produkcji designerskich mebli, akcesoriów, takich jak dywany i przedmioty dekoracyjne. Producenci będą również włączać więcej materiałów pochodzących z recyklingu do własnych produktów. 

Wow Design
Wow Design

Płytki Lea Ceramiche

Klasyki nigdy nie wychodzą z mody. Czekają na ten idealny moment, aby oderwać uwagę od trendów. 

#Azulejos

Magia ręcznie robionych płytek trwa nadal, inspirują współczesnych architektów i projektantów wnętrz. Producenci płytek coraz częściej proponują je w swoich kolekcjach, prześcigając się w kolorach, kształtach i rozmiarach. Największy wybór płytek azulejsos znajdziecie w naszych salonach. 

Marazzi płytki dostępne w Internity Home
Marazzi płytki dostępne w Internity Home

Nowa seria płytek Enso inspirowana jest buddyzmem. Enso, to inaczej okrąg rysowany jednym pociągnięciem pędzla.  Krąg ten jest odzwierciedleniem stanu umysłu malującego, dlatego też szczególnie ciekawe są kręgi malowane przez Mistrzów, którzy mają pewną rękę, spokojny oddech i wyciszony umysł.

Wow Design Enso NAKAMA

 

#Marmur klasyka

Marmur zawsze był uznawany za szlachetny materiał. Dzięki żyłkom i nieskończonym wyborom kolorów i wzorów można znaleźć odpowiednią marmurową płytę do swojego wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to mały wazon, czy cała marmurowa ściana, doda Twojemu wnętrzu efektu i ponadczasowości. Inwestowanie nawet w niewielki kawałek marmuru może zwiększyć wartość domu.

Les Bijoux de Rex
Les Bijoux de Rex

#Terakota

Od wazonów po ściany, terakota dominuje w trendach wnętrz 2020 roku. Terakota jest ciepłym, naturalnym materiałem i dlaczego nie pokryć nią całych ścian?

wow design bejmat
wow design bejmat

Meble w kolorze terakoty również zyskują na popularności!

#Wzory

Wzory na tkaninach, płytkach, mieszanie motywów roślinnych i zwierzęcych. Odważne paski, kratki i geometrie wszystko jest dozwolone. Zabawne nadruki i eklektyczna mieszanka sprawią, że Twój dom będzie wyglądał jak stylowy luksusowy apartament w Paryżu.

Nowości we wzorach: płytki i tapety dostępne w Internity Home

Płytki Wow Design kolekcja Duo

Tapeta Wall Deco
wall deco

Więcej inspiracji znajdziecie w naszych salonach – zobaczcie adresy!

 

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków