8 kolorów, które zdominują wnętrza w 2021 roku | IH - Internity Home
https://wonderwall-studio.pl/collections

8 kolorów, które zdominują wnętrza w 2021 roku

W 2021 roku trendy kolorystyczne, które będą przeplatać się w naszych wnętrzach w dużej mierze będą kojące, uspokajające, optymistyczne. Nadchodzące trendy kolorystyczne są łagodne, gdyż potrzebujemy harmonii. Zobaczymy wiele jednokolorowych wzorów oraz kolorów występujących w naturze. W dzisiejszym wpisie przedstawimy nie tylko kolory, ale sposoby ich łączenia i prezentowania we wnętrzach. Co zdominuje rok 2021?

Super nasycone 

Jednym z trendów kolorystycznych, które zobaczymy w dominujących projektach w 2021 r., są nasycone, soczyste kolory w połączeniu ze znacznie jaśniejszymi odcieniami w tle. Projektanci proponują nam wesołe, pełne życia korale, magenty i pomarańcze, których teraz potrzebujemy. Soczyste i energetyczne kolory mają działanie odmładzające, podnoszące nas na duchu. Są ciepłe w odbiorze, ale nie gorące. Odświeżające lecz nie zuchwałe. Połączenie z bladymi różami i kremowymi tonami tworzą intrygujący kontrast, który po prostu działa na nas pozytywnie. 

Tapeta Arte Takara
Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Naturalne 

Jednym z największych trendów kolorystycznych, które pojawiają się na naszej drodze, są palety kolorów oscylujące wokół piękna koloru ludzkiej skóry. Marki i projektanci stawiają na naturalność. W 2021 roku projekty wnętrz będą nadal inspirowane beżami, brązami. 

Otaczająca nas zewsząd technika wzbudza chęć ucieczki do naturalnych rozwiązań. Dominujące trendy w aranżacji wnętrz wykorzystują tę tendencję w dwojaki sposób. Z jednej strony rośnie zainteresowanie elementami wyposażenia wnętrz wykonanymi z naturalnych materiałów. Z drugiej zaś, czołowi producenci materiałów budowlanych oferują coraz szerszą gamę produktów opierających się na tradycyjnych surowcach.

FREEHAND kolekcja płytek Wow Design – projektowanie przyszłościowe!

Projekt łazienki Weronika Budzichowska
Projekt łazienki Weronika Budzichowska

Harmonia

Ten rok można nazwać rokiem harmonii. Potrzebujemy komfortu, który płynie z jedności i wspólnoty, a to obejmuje również trendy kolorystyczne, które możemy zaobserwować w projektach. Wprowadzenie zasad harmonii wnętrza w domu wcale nie jest trudne, przyniesie natomiast fantastyczne rezultaty w postaci efektywniejszego wypoczynku, lepszego snu i ogólnego samopoczucia oraz… porządku. 

Jednym z nadchodzących trendów kolorystycznych, które zobaczymy, są palety kolorów, które łatwo łączą się ze sobą tworząc gradienty. 

Zaza Studio
Zaza Studio
https://onewalldesign.pl/kategoria/kolekcje/orexis/
https://onewalldesign.pl/kategoria/kolekcje/orexis/
https://onewalldesign.pl/kategoria/kolekcje/orexis/
https://onewalldesign.pl/kategoria/kolekcje/orexis/
https://wonderwall-studio.pl/collections

Tapety

Surrealistyczny i ekspresjonistyczny kolor

Dodając do listy harmonijnych, przyjemnych trendów kolorystycznych, które zobaczymy w 2021 roku, wiele projektów, wykorzystują kolory w nieoczekiwany, a nawet surrealistyczny sposób, aby tworzyć obrazy jak ze snu. Chodzi o to, że koloruję się przedmioty kolorami, którymi zwykle nie są. 

PIOTR KOSYDAR ARCHITEKT
PIOTR KOSYDAR ARCHITEKT

Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Monochromatyczny plus jeden

Wnętrza monochromatyczne nie są nowym trendem – obserwowaliśmy, jak nabierały popularności w 2020 roku. Ale oto różnica między monochromatyczną paletą 2020 a wersją z 2021: w 2020 roku monochromatyczne projekty polegały na użyciu wielu odcieni tego samego koloru, aby stworzyć głębię i wizualną intrygującą całość. W 2021 roku projektanci rzucają pojedyncze kontrastowe odcienie na monochromatyczne projekty w szarości, aby uzyskać ten sam efekt.

Dodanie jednego wyrazistego, odważnego odcienia przenosi projekt w świat koloru, nie czyniąc go zbyt kolorowym. to nowoczesny sposób na prostotę.

Proj.: Formea Studio
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona

Kojące kolory 

Spędzamy bardzo dużo czasu przed monitorami. Dostrzegamy, iż pewne kolory są dla naszych oczu przyjemniejsze. W rzeczywistości projekty stworzone będą z myślą o ogólnym komforcie oczu. Oznacza to subtelne, proste projekty i mnóstwo ciekawych, naturalnych barw, które ułatwiają oglądanie. 

Zielona kuchnia
Zielona kuchnia
Zielone Płytki Marazzi
Zielone Płytki Marazzi

Blade, wyblakłe kolory 

Kolejnym z nadchodzących trendów kolorystycznych, które będziemy obserwować to kolory, które wyglądają jakby już coś przeżyły. Co to dokładnie oznacza? Pomyśl o swojej ulubionej parze dżinsów lub ulubionej czapce z daszkiem. Ich kolory są wyblakłe, a zszycia naprężają się w miejscach, w których dopasowują się do twojego ciała, są jasne i widoczne. Dokładnie to uchwycili projektanci w tym trendzie.

Projekt Na Antresoli Fot Bartek Rąkowski
Wow Design Denim

Blokowanie kolorów

Blokowanie kolorów o organicznych kształtach to nie tylko jeden z trendów kolorystycznych, to również jeden z najważniejszych trendów w projektowaniu. Teraz, zamiast ostrych kątów, zobaczymy niedoskonałe, teksturowane,  przypominające ściśnięte kształty współpracujące ze sobą w uzupełniających się kolorach.

W najprostszych słowach monochromatyczne blokowanie kolorów polega na połączeniu ze sobą kilku odcieni jednego koloru.

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków