Aranżacja łazienki w stylu organicznym - jak wprowadzić naturę do wnętrza

Łazienka w stylu organicznym – jak wprowadzić naturę do wnętrza

Łazienka dla wielu z nas jest najbardziej intymną strefą domu, dlatego warto uczynić z niej prywatny azyl, w którym możemy choć na chwilę odciąć się od codzienności i poddać rytuałom pielęgnacyjnym. Aranżacja łazienki w stylu organicznym pozwoli nam osiągnąć atmosferę spokoju oraz zamieni wnętrze w domowe SPA.

Podstawy aranżacji łazienki w stylu organicznym

Ciekawym rozwiązaniem jest trend organiczny, budowany formami nawiązującymi do natury. Wykorzystuje on takie materiały jak klasyczną armaturę ceramiczną, drewno oraz szkło. Dominują barwy ciepłe, sprzyjające relaksowi: złamane biele, beże, kremy czy brązy. Podstawowym elementem łazienki organicznej jest wolnostojąca wanna o obłym kształcie. Jej wielkość musi być proporcjonalna do rozmiaru wnętrza. Do mniejszych łazienek wybierzemy misę, którą możemy ustawić przy ścianie, natomiast w przestronnym wnętrzu duża wanna powinna stanowić centrum, wokół którego komponujemy pozostałe elementy wyposażenia.

Projekt: Studio Rysik | Sesja: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

Wanna jako centrum łazienki organicznej

Założeniem łazienki organicznej jest wywołanie poczucia, że w momencie przekroczenia jej progu przenosimy się w świat natury. Wanna symbolizuje zbiornik wodny, dlatego wybierzmy baterie podłogowe, z których woda będzie wylewała się strumieniem wachlarzowym. Efekt ten sprawi, że poczujemy się w niej jak w ciepłym jeziorze, a każda kąpiel zamieni się w relaksujący zabieg.

łazienka w stylu organicznym
Design: Dominika Sarnecka Kobietarchitekt

Zminiaturyzowaną wersją wanny jest umywalka-misa, która wbrew tradycji nie jest wpuszczona w blat, lecz stoi na nim tak, jakby ktoś przed chwilą ją tam odłożył. Taki zabieg podkreśla naturalny charakter łazienki i ułatwia wiele czynności związanych z pielęgnacją.

DESIGN: DOMAGAŁA DESIGN
Proj: Studio Organic

Dodatki tworzące klimat wnętrza

Uzupełnieniem podstawowego wyposażenia są drewniane meble łazienkowe. Możemy wybrać te w lekko rustykalnym stylu. Ponadto lustro bez ramy nad umywalką, a w dużych pomieszczeniach pokuśmy się o wolnostojącą taflę. Istotne w łazience organicznej jest również oświetlenie dające ciepłe, nastrojowe światło. Świetnie sprawdzą się lampy wiszące o szklanych kloszach. Niezbędnym dodatkiem każdej łazienki są wieszaki. Możemy wykorzystać drewniane drabinki, wolnostojące słupki imitujące pnie drzew czy haczyki z naturalnych materiałów. Łazienkę o charakterze organicznym koniecznie uzupełnijmy o różnej wielkości świeczki oraz subtelne rośliny.

Tak urządzony salon kąpielowy sprawi, że codziennie będziemy się czuć się jak klient ekskluzywnego salonu SPA

łazienka w stylu organicznym
Projekt: Internity Home
Projekt: Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków