Must have każdego wnętrza – lampy z drewna
LEDS-C4

Must have każdego wnętrza – lampy z drewna

Każdy na pewno zna i docenia dobrodziejstwa drewna. W architekturze jest to materiał używany od tysięcy lat. W tej chwili również cieszy się ogromną popularnością i chętnie wykorzystuje się go w aranżacji wnętrz. Wynika to przede wszystkim z łatwej dostępności drewna, stosunkowo niskiej ceny, a przede wszystkim z jego pięknego i zarazem uniwersalnego designu. A co powiecie na lampy z drewna? To ostatnio prawdziwy must have każdego nowoczesnego wnętrza! W dzisiejszym wpisie dowiecie się dlaczego lampy z drewna są aż tak bardzo w trendzie i jak je zaaranżować. Zapraszam!

 

Leds c4 Bamboo
LEDS-C4 | kolekcja BAMBOO

 

RENESANS DREWNA

Nieustanny rozwój i tworzenie z coraz bardziej innowacyjnych materiałów zwiastowało nieuchronny koniec ery naturalnych rozwiązań. Na szczęście jednak tak się nie stało – wręcz przeciwnie – w tej chwili drewno przeżywa swój prawdziwy renesans! Ludzie są coraz bardziej zmęczeni kolejnymi nowinkami ze świata wielkich technologii, a coraz częściej zwracają się w stronę natury. 2017 jest rokiem, w którym dużą wagę będzie przywiązywało się do tego, aby wnętrza przede wszystkim otulały ciepłem i przytulnością. Taka aranżacja umożliwia totalny relaks po powrocie z pracy.

 

LEDS-C4 - BAMBOO
LEDS-C4 | kolekcja BAMBOO (dostępna u nas)

 

NATURAL & UNIVERSAL DESIGN

Nie od dziś wiadomo, że drewno emanuje niezwykłym ciepłem, a wplatając je w aranżację wnętrza możemy mieć pewność, że stworzymy naprawdę przytulne i klimatyczne miejsce. Ponadto jest to niezwykle uniwersalny materiał, który sprawdzi się w każdej stylistyce i idealnie łączy się z przeróżnymi materiałami, poczynając od tapicerowanych mebli, poprzez industrialną cegłę, a kończąc na modnym betonie architektonicznym. Jego uniwersalność przejawia się również w tym, że świetnie współpracuje ze wszystkimi kolorami, a najlepiej z modną bielą, beżami i szarościami. W zależności od tego jaki chcemy osiągnąć efekt, możemy użyć drewna w różnej formie i ilości.

 

proj. EG Projekt
proj. EG Projekt

 

Jeśli chcecie wprowadzić drewno do swoich czterech kątów, nie musicie od razu przeprowadzać gruntownego remontu. Możecie zacząć od drobnych dekoracji z drewna. Oprócz ciekawego wyglądu, możemy cieszyć się ich ponadczasowością. Decydując się na nie, mamy pewność, że nigdy nie wyjdą z mody. Przykładem są lampy z drewna, które szturmem weszły na polski rynek i zdobyły serca wszystkich amatorów stylowych wnętrz.

 

philips.ro
philips.ro (oświetlenie dostępne w naszych showroomach)

 

LAMPY Z DREWNA – EKOLOGIA I DESIGN W JEDNYM

Lampy z drewna zasłynęły przede wszystkim dzięki lampie podłogowej na trójnogiej podstawie, ale to nie wszystko…. Występują one w różnych kształtach i wielkościach, dzięki czemu można je wykorzystać w każdym rodzaju wnętrza i na wiele sposobów. W efekcie powstają lampy podłogowe, stołowe i zwieszane. Drewniane lampy to przede wszystkim połączenie designu na najwyższym poziomie z nieskomplikowaną formą oraz ręcznym wykonywaniem. Produkty wykonane metodą „hand made” i z naturalnych materiałów, jakim jest drewno, to wspaniała idea, która idealnie wpisuje się w eko styl życia.

 

philips.ro
philips.ro (oświetlenie dostępne w naszych showroomach)

 

ARANŻACJA WNĘTRZA Z LAMPĄ Z DREWNA W ROLI GŁÓWNEJ

Naturalny design lamp, w których drewno jest materiałem dominującym, sprawia, że sprawdzą się one niemalże w każdej stylistyce. Idealnie wpiszą się w klimat wnętrz klasycyzujących, a z drugiej strony podkręcą charakter tych modernistycznych. Ich forma oraz filozofia, która za nimi stoi sprawia, że idealnie odnajdą się w skandynawskich kątach, gdzie ekologia odgrywa niemałą rolę. Ponadto wkomponują się w styl rustykalny, który słynie z wykorzystania drewna pod każdą postacią, a nawet z industrialem im do twarzy, bo co jak nie drewno przełamie jego surowy charakter?

 

proj. Slice Cube
proj. Slice Cube

 

Niewątpliwą zaletą lamp z drewna jest właśnie ich uniwersalność i umiejętność wkomponowania się w każdą estetykę, ale to nie wszystko… dzięki temu, że są wykonywane z materiału występującego w naturze charakteryzują się niepowtarzalnością. Każda z nich ma inne usłojenie i wybarwienie. Czy nie jest to nie najlepsza odskocznia od wszechogarniającej kultury masowej produkcji i tym samym identycznie wyglądających wnętrz w każdym zakamarku świata? Lampy z drewna to efekt pracy ręcznej i odpowiedź na potrzeby wszystkich tych, którzy we wnętrzach szukają przytulności, niepowtarzalności oraz odniesień do natury. Jesteście na tak?

 

LEDS-C4 - BAMBOO
LEDS-C4 | kolekcja BAMBOO – dostępna w naszych showoormach
proj. Colombe Design
proj. Colombe Design

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków