Red Dot Design Award 2018 HOOK autorstwa OiKo Design - Faro Barcelona | IH - Internity Home

Red Dot Design Award 2018 HOOK autorstwa OiKo Design – Faro Barcelona

HOOK autorstwa Oiko Design dla Faro Barcelona otrzymał nagrodę Red Dot Design Award 2018 , jedną z najbardziej prestiżowych nagród za wzornictwo. 

Ta nagroda o dużym międzynarodowym znaczeniu jest przyznawana przez jury składające się ze 40 ekspertów, którzy biorą pod uwagę ogólny wygląda projektu jak i jego praktyczność. Przyznawana  jest od 1955 r. Proces oceniania trwa kilka dni, ponieważ każdy jest dokładnie testowany i  oceniany.

HOOK to jeden z najbardziej  znaczących projektów Faro Barcelona. Lampa jest wykonany z materiałów nadających się do recyklingu: oprawa wyprodukowała w 100% w Hiszpanii z kapsli od butelek, dzięki temu zmniejsza się ich wpływ na środowisko, od 30 do 70%.

HOOK wyróżnia się spośród innych produktów z 59 krajów, w których oceniano innowacyjność, funkcjonalność, jakość, ergonomię, trwałość, zawartość symboliczną i emocjonalną, integrację z otoczeniem i stopień poszanowania środowiska.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC OŚWIETLENIE DO NOWOCZESNEGO DOMU?- Kliknij!

Oprawa oświetleniowa  oprócz tego, że jest ekologiczna, ma wydźwięk również społeczny. HOOK ma zamiar wraz Fundacją El Maresme,  zintegrować przy produkcji osoby niepełnosprawne, pomaga im w ten sposób w znalezieniu pracy. Z każdej sprzedanej lampki fundusze przeznaczone są na dokarmianie dzieci ze szkoły publicznej publicznej Gboidoi w Liberii. Ta akcja jest przeprowadzana przez organizację pozarządową Mary`s Meals.  

HOOK ma być projektem ogólnoświatowym, który uwzględnia nie tylko zanieczyszczenie i recykling, ale także integruję współpracę z organizacjami integrującymi osoby zagrożone wykluczeniem. Po otrzymaniu tej nagrody HOOK staje się częścią oficjalnego rocznika laureatów nagrody Red Dot i weźmie udział w wystawach organizowanych zarówno w ich muzeum w Essen, jak i na całym świecie . 

 

Oświetlenie Faro dostępne w Internity Home – Przyjdź do nas! Zobacz adresy – kliknij!

 

Producenci Oświetlenia Dostępni w Internity Home

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków