Trendy kolorystyczne 2022 – 8 kluczowych kolorów – Stylebook

Nadchodzący rok 2022 będzie naznaczony neutralnymi kolorami ziemi. Stonowane kolory pozwalają nam odpocząć od nadmiaru bodźców, poczuć prawdziwą więź z naturą. Dlatego w naszych domach nadal będą pojawiać się szarości, beże i odcienie bieli. Wiodącą rolę odegra jednak brąz, jak również odcienie ziemistej żółcieni do ciemnego różu. Te wszystkie barwy nadadzą ton naszym wnętrzom. Zestawienie najbardziej popularnych kolorów powstało w oparciu o nowości, jakie proponują nam producenci wnętrzarscy, od płytek, po meble, dywany oraz tapety. 

W 2022 r. wszystko będzie się kręci wokół kolorów, które sprawiają, że czujemy się dobrze. Zapomnijmy o byciu modnym, trendem jest podążanie za tym, co kochamy, tworzenie wnętrz wypełnionych kolorami, które odzwierciedlają nasz osobisty styl.

Trendy kolorystyczne 2022

Brąz jest jednym z trendów w wystroju wnętrz i kolorów inspirowanych naturą. Ten kolor jest wygodny, przytulny, uspokajający i wszechstronny. Definiuje tradycyjny wygląd nowoczesnych domowych wnętrz, wnosząc klasę i finezję do pomieszczeń. Z innymi kolorami tworzy neutralną paletę. Napełnia wnętrza spokojem i zachęca do relaksu. 

Brązy łączymy z paletą barw ponadczasowych – bielą, szarością, które będą współgrały z rękodziełem i materiałami naturalnymi, przedmiotami vintage. Inne dobre zestawienia to połączenie z ciepłymi odcieniami czerwieni i różu. Wnętrze w odcieniach niebieskiego i zieleni zrównoważonych stworzy świetną bazę dla naturalnego drewna, starych mebli po renowacji, ceramiki i roślin.

Beżowe płytki Flaviker w pięknym otoczeniu brązu

Brąz i róż to propozycja producenta płytek Living Ceramics.

Cava Mozaika
Cava Mozaika
Płytki Marazzi

Brąz będzie najmodniejszym kolorem we wnętrzach w 2022 roku! Jest on przykładem idealnego związku z naturą i pragnieniem spokoju, jest zarówno modny, jak i ponadczasowy. Producent tapet Wall & Deco w nowej kolekcji na 2022 rok proponuje nam 4 nowe wzory tapet do łazienki w brązowych kolorach.

 

Umywalka wykonana z brązowej płytki wielkoformatowej | Zamówisz w naszych salonach!
Tapeta Wall & Deco Nowość 2022 roku
Tapeta Wall & Deco Nowość 2022 roku

 

Jeśli brązy to oczywiście wszelkie odcienie beży również będą w trendach wnętrzarskich. Nowoczesny beż to piękny odcień, odzwierciedlający siłę, jaką możemy czerpać z natury. Neutralne kolory przywołują oczywiście nasze rosnące pragnienie dopasowania się do planety i optymistycznego patrzenia w przyszłość.

Fotel Nicoline
Proj.: Agata Popieluch, Fot.: Ania Michałek
Projekt Finchstudio
Projekt Finchstudio
Projekt Finchstudio

Przytulne naturalne szarości

Szary jest super szykowny, całkowicie nowoczesny, jest on kluczową barwą wielu stylów. Szare wnętrza są ponadczasowe. Ten kolor uwielbiają producenci wnętrzarscy, jego popularność nie gaśnie i zawsze jest chętnie wybierany w aranżacjach.  

W objęciach zieleni

Zieleń jest zawsze w trendach, jednak co roku występuje w innych tonacjach. Na przykładzie producentów płytkowych możemy zaobserwować ciągłą popularność tego koloru we wnętrzach, jak również jego ewolucje. W 2022 roku nadal inspirujemy się naturą więc nie może zabraknąć zieleni we wnętrzach!

Płytki Fondovale

Uwielbiamy ciemną zieleń we wnętrzach, traktujemy ją jako neutralną bazę, a trik, aby uzyskać total look, polega na odważnym jej wykorzystaniu, który pozwoli w pełni zamknąć przestrzeń, ściany i sufity. To niesamowicie mocny kolor, który uspokaja umysł, dlatego zawsze będzie w trendach, dzięki niemu stworzymy spokojną atmosferę w swoich domach. To też dobra wskazówka, że wybór barw zielonych jest ponadczasowy i nigdy nie wyjdą z mody. 

Proj.: Sandra Jagielska Studio Architektury |
Fot.: Jakub Nanowski – Perspektywa
proj. la folie studio Natalia Malarska, zdj. Michał Mrowiec
Proj.: Natalia Mielczarek-Prym – natalia m projekty; Fot.: Hania Połczyńska | Kroniki studio
Sofa zielona, rozkładana Nicoline
Fotel zielony welurowy Nicoline

Klasyczne żółcienie 

To cień optymizmu i radości, więc barwa ta ma swoich wiernych zwolenników, a odpowiedni odcień może zaskakiwać ponadczasowością i wzbogacić tradycyjne aranżacje. 

Płytki 41zero42 Carla

Salon z musztardową sofą | proj. Pomysłownia

Bliżej nieba

Odcienie niebieskiego we wnętrzach są hitem od kilku sezonów. Czujemy się w nich dobrze, kolor wprowadza relaks i spokój do wnętrz. Inspirujący błękit wnosi do wnętrz również świeżość, daje wrażenie otwartości.  Wprowadza odrobinę natury do naszych domów i jest w stanie ożywić każdą przestrzeń. Ten kolor współgra również z szeregiem innych odcieni, od delikatnych i spokojnych, do radosnych i bardziej nasyconych. Dlatego jeśli chcecie dodać odrobinę koloru do wnętrz wybierzcie niezawodny niebieski!

Projekt: Maria Jachalska; Zdjęcia: Marcin Grabowiecki; Stylizacja: Eliza Mrozińska

Proj.: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS; Fot.: Bartłomiej Sękowski

Proj.: Ewa Dziurska / Decoroom; fot. i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio
Płytki 41zero42

Jasny odcień niebieskiego odzwierciedla bezkresne niebo, daje nam przestrzeń, żebyśmy mogli na nowo określić rolę naszego domu, przyrody, sztuki i otworzyli się na nowe możliwości. Wierzymy, że należy wspierać ludzi w ich rozwoju i wyrażaniu siebie poprzez kolory.

Dotyk burgundu i różu

Burgund to piękny kolor, we wnętrzach pojawia się dość rzadko. Jego głębia i dominujący charakter często trudno jest uzgodnić z resztą aranżacji. Nieśmiało wkracza ten kolor do wnętrz w 2022 roku w postaci małych akcentów lub bardzo ciekawych płytek. Burgund dobrze łączy się z barwami naturalnymi, szczególnie ciemnymi gatunkami drewna, przy czym dobrze jest, jeśli będzie to drewno z dość wyraźnym, ale ciemnym rysunkiem słojów. Popularne jest jednak również łączenie go z błyszczącymi okleinami wenge w stylu lat 60 XX wieku.

 

Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot.: Tom Kurek

T E S S E R A E nowa kolekcja płytek Wow Design

Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot.: Tom Kurek
Tapeta Arte Gitane

Intensywny, nasycony pomarańczowy

Reprezentuje potęgę słońca i siłę natury. Najchętniej wybieranym odcieniem jest, zbliżony do koloru terakoty, oscyluje on między ceglastą czerwienią, a brązem. Komponuje się doskonale z większością kolorów wnętrz i idealnie pasuje do każdego stylu, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej w różnym stylu od minimalizmu po eklektyzm. Świetnie sprawdzi się również w projektach etno, retro, boho, a nawet industrialnych.

Uspokajające i kojące odcienie ziemi, takie jak terakota, okazały się bardzo popularne w Internecie, a widoczne jest to na Pinterest. Termin „ściany w kolorze terakoty” wzrósł o 75% procent w ciągu ostatniego roku. Ciepły, odważny kolor… uważany jest za ożywczy dzięki połączeniu z naturą. 

Płytki Fioranese
Tkanina Mark Alexander
Tkanina Mark Alexander dostępna w Internity Home
Płytki 41zero42

Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka

Flaviker

 

Z tego co możemy zaobserwować w naszych wnętrzach nie będzie nudy i sztampy. Kolorystyka to jeden z najważniejszych elementów wystroju. Można nawet powiedzieć, że odzwierciedla osobowość nabywcy domu.  Prognozy sugerują, że 2022 roku na liście trendów królować będą ciepłe kolory. Czerwony został ogłoszony kolorem sezonu, a inne odcienie w ciepłej palecie kolorów, takie jak pomarańcz, inne odcienie czerwieni, będą najlepszym wyborem. Dla tych, którzy kochają bardziej ziemiste odcienie, brązy i beże powracają, aby rządzić kolorową atmosferą w Twoim dom

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków