W objęciach boho, czyli o najgorętszym stylu tej jesieni

W objęciach boho, czyli o najgorętszym stylu tej jesieni

Choć boho bardziej kojarzy się ze słonecznym Bali niż jesienną aurą, na szczęście nie ma przypisanej szerokości geograficznej. Za to na dobre zadomowił się w polskich domach. Jak się okazuje, nasz klimat bardzo mu sprzyja a w jesiennym anturażu rozkwita. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że to ten kierunek będzie najgorętszym trendem w aranżacji tegorocznych jesienno – zimowych wnętrz. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak nieco Was zainspirować najpiękniejszymi projektami utrzymanymi w tym klimacie.

 

proj. Dobry Układ
proj. Dobry Układ

 

Boho w nowoczesnej odsłonie

Styl boho jest jednym z najbardziej eklektycznych i ekstrawaganckich kierunków. Jednakże ten rok osławił jego konkretną odmianę. I wszystko wskazuje na to, że to właśnie w tym wydaniu zagości w jesienno – zimowych wnętrzach.

 

Proj. Noreststudio
Proj. Noreststudio

 

Jesienne wnętrza w rytmie boho

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że każdy ma prawo do własnej interpretacji stylu boho. Właśnie w tym tkwi jego urok. Pozwala wyżyć się artystycznie, co wynika z jego czołowej zasady o… braku zasad. Jednakże my postanowiliśmy wyłonić na potrzeby tego wpisu kilka elementów, które niezmiennie są kojarzone ze stylem boho a które jednocześnie są bardzo pożądane w stylowych wnętrzach. Za ich sprawą możemy w łatwy sposób wyczarować niezwykle ciepły klimat we własnych czterech kątach. A jak wiemy, przytulność powinna stanowić główny wyznacznik wnętrz zaaranżowanych po to, aby cieszyć się ich urokiem podczas długich jesiennych wieczorów.

 

 

Sypialnia | proj. Houmi Projekty
Sypialnia | proj. Houmi Projekty

 

Jesień przeplatana wikliną, rattanem i…innymi plecionkami

Co tu dużo mówić – ten rok zdecydowanie należy do plecionek. Chętnie sięgamy po większe plecione elementy, takie jak fotele, krzesła, albo nawet skłaniamy się ku wyplatanym frontom w meblach. Równie ochoczo wprowadzamy do wnętrz plecione oprawy oświetleniowe i oczywiście wszelkiego rodzaju dodatki, np. kosze, które jesienno – zimową porą możemy wykorzystać do przechowywania ciepłych pledów, albo ulubionych lektur.

 

Wielki powrót plecionek do wnętrz | Hot trend

 

Proj. Noreststudio
Proj. Noreststudio
proj. Finchstudio
proj. Finchstudio

 

Ciekawym elementem aranżacji przytulnej sypialni może być wyplatane wezgłowie, które rzecz jasna nie musi stanowić jedności z naszym łóżkiem, tudzież tym bardziej warto sięgnąć po tego typu dekorację, bowiem gwarantuje szybką i łatwą metamorfozę wnętrza.

 

proj. formativ, zdj. Tom Kurek
proj. formativ, zdj. Tom Kurek

 

Innymi, bardzo ciekawymi ozdobami jesiennej aranżacji mogą być grafiki nawiązujące do stylu boho a także wszelkiego rodzaju dodatki z wyplatanymi detalami, np. lustro, które możemy nie tylko powiesić na ścianie, ale też chociażby postawić na komodzie. Warto również wzbogacić nasze wnętrze żywą roślinnością, która szczególnie w okresie jesienno – zimowym może okazać się na wagę złota.

 

Proj. Noreststudio
Proj. Noreststudio

 

Meble i dekoracje ze… sznurka

Innym ciekawym sposobem na wprowadzenie odrobiny bohemy do naszych jesiennych wnętrz są dekoracje oraz meble wykonane metodą hand made ze sznurka. Tutaj do wyboru mamy piękne makramy, które w nietuzinkowy sposób zdobią ściany, wiszące kwietniki jako nieszablonowe ekspozytory dla naszych roślin, poszewki na poduszki czy wiszące fotele wykonane ze sznurka, które będą jak znalazł podczas jesiennych wieczorów. Ich otulająca forma a także delikatne kołysanie wprawi nas w relaksujący nastrój, a design oczaruje wszystkich pasjonatów stylowych wnętrz.

 

proj. Dash Interiors
proj. Dash Interiors

 

Pośród masowej produkcji, na rękodzieła patrzymy z coraz większym zainteresowaniem. Dekoracje i meble wykonane ręcznie ze sznurka nie tylko pięknie zdobią nasze wnętrza, ale też przetrwają próbę czasu i zmieniających się trendów. Jestem pewna, że w przyszłości będą stanowiły niezwykle stylowe pamiątki w przeciwieństwie do niskiej jakości bibelotów z popularnych dyskontów, których okres przydatności najczęściej przypada na jeden sezon.

 

Dlaczego aranżację wnętrza powinniśmy traktować jak długoterminową inwestycję?

 

 

Mniejsze i… większe metamorfozy jesiennych wnętrz

Być może jednak marzy Ci się bardziej gruntowa metamorfoza mieszkania. Jeśli już w tym momencie planujesz większy remont i jednocześnie czujesz miętę do klimatów boho, warto zainteresować się ceramiką i tapetami w tym stylu. Poniżej znajdziecie ciekawe propozycje produktowe z oferty Internity Home, które doskonale wpiszą się w taki wystrój wnętrza. Wisienką na torcie nowej aranżacji może być także dywan. W tym stylu doskonale odnajdą się ręcznie tkane jedwabne lub wełniane. Mile widziane będą orientalne wzory.

 

 

SPRAWDŹ ADRESY NASZYCH SHOWROOMÓW >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków