Warsaw Home 2019 - czwarta edycja za nami [Galeria foto]

Warsaw Home 2019 – czwarta edycja za nami [Galeria foto]

Targi Warsaw Home 2019 dobiegły końca, zatem przyszedł czas na krótkie podsumowanie. Czwarta edycja przyciągnęła ogromną liczbę wystawców oraz miłośników designu. Stoiska zachwycały pomysłowymi aranżacjami, kolorami i samymi produktami. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie wydarzenia i selekcje najlepszych zdjęć, które zostały wykonane przez nasze redaktorki.  Nasz stylista wybrał też produkty z oferty Internity Home, które zostały zaprezentowane podczas imprezy. Zapraszamy! 

Niesamowita instalacja na stanowisku Magis.

Kolory jesieni we wnętrzach – najpiękniejsze aranżacje i produkty

Warsaw Home 2019 – kilka informacji 

Targi co roku przyciągają coraz to większą liczbę wystawców i miłośników dobrego designu. Dzięki rosnącej popularności, Warsaw Home stało się największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Kasia Ptak – pomysłodawczyni i CEO Warsaw Home, pragnie by impreza była wymieniana jednym tchem, obok targów w Mediolanie czy Paryżu. Patrząc na to, w jakim kierunku zmierza wydarzenie, jest na to bardzo duża szansa. Przestrzeń biznesowa pozwala na nawiązywanie kontaktów między przedstawicielami różnych gałęzi branży, a także dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Podczas tegorocznych targów 120 000 m2 przestrzeni wystawienniczej, zostało podzielonych na pięć stref:

  • Selected Design
  • Selected Furniture
  • Deco
  • Kitchen & Dining
  • Interior Finish
Warsaw Home 2019
Stanowisko Lebel Magazine z wystawą inspirowaną 100 rocznicą powstania Bauhausu.

Podczas Warsaw Home 2019 mogliśmy podziwiać stanowiska 800 wystawców, których kreatywność w prezentacji swoich produktów, z roku na rok jest większa. Obok przedstawicieli firm i marek, swoje stanowiska zaprezentowały pisma branżowe, takie jak Label Magazine czy Design Alive. 

Najciekawsze trendy

Targi Warsaw Home to także miejsce, gdzie można zapoznać się z najnowszymi trendami, panującymi w branży wnętrzarskiej. Już po obejrzeniu kilku stanowisk, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że pozycja weluru pozostanie niezachwiana. Wśród obić meblowych, dominował właśnie ten materiał, natomiast najczęściej spotykanym kolorem był granat, a obok niego brudny róż. 

Połączenie granatowego i różowego weluru na stanowisku Paged.

Kolejną silną tendencją barwną było połączenie rozbielonych pasteli z nasyconym kolorem, np. ceglanym odcieniem pomarańczowego. Bardzo interesujące, pod względem aranżacji i doboru barw było stanowisko marki Pedrali. Inspirację stanowiła historia włoskiej architektury i znamienne dla niej materiały: marmur, terakota i lastryko. 

Warsaw Home 2019
Połączenie pasteli i barw nasyconych na stanowisku włoskiej marki Pedrali.

Pastele jakich nie znasz, czyli zaskakujące aranżacje zgodne z trendami

Dało się również zauważyć, że nadal popularne jest łączenie różnych materiałów i tekstur. Marmur z drewnem i warstwowe nakładanie dywanów, na pewno pozostanie z nami na przyszły rok. Ponadto moda na lastryko, okazała nie być chwilową fanaberią i trwa w najlepsze. Waśnie ten motyw pojawiał się na blatach mebli oraz płytkach, w tym jednej z najbardziej rozpoznawalnych włoskich marek – Marazzi. Także złote dodatki i akcesoria będą nadal wykorzystywane w aranżacji wnętrz.  

Warsaw Home 2019
Przerysowane akcesoria z oferty marki Queeboo.

Jeśli chodzi o prognozy wnętrzarskie na przyszły sezon, przewidujemy dwie tendencje. Jedną z nich są nawiązania do designu Bauhausu, którego 100 lecie świętowaliśmy przez cały rok. Będą się ujawniały w połączeniu barw podstawowych, a także minimalistycznym myśleniu, zgodnym z maksymą van der Rohe „Less is more”. Obok zrównoważonego nurtu, pojawią się pop artowskie i przerysowane dodatki oraz akcesoria, które będą stanowić przełamanie minimalistycznych wnętrz. Takie oryginalne przedmioty zaprezentowała min. marka Queeboo.

Internity Home – miejsce gdzie codziennie spotkasz światowe trendy

Showroomy grupy Internity Home, to miejsce gdzie zobaczysz i zamówisz produkty najlepszych marek. Jeśli spodobały Ci się produkty Grohe, Geberit, Marazzi, Pedrali, Ton czy Paged, odwiedź jeden z naszych salonów w Warszawie, Łodzi lub Krakowie i porozmawiaj z naszymi specjalistami. Nasz stylista wybrał kilka najciekawszych propozycji, które można było zobaczyć podczas targów Warsaw Home 2019.