Wawa Design Festiwal 2017 - zapowiedź

Wawa Design Festiwal 2017 – zapowiedź

,,Design powinien być funkcjonalny i estetyczny, jak się przy tym jeszcze ktoś uśmiechnie – to znaczy, że to dobry design….” – tak o designie mówią organizatorzy festiwalu, który skupia środowiska twórców, producentów, promotorów i zwolenników polskiego wzornictwa. Wawa Design Festiwal jest wydarzeniem organizowanym od 5 lat, a w tym roku zaczyna się już tę sobotę (09. 09. 2017) i będzie trwało do 17. 09. Co tym razem zobaczymy? 

 

Wawa Design Festiwal (zdjęcie archiwalne)
Wawa Design Festiwal (zdjęcie archiwalne)

Wawa Design Festiwal 

Wawa Design Festiwal to przede wszystkim prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, a także edukacja społeczeństwa w zakresie wzornictwa przemysłowego i najnowszych technologii. To tu możemy podziwiać najciekawsze rozwiązania architektoniczne. Jak sama nazwa wskazuje, festiwal promuje niezwykłe powiązanie designu i polskiej stolicy.

Tegoroczny festiwal w Warszawie odbywa się pod hasłem ,,UWODZENI”, które nawiązuje do rzek oraz ich potencjału architektonicznego. Jak mówią organizatorzy wydarzenia: wykorzystanie potencjału rzeki w budowaniu przestrzeni społecznie ważnych i użytecznych jest wspólną intencją Warszawy i Poznania. W związku z tym, organizatorzy Wawa Design Festiwal oraz Poznań Design Festiwal postawili przed sobą wyzwanie poszukiwania oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań projektowych dla największych polskich rzek: Wisły i Warty. Projekty w Warszawie łączy hasło ,,UWODZENI”, a poznańskie wystawy hasło ,,URZECZENI”.

 

Wawa Design Festiwal
Wawa Design Festiwal

 

Każdy kto wybierze się na to wydarzenie (wstęp wolny) nie tylko będzie mógł zobaczyć to, co najciekawsze na polskiej scenie designu, ale też wysłuchać ciekawych wykładów, skorzystać z porady architekta wnętrz, albo wziąć udział w warsztatach.  Poniżej możecie pobrać program tegorocznego festiwalu.