Wet room - absolutny hit w 2022 roku! | IH - Internity Home

Wet room – absolutny hit w 2022 roku!

Otwarty plan zyskał na popularności łącząc kuchnię, salon i jadalnię w jedną spójną przestrzeń. Teraz wkracza on do łazienki, a to dzięki nowym trendom w 2022 roku. W swojej formie jest pomieszczeniem zaprojektowanym specjalnie do zmoczenia. Najważniejszą rzeczą, przy projektowaniu, na którą należy zwrócić uwagę, jest brak ograniczeń między prysznicem a resztą podłogi w łazience, zarówno pod względem wysokości, jak i ścianek działowych. W ten sposób zapewniamy bardziej wydajne i przypominające spa wnętrze, które skupia się na rytuale wokół kąpieli. 

Pomieszczenie mokre, wet room to w zasadzie łazienki z prysznicem, wanną, w których nie ma parawanu i brodzika, mają otwartą, w pełni wyłożoną kafelkami strefę. Jeśli Twoja łazienka jest za mała, prawdopodobnie będziesz musiał dodać ekran prysznicowy, aby zapobiec rozpryskiwaniu się wody na wszystkie strony!

Łazienka 2022 roku proponuje rozwiązanie jakimi są wet roomy, czyli przeszklone kubiki z wanną i prysznicem. Taka łazienka w łazience pozwala oddzielić strefę kąpielową od reszty pomieszczenia i zapobiega rozchlapywaniu się wody na całej powierzchni. Dzięki temu możemy urządzić łazienkę jak salon – z wygodnym fotelem i piękna drewnianą podłogą.

proj. Małgorzata Niedzielska

Ogrzewanie podłogowe

Zaleca się instalację ogrzewania podłogowego, ponieważ utrzymuje ono ciepło pod stopami i pomaga wysuszyć wodę na podłodze. powinniśmy wybrać płytki o strukturalnym, teksturowanym wykończeniu, aby zapewnić dodatkową przyczepność.

 

Maka Studio

W jednym miejscu urządzisz cały dom, otrzymasz fachową pomoc na każdym etapie projektowania i urządzania. Skontaktuj się z nami koniecznie:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Agnieszka Wichracka

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków