proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

Wnętrzarskie postanowienia na Nowy Rok 2022

Postanowienia noworoczne

Sylwestrowa noc i szaleństwo z nią związane już za nami, więc czas spojrzeć w przyszłość i jak co roku przygotować plan na najbliższe 12 miesięcy. Postanowienia noworoczne mogą również dotyczyć aranżacji wnętrz. Jeśli w roku 2022 chcemy jeszcze bardziej cieszyć się własnym mieszkaniem i mieszkać jeszcze piękniej, poznajcie naszą listę wnętrzarskich postanowień noworocznych.

TO BE DESIGN WERONIKA BUDZICHOWSKA
Plytki Wow Design Solid internity home

WZORY NA PŁYTKACH, KTÓRE PODKREŚLĄ CHARAKTER NASZYCH WNĘTRZ 

Choć sceptycy twierdzą, że postanowienia noworoczne są tylko po to, aby ich nie dotrzymywać, my lubimy zaplanować nowy rok! Nawet jeśli nam się nie udało zrealizować wszystkich swoich planów w poprzednim roku, nie oznacza że nie można snuć nowych może i lepszych.  Wręcz przeciwnie – układanie noworocznego planu działań na najbliższe 12 miesięcy to świetna okazja ku temu, aby z impetem wejść w nowy rok. Oto kilka wnętrzarskich postanowień noworocznych, które pomogą urządzić jeszcze piękniejsze wnętrze.

plytki wow solid internity home
Plytki Wow Solid dostępne w InternityHome
plytki wow solid internity home
Płytki Wow Solid dostępne w InternityHome

Inspiracje trendami – śledzenie nowości!

Wnętrzarskie trendy zmieniają się, ewaluują co roku. A trendy są po to, aby się nimi inspirować. Śledząc najświeższe aranżacyjne pomysły, staramy się z nich czerpać to, co najlepsze. Nie podążamy  ślepo za modą, ponieważ w ten sposób możemy łatwo wpaść w pułapkę trendów, które tak szybko się dezaktualizują. Rok 2022 przyniesie ze sobą mnóstwo ciekawych pomysłów na aranżację nowoczesnych wnętrz, więc z pewnością wśród trendów znajdziesz coś dla siebie. A my te trendy i nowości na bieżąco będziemy prezentować. 

Fotel UMA

Wybieramy ponadczasowe rozwiązania!

Do naszych wnętrz starajmy się wybierać klasyczne produkty o pięknym, prostym i uniwersalnym wzornictwie. Taki sposób aranżowania naszego wnętrza skłania do świadomych zakupów niepodyktowanych chwilowym impulsem. 

Projekt łazienki Dziurdzia Projekt
Projekt łazienki Dziurdzia Projekt

WNĘTRZE KAPSUŁOWE | JAK ŚWIADOMIE PROJEKTOWAĆ PRZESTRZEŃ DO ŻYCIA

SOW Archi Design
SOW Archi Design

Stawiamy na dekoracje sezonowe 

Styczeń bywa dość depresyjnym miesiącem. W tym miesiącu przypada tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jako jedną z przyczyn, dla których to właśnie trzeci poniedziałek stycznia zyskał miano Blue Monday, naukowcy wskazują fakt, że odczuwamy smutek i nostalgię z powodu minionych świąt Bożego Narodzenia.

Loft Kolasiński adaptacja starej kuźni

Gdy już usuniemy świąteczne drzewko i pochowamy wszystkie bożonarodzeniowe dekoracje,  mieszkanie wydaje się puste i smutne. W tym właśnie momencie mamy najlepszą okazję, aby poznać siłę sezonowych dekoracji. Towarzyszą nam one w wystroju wnętrz jedynie przez jakiś czas, ale tworzą wyjątkowy klimat. Dlatego w 2022 roku stawiaj właśnie na okolicznościowe ozdoby. Wiosenne, wielkanocne, wakacyjne, czy wreszcie jesienne i zimowe dekoracje będą idealnym sposobem na to, aby co pewien czas odmieniać stylizację mieszkania.

design: Karolina Karczewska, photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Mieszkanie to nasza strefa komfortu

Wszyscy nam mówią o rozwoju, podejmowaniu wyzwań i dążeniu do celu, wychodzeniu ze strefy komfortu. Zasada absolutnie nie dotyczy wystroju wnętrz, a szczególnie naszego mieszkania. W tym przypadku warto czerpać przykłady z Duńczyków, czyli ludzi jednego z najszczęśliwszych państw świata. Możemy również zainspirować się Japońską filozofią życia Ikigai, która powstała na najbardziej szczęśliwej wyspie Okinawa. 

IKIGAI – SZCZEŚLIWY DOM, ZAINSPIRUJ SIĘ JAPOŃSKĄ FILOZFIĄ URZĄDZANIA WNĘTRZ.

Sztuka odpoczynku i czerpania radości z nieśpiesznych chwil spędzonych we własnym domu może przynieść nam niebywale dużo radości i pozytywnej energii. Dlatego naszym głównym celem w 2022 roku jest zaaranżowanie mieszkania tak, aby cieszyć się w nim swobodą, relaksem i odpoczynkiem. Zadbamy o wygodny wypoczynek, ciepły koc, nastrojowe oświetlenie i będziemy cieszyć się we własnym domu tym co Duńczycy nazywają Hygge a Japończycy Ikigai, czyli: radość, która pociąga za sobą szereg innych cudownych konsekwencji, w postaci harmonii, relaksu, „bycia tu i teraz”. 

Sofa Vidar

 

Na pewno listę można poszerzyć lecz my przez najbliższy kwartał skupimy się na tych 3 głównych postanowieniach noworocznych. 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków