Zielone ściany, które nie wymagają pielęgnacji

Zielone ściany, które nie wymagają pielęgnacji

Zielone ściany weszły przebojem na rynek kilka lat temu. Ich sława jednak wydaje się nie mijać. Początkowo były produktem skierowanym głównie do zamożnych. Obecnie mają szansę trafić do szerszego grona zainteresowanych, również tych z mniejszym budżetem. Pojawia się coraz więcej firm, które sprzedają panele z żywego mchu, a ich cena staje się bardziej przystępna. Popularność tego niebywałego produktu nie jest przypadkowa, bowiem ma wiele plusów. Sprawdźcie koniecznie to rozwiązanie!

 

zielone ściany
Zielone ściany | proj. TK Architekci

Zielone ściany we wnętrzu – plusy

Zielone ściany to nie tylko stylowe wykończenie mieszkania. Mają one wiele innych plusów, o których warto napisać już na samym początku. Największe zalety, to:

  • nie wymagają nawadniania;
  • nie potrzebują światła słonecznego;
  • nie trzeba ich pielęgnować (przycinać);
  • ożywią każde wnętrze i nadają mu charakteru;
  • idealnie wpasują się w ekologiczny design;
  • są łatwe w instalacji (sprzedawane w modułach)
  • moduły można formować w dowolne kształty – napisy, logo firmy etc.

 

zielone ściany we wnętrzu
proj. TK Architekci

Eko design

Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości – panele z żywego mchu są produktem całkowicie naturalnym i bezpiecznym – nie zawierają żadnych toksycznych substancji chemicznych lub komponentów. Wykazują się dużą odpornością na grzyby i szkodniki, a jedyne czego potrzebują, to wilgotność powietrza sięgająca ok. 40%. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt sucho, a mech zaczyna tracić kolor, wystarczy zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Niech nikogo nie zraża też montaż. Panele wystarczy przykleić lub przykręcić do ściany. Należy jednak pamiętać, że stanowią one pewne obciążenie, dlatego ściana, na której montujemy moduły z mchu powinna być dość wytrzymała na obciążenia.

 

BenettiMOSS
BenettiMOSS

Zindywidualizuj swoje wnętrze

Z mchu możemy tworzyć dowolne formy dekoracyjne – jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia! Możemy zamontować go na dużej powierzchni – nawet całej ścianie lub na jej fragmencie, tworząc dowolne kształty elementów dekoracji wnętrza, przyjmujące efekt trójwymiarowej tapety. Może posłużyć także jako dekoracja naszych mebli. Ponadto, mech występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Pozwoli to wprowadzić do naszych wnętrz odrobinę ekstrawagancji.

 

Benetti Moss
Benetti Moss

W jakich wnętrzach zielone ściany z mchu sprawdzą się najlepiej?

Zapewne w większości, bowiem naturalne, roślinne, zielone akcenty pasują niemal wszędzie. Panele z żywego mchu nadają nieco ekskluzywnego charakteru. Szczególnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich, ale tez klasycznych aranżacji. Stanowią ich dopełnienie i są niepowtarzalnym, designerskim elementem.

Ściany z mchu możemy często spotkać w przestrzeni publicznej – w biurach, hotelach, lobby, restauracjach, spa. W prywatnych mieszkaniach instalację tę możemy umieścić w łazienkach, korytarzach, na klatkach schodowych czy w salonach.  Można śmiało stwierdzić, iż stanowi namiastkę lasu we wnętrzu ze względu delikatny zapach runa leśnego, który wydziela.

 

pobrane (1)
BenettiMOSS
pobrane (2)
BenettiMOSS
pobrane (3)
BenettiMOSS
130503_hi_home_09
BenettiMOSS

 

Przykładem marki, która oferuje takie rozwiązania jest Benetti Stone (marka dostępna w naszych salonach sprzedaży). Jeśli podobają Ci się zielone ściany i styl, jaki wprowadzają do wnętrza, skontaktuj się z naszym specjalistą.

Zapytaj naszego specjalistę >>

 

proj. HOLA Design
proj. HOLA Design
proj. HOLA Design
proj. HOLA Design

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków