Żywa Galeria obchodzi 10-lecie | Internity Home partnerem wystawy

Żywa Galeria obchodzi 10-lecie | Internity Home partnerem wystawy

Marka Internity Home z radością objęła patronat medialny nad jubileuszowym wydarzeniem Żywej Galerii, która świętuje swoje dziesięciolecie. Jako polska marka, chcemy aktywnie angażować się w wydarzenia kulturalne, wspierając twórczość i kreatywność w różnych jej formach formach.

Już 27 czerwca, wraz z Żywą Galerią, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z udziałem wielowymiarowych twórców. W programie m.in. wernisaż wystawy Soni Brzeźniak oraz koncert Janusza Radka w towarzystwie TUI TERAS.

Wstęp wolny!

Artystyczne współprace

W świecie sztuki, najciekawsze współprace rodzą się tam, gdzie granice między jej formami wydają się być płynne. Tak właśnie można zdefiniować współpracę pomiędzy dwójką artystów: Januszem Radkiem, uznanym artystą muzykiem, a Sonią Brzeźniak, malarką, której prace poruszają i inspirują. To, co łączy tych artystów, wydaje się być nićmi tkwiącymi głęboko w ich twórczych duszach. Sonia Brzeźniak, malarka z Warszawy, jest znana ze swoich akrylowych portretów łączących surrealizm z głęboką emocjonalnością. W jej obrazach dominuje motyw kobiety, będącej źródłem miłości oraz symbolem transformacji i odkrywania siebie. Portretowane przez nią postaci często przypominają ikony – są dumne, lecz jednocześnie przystępne, reprezentując uniwersalne doświadczenia takie jak miłość, macierzyństwo czy dojrzewanie.

Pierwsze spotkanie Soni z głosem Janusza Radka miało miejsce podczas przedstawienia „Sen Nocy Letniej”, pozostawiając niezatarte wspomnienie. Po 20 latach ponownie się spotkali, odkrywając, że mają wiele wspólnego w swoim tworzeniu i postrzeganiu świata. Janusz Radek, zainspirowany malarstwem Soni, zyskał nową perspektywę na wizualny wymiar swojej muzyki, co zaowocowało współpracą, podczas której Sonia dokonała transformacji stylistycznej wizerunku scenicznego artysty. Janusz Radek o współpracy z Sonią mówi:

Pozwoliliśmy sobie na wydobycie się ze swoich baniek i podjęcie rozmowy, pomiędzy dwójką różnorodnych postaci, w różnym wieku i wzroście, o odmiennych poglądach. Sonia pomaga mi się ubrać i znaleźć płynny związek między tym, jak i o czym śpiewam, a tym, jak mam to wyrazić na zewnątrz. Ja jako stary historyk obserwator, śpiewam jej o szczerości ludzkich intencji, obsługując jej wyobraźnię muzyczną, potrzebę wrażliwości duchowej, którą można usłyszeć w świecie.

Dla Soni i Janusza ta współpraca jest nie tylko wspólnym projektem twórczym, ale także podróżą przez świat emocji i ekspresji, która zmienia sposób, w jaki postrzegają sztukę i siebie samych. Oboje tęsknią za sferą piękna i harmonii.

Jubileuszowa wystawa pod patronatem medialnym Internity Home

„W mieście duchów” to tytuł wystawy Soni Brzeźniak, która otworzy się tego dnia. W zebranych pracach odnajdziemy motywy z przeszłości, wspomnień i doświadczeń, które mają kluczowe znaczenie dla naszej teraźniejszości i wpływają na nasze wybory. Wystawa stanie się przestrzenią, w której odkryjemy wewnętrzne rozmowy definiujące naszą obecną tożsamość.

Na koncercie Janusza Radka usłyszymy piękne piosenki o relacjach, często trudnych i nie do wyjaśnienia, ale bez konieczności ich naprawy i analizy. Czucie, współodczuwanie, kontakt i wyobraźnia to druga forma impresji wokalnej przy wykorzystaniu rejestratora dźwięku, loopera. Występ wokalisty wzbogacony zostanie o elementy improwizacji, w dialogu z wystawą i jej gośćmi.

Data i godzina wydarzenia: 27.06.24r; 19.00 || Wstęp wolny

 

 

Żywa Galeria powstała w 2004 roku jako integralna część kompleksu hotelowo-restauracyjnego STALOWA 52, znajdującego się w historycznym budynku na warszawskiej Pradze. Specjalizuje się w sztuce współczesnej, szczególnie w malarstwie, oraz prezentuje twórców, których prace wyróżniają się innowacyjnością.

KONTAKT:

Anna Madejska

a.madejska@artandmore.pl

tel. 503 729 587

www: https://zywagaleria.pl

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków