13 aranżacji zielonych łazienek, które Was zainspirują | IH - Internity Home

13 aranżacji zielonych łazienek, które Was zainspirują

Dobry design to połączenie odpowiedzi na ludzkie potrzeby i stworzenie takiego rozwiązania, które je zaspokoi oraz podniesie odczucia z używania i dostarczy dużo przyjemności. Jakość i ponadczasowość sprawią, że w połączeniu klasycznej nonszalancji ze swobodą i luzem otrzymujemy harmonię z zachowaniem ducha współczesności. Dziś chcemy zainspirować Was wyjątkowymi aranżacjami łazienek, w których oprócz funkcjonalności odnajdziecie znakomite interpretacje koloru zielonego.

Zielone akcenty

Zielony kolor w łazience przywołuje na myśl uczucie świeżości i relaksu. Kolor ten wybierany jest najczęściej przez osoby towarzyskie, przyjazne, bezkonfliktowe, jak również są stałe w uczuciach i ceniące spokój i harmonię. Zielony pasuje do pomieszczeń, które mają służyć odpoczynkowi. Nadmiernie aktywne, roztrzepane osoby, mające problem z podejmowaniem decyzji, w zielonym otoczeniu wyciszą się i zbiorą myśli. Zieleń działa bowiem jak spacer po parku. Zieleń także optycznie powiększa pomieszczenie. Oto przed Wami wyjątkowe projekty.

m.room Maria Rogalińska

Panele winylowe w łazience

W tej klasycznej łazience z zielonym akcentem do wykończenia podłogi architekta z pracowni bo.studio wybrała panele winylowe. Panele podłogowe w łazience zachwycają nie tylko wyglądem, ale także właściwościami użytkowymi. Podstawową zaletą podłóg winylowych jest ich wodoodporność. Panele możemy położyć w każdym pomieszczeniu. Łatwość utrzymania czystości winyli to ogromna przewaga jaka ma panel winylowy. Trwałość paneli winylowych gwarantują materiały z jakich są wykonane.

Zielone płytki w strefie umywalkowej

Kolor zielony to jeden z popularnych neutrali, a więc barw, które prezentują się znakomicie również solo. Zieleń w łazience nieodzownie kojarzy się z naturą i trendem biophilic designTakie wnętrza są spójne i harmonijne, a ich bazą są materiały pochodzące wprost z przyrody, w tym kamień, surowy beton czy drewno.

Triennale płytki Marazzi

 

Zieleń w stylu retro

W łazienkach w stylu retro oprócz stylizowanej armatury dobrze wybrać do dekoracji ścian błyszczące płytki metro w kolorze zieleni.

 

Nowoczesna zielona łazienka

Jeśli chcecie urządzić zieloną łazienkę w stylu nowoczesnym wybierzcie najlepiej płytki wielkoformatowe. Czasem wystarczą dwie lub trzy płytki i neutralne białe tło, aby uzyskać spektakularny efekt. Wybierając na koncepcję aranżacji zielonej łazienki opcję total, tj. zieleń zarówno na ścianach jak i podłodze, warto pokusić się o ekstrawaganckie rozwiązania.

Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska

Aranżacyjny minimalizm jest formą ucieczki przed przytłaczającą rzeczywistością i nadmiarem rzeczy. Total looki są stonowane, nieprzeładowane, pomagają się wyciszyć i odciąć od tego, co denerwuje, przeszkadza, dekoncentruje. W tym jednolitym sposobie aranżacji jest jeszcze ukryty potencjał.

 

Wielkoformatowe zielone grafiki – tapety idealne do łazienki!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków