3 sposoby na metamorfozę salonu w pięknym stylu - Zamów Aranżację! | IH - Internity Home

3 sposoby na metamorfozę salonu w pięknym stylu – Zamów Aranżację!

Czas na remont salonu!

Każdy remont to duże wyzwanie. Warto poznać kilka sprawdzonych pomysłów i trików remontowych, aby prace przebiegły sprawniej i szybciej. Dzięki temu, zyskasz szanse na oszczędność czasu i jeszcze lepsze efekty! 

Wszystko pod ręką

W planowaniu remontu kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy działamy pod presją czasu. Istotne jest więc przygotowanie planu oraz ustalenie budżetu niezbędnego do realizacji konkretnych prac, jakie chcemy wykonać.

Podziel salon na strefy

Ważny aspekt związany z aranżacją pokoju dziennego. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: co zwykle robimy w salonie? Wszystko należy uwzględnić w planie, aby zmiany nie tylko wprowadziły ładny wygląd, ale również przestrzeń stała się bardziej funkcjonalna. Kolejną sprawą przy dzieleniu pokoju dziennego na poszczególne strefy, którą należy uwzględnić, są ciągi komunikacyjne. To o tyle ważne, że jest to zwykle miejsce w naszym mieszkaniu w którym przecinają się drogi z pozostałych pomieszczeń. Ciągi powinny mieć szerokość co najmniej 80 cm. To umożliwia nam swobodne poruszanie się. 

Podłoga poddana metamorfozie

Szybkim sposobem na metamorfozę zniszczonej podłogi są oczywiście panele winylowe. Nowoczesna wersja podłóg winylowych to absolutny hit w świecie wyposażenia wnętrz. Dzięki właściwościom jakie posiadają podłogi winylowe, czyli odwzorowanie naturalnego drewna, są bardzo chętnie wybierane przez Inwestorów, którzy chcą nadać elegancji oraz zapewnić trwałość wnętrzom. Podłogi winylowe nowej generacji są wodoodporne, co sprawia, że można je układać w kuchni i łazience, nawet pod prysznicem. Są odporne na powstawanie grzybów i pleśni, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla alergików. Co więcej, panele są antystatyczne, nie przyciągają kurzu, a więc łatwo utrzymać je w czystości. Ponadto, panele winylowe są wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia, uderzenia, zarysowania czy ścieranie. 

Koszt jest nieporównywalnie niski w porównaniu do kosztu ułożenia płytek ceramicznych czy podłóg drewnianych. Charme Parquet LUXURY VINYL proponuje nam nawet panele do ułożenia w jodełkę!

Jakie meble do salonu?

To kolejne pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, planując zmiany w salonie. I warto poświecić na to sporo czasu oraz skorzystać z wiedzy specjalistów w Internity Home. Po pierwsze dlatego, że pokój dzienny ma być przede wszystkim funkcjonalny. Oczywiście jest to też miejsce reprezentacyjne i pod tym kątem również będziemy wybierali meble do niego. Warto postawić na meble spersonalizowane oraz wielofunkcyjne np. narożnik czy sofę z funkcją spania. 

Sofy i narożniki z funkcją spania wybierzesz w każdym kolorze w naszych salonach

Kolory w salonie

 

Bardzo popularną opcją jest wybór jasnego salonu. Po pierwsze im więcej naturalnego światła w pokoju dziennym, tym lepiej. Malując ściany w tym miejscu naszego mieszkania, możemy postawić na różne odcienie bieli. Jedna – bardzo ważna – sprawa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są cieplejsze odcienie bieli.  

Można również zdecydować się na „odważny” salon. Na przykład z jedną ścianą w dość „mocnym” kolorze. Można wtedy wyznaczyć strefy w salonie. Wtedy najlepiej sięgnąć po niezawodne przepiękne tapety, w których można przebierać!

Oświetlenie w pokoju dziennym

 

Jeśli właśnie zabieracie się za planowanie zmian w salonie, to warto wziąć pod uwagę zmiany punktów świetlnych. Oświetlenie w salonie to dobry sposób na wydzielenie stref. Raczej nie powinniśmy mieć w pokoju dziennym tylko jednego źródła światła. To rozwiązanie przede wszystkim niepraktyczne.

Planując oświetlenie w salonie należy znać rozstawienie mebli w tym pomieszczeniu. Bo to ono warunkuje punkty świetlne. Bardzo duże znaczenie ma też to jaki „szeroki” dostęp do salonu ma światło dzienne. Koniecznie bierzemy też pod uwagę metraż tego miejsca.

W salonie powinny się znaleźć: główne źródło lampy sufitowe takie jak Archlines, Sternlight i oczywiście ozdobne. Do tego warto równie postawić na oświetlenie spełniające praktyczną funkcję. Za przykład posłuży tutaj lampa przy fotelu na którym czytacie. Dobrym pomysłem są też kinkiety.

Przed Wami 3 imponujące metamorfozy przeprowadzone pod czujnym okiem architektów. 

Odświeżenie koloru ścian, zmiana żaluzji na przytulne drewniane, otulenie wnętrza miękkimi tkaninami, odpowiednio dobrane oświetlenie i salon wygląda po prostu zniewalająco.

MIESZKANIE PO PRZEMIANIE
MIESZKANIE PO PRZEMIANIE
MIESZKANIE PO PRZEMIANIE

Gruntowna metamorfoza, która wymagała dużych prac remontowych, ale efekt jest oszałamiający!

Mieszkanie przed remontem.| Korytarz oraz jeden z pokoi.
Ponad 40-metrowa przestrzeń dzienna, otwarta na kuchnię | proj. Piotr Stolarek – Projektowanie wnętrz

Na każde wnętrze jest sposób! Najważniejszy jest jednak plan, systematyczność i precyzyjne działanie. Do tego dodajmy szczyptę kreatywności. Potrzebujesz pomocy przy realizacji metamorfozy swojego salonu? Napisz do nas:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Wojciech Mantur

  Specjalista // Oświetlenie
  ×