Biel i drewno w łazience - Najlepsze projekty architektów | IH - Internity Home

Biel i drewno w łazience – Najlepsze projekty architektów

Ponadczasowy duet

Kombinacja bieli i drewna jest bardzo popularna w nowoczesnych łazienkach, ponieważ tworzy harmonijną i przyjemną estetykę. Białe powierzchnie i drewno o jasnym odcieniu tworzą czystą i elegancką atmosferę. Biel jest znana z tego, że optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jasności. Połączenie jej z drewnem sprawia, że łazienka wydaje się bardziej przestronna i otwarta. Drewno w łazience dodaje ciepła i naturalności. Jego organiczna struktura i faktura tworzą interesujący kontrast wobec gładkich białych powierzchni, dodając głębi i charakteru. Jest to duet, który czuje się dobrze w każdym stylu od modernistycznych klimatów po styl boho. Od nowoczesnych i minimalistycznych po bardziej ekstrawaganckie i eklektyczne.

W modernistycznej łazience połączenie bieli i drewna tworzy niezwykle stylowy i minimalistyczny wygląd.

W stylu boho dominuje wyrazista kolorystyka i łączenie różnych tekstur. Białe płytki mogą stanowić neutralne tło, a drewniane elementy, takie jak półki, ramy luster czy drzwi szafek, dodają ciepła i przytulności. Można również zastosować drewnopodobne płytki o interesujących wzorach lub kolorach, które dodadzą charakteru i indywidualności.

Biel i drewno są uniwersalnymi kolorami, które łatwo dopasować do innych elementów aranżacji łazienki, takich jak armatura, ceramika czy akcesoria. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych stylizacji.

design: Anna Maria Sokołowska
photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

W łazience w stylu nowoczesnym dominuje prostota form i minimalistyczna estetyka. Można zastosować białe płytki na ścianach i podłodze, a drewnopodobne akcenty w postaci mebli czy dodatków, takich jak półki czy lustro. Połączenie bieli i drewna stworzy harmonijne i eleganckie wnętrze.

W łazience w stylu rustykalnym można zastosować białe płytki o delikatnych fakturach na ścianach i drewnopodobne płytki na podłodze, które przypominają deski. Dodanie drewnianych elementów, takich jak regały czy szafka pod umywalką, nadaje wnętrzu ciepło i przytulność.

 

Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi, minimalistycznymi przestrzeniami i naturalnymi materiałami. Białe płytki ceramiczne, drewnopodobne panele na ścianach lub podłodze, oraz prostota linii i funkcjonalność mebli są idealne do osiągnięcia charakterystycznego skandynawskiego wyglądu wpadającego lekko w styl japandi.

Design: Architekt Katarzyna Piotrowska
Projekt: Hanna Pietras, współpraca: Anna Petrova Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków