Co nad blatem kuchennym - wielkoformatowe kontra cegiełki - Zamów wyposażenie! | IH - Internity Home
proj.: 3Deko - projektowanie wnętrz | Fot.: Tom Kurek

Co nad blatem kuchennym – wielkoformatowe kontra cegiełki – Zamów wyposażenie!

Trendy w kuchni 2023

Kuchnia stała się najbardziej wielofunkcyjnym pomieszczeniem w domu. Urządzamy ją nie tylko funkcjonalnie, ale chcemy by wnętrze przybliżało nas do natury. Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie, czyli przyjazne miejsce, pachnące kawą, ciastem, rodzinnym obiadem i wspomnieniami. Kto o takiej nie marzy?  Szukamy ciepła w domowych aranżacjach, które podkreślają naszą osobowość oraz indywidualność. Unikamy powtarzalności, chcemy mieszkać w stylowym, nowoczesnym lecz spersonalizowanym, oryginalnym wnętrzu. Chcemy żyć lepiej, zdrowiej, pełniej i w zgodzie z naturą, dlatego tak chętnie barwy ziemi i naturalne wykończenia wprowadzamy do przestrzeni swojego domu, a zwłaszcza do kuchni, która jest jego sercem.

To jak wykończymy ścianę nad blatem roboczym w kuchni, będzie miało wpływ na jej styl. Wybór płytek to nie lada wyzwanie. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych wyborów projektowych, jakich dokonuje się podczas remontu. Zastanówmy się uważnie przecież muszą nam służyć wiele lat, nie mogą nam się znudzić po miesiącu użytkowania. My postaramy się pomóc w wyborze!

Płytki XXL nad blatem

Trend niezwykle funkcjonalny to oczywiście płytki wielkoformatowe.  Wybór płytek w rozmiarze XXL  to ekonomiczne i nadal dość oryginalne rozwiązanie. Podkreślają nowoczesność i funkcjonalność wnętrza. Płytki wielkoformatowe upiększają coraz więcej polskich domów, podbijając serca miłośników dobrego designu. Dzięki nim uzyskujemy gładkie, niemal bez spoinowe powierzchnie pasujące do każdego wystroju wnętrza. Wybierać możemy z niemal nieograniczonej liczby wzorów, faktur i kolorów.

 

HEDO Architects
Supreme HEDO Architects

Blat i ściana z płytki wielkoformatowej

Atelier Creative Varsovie

Modny jest więc wzór inspirowany marmurem, z szarymi, czarnymi lub złotymi żyłkami na białym lub szarym tle. Wielkoformatowe płytki coraz częściej pojawiają się na ścianie w kuchni w  matowym, jednokolorowym wydaniu, w pięknych paletach barw inspirowanych latami 60-tymi czy 70-tymi, czyli w uwspółcześnionej wersji vintage. Kuchnia vintage to bardzo modny trend w 2021 rok!

Mineralny urok metali – Grande Metal Marazzi

Płytki cegiełki

Płytki typu „subway” nie wychodzą z mody, najczęściej obecnie układa je się w pionie, poziomie lub w jodełkę. Na rynku mamy bardzo bogatą ofertę, aż trudno wybrać najpiękniejsze.

Płytki błyszczące cegiełki Sartoria

Płytki cegiełki 3D to propozycja producenta 41zero42 BISCUIT lub WOW DESIGN ALCHEMIST lub FREEHAND, które są dostępne we wszystkich salonach Internity Home.

Proj.: PLURAL

Lastryko lub heksagony

Jeśli jesteście niezdecydowani zawsze można postawić na lastryko lub heksagony w połysku.

W tej chwili popularność w nowoczesnych kuchniach zyskują duże formaty płytek ceramicznych, gresu polerowanego układanego na cienką fugę, płytki strukturalne, czy heksagony. W każdym przypadku taka ściana jest bardzo praktyczna, łatwa do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymała. Dostępność formatów, struktur, kolorów płytek ceramicznych i gresowych powoduje, że można przy ich pomocy zaaranżować kuchnię w każdym stylu. W Internity Home pomożemy w wyborze – koniecznie przyjdźcie do naszych salonów!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków