Cocooning home - Szczęście w czterech ścianach! | IH - Internity Home

Cocooning home – Szczęście w czterech ścianach!

Mój dom to moja twierdza….

Według jednych „cocooning”, dosłownie kokonowanie, to domatorstwo. Dla niektórych może stać się stylem życia. Niektórzy „kokonują się” świadomie, inni budują kokon krok po kroku – zaczyna się od zakupów przez internet, przebywanie na portalach społecznościowym zamiast spotkania się ze znajomymi w pubie. Potem dochodzi home office, filmy na Netfixie. Zapowiada się ciekawy koncert? Można przecież obejrzeć fragmenty na relacjach – nakręcony przez tych, którym jeszcze chce się wyjść z domu. 

Projekt Miśkiewicz
Projekt Miśkiewicz Design Architektura wnętrz

Dlaczego ludzie

chowają się w domu? 

Istnieje wiele powodów, aby odpowiedzieć na to pytanie. Jednym z nich jest ukrycie się przed zewnętrznymi negatywnymi informacjami. 

 W Japonii cocooning określany – hikikomori. Ludzie nie chcą kontaktu z drugim człowiekiem potrafią nie opuszczać swojego domu całymi latami! 

Taco również o tym śpiewa w swoim kawałku „znowu mam hikikomori”. Czy zastanawialiście się o co chodzi? 

 

Moda
i wnętrze

Moda i projekty wnętrz objęły również kulturę kokonowania. Widzimy modne swetry z dzianiny z szerokim długim dekoltem. Dresy i wygodne buty sportowe.  Ubrania tworzą ochronę przed światem zewnętrznym. Uczucie chowania się w tkaninie i przebywania w bezpiecznym miejscu. Modne trendy kolorystyczne stają się naturalne, pastelowe, szarość oczywiście nie przemija. 

COI Pracownia Architektury Wnętrz

Naturalne materiały również widoczne w trendach urządzania wnętrz. Nasze wnętrza muszą być przede wszystkim relaksujące, sprzyjające dobremu samopoczuciu, zaczynamy doceniać, że dobrze jest otaczać się naturą, przy której lepiej nam się myśli i odpoczywa. 

Cenię pracę

home office!

Gdy istnieje możliwość pracy z domu, kokony zawsze będą nalegać. Mniejsze rozproszenie uwagi, domowe jedzenie, wygodne sportowe ubrania i szansa na pracę prosto z kanapy sprawiają, że są szczęśliwsi. Doceniają możliwość wielozadaniowości i dodatkowy czas na realizację własnych zainteresowań i pasji. Wzrost liczby freelancerów ma swój udział w tym trendzie. Z drugiej strony biura będą wyglądać bardziej jak kokon: wygodne, bezpieczne, połączone i rozszerzone. Nawet biurko w pracy zmieni się na nowo, oferując relaksującą pozycję i własną przestrzeń.

Projekt wnętrza W-Z Studio
Projekt wnętrza W-Z Studio
Projekt wnętrza W-Z Studio
Projekt wnętrza W-Z Studio

Najbardziej

kokonowe kolory 

Neutralna, spokojna baza kolorów, to także doskonały sposób na wprowadzenie przytulności do wnętrz. W blokowym mieszkaniu doskonale sprawdzą się zatem szykowne, stonowane odcienie, takie jak cappuccino, kość słoniowa, rozbielona żółć czy odcienie budyniowe. Śmiało możemy postawić na pastele, a także połączyć złamaną biel z czekoladowymi brązami, tonami rubinowymi czy popielatymi wpadającym w beż. 

Peka Studio projekt salonu
Peka Studio projekt salonu
Narożnik Nobonobo dostępny w Internity Home
Narożnik Nobonobo dostępny w Internity Home

Raz znaleziony

nigdy nie zapomniany

Rynek jest przytłoczony różnorodnymi produktami i usługami. Kokonowcy, są stworzeniami internetowymi, chcą łączyć się z marką, budować długoterminowe relacje, dzielić się przemyśleniami i recenzjami oraz być lojalnym wobec firmy. My jako konsumenci najczęściej szukamy niezawodnej marki, której moglibyśmy w pełni zaufać. Zaufanie dotyczy wszystkiego: produkcji, marketingu, etyki, kultury marki. Przed złożeniem zamówienia przeprowadzamy własne dochodzenie, mając Google, Facebook za najlepszego detektywa. My Kokonowcy jesteśmy niezwykle lojalni, gdy znajdziemy odpowiedni produkt. 

Czy cocooning

jest zły?

Jeśli Wasz cocooning trwa weekend, to jest jak najbardziej wskazany. Warto pobyć sam ze sobą i oczyścić swój umysł. Każdy z nas niesie ze sobą jakąś historię i jednak szkoda zamykać ją w czterech ścianach swojego domu na zawsze. Niestety, naukowcy biją na alarm! Nadmierna rozbudowa kokonu bezpieczeństwa, ciszy i spokoju może być niezdrowa dla naszej psychiki. Potrzebujemy jednak towarzystwa, jesteśmy zwierzętami stadnymi, potrzebuje również przewietrzyć swój umysł. Także nie zalecamy stosowania zbyt długo kokonowania. 

Blunami

co to jest? 

Jeśli wybierzemy nowy styl życia „kokoning” to warto zainstalować w domu światło Blunami. Powstała ze świadomości skutków niedoboru światła słonecznego. Innowacyjna oprawa oświetleniowa!

„BLUNAMI” to jedyna w swoim rodzaju oprawa oświetleniowa symulująca światło słoneczne i nieboskłon. Jej największą zaletą jest to, że emituje światło możliwie najbardziej zbliżone do tego słonecznego. Jeśli długo przebywasz w pomieszczeniu pozbawionego naturalnego oświetlenia – wybierz BLUNAMI!

szary salon

Marzysz o funkcjonalnym, najpiękniejszym wnętrzu? Przyjdź do nas się urządzić: Warszawa, Kraków i Łódź!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków