Dziś postanowiliśmy zebrać dla Was kilka inspiracji dotyczących aranżacji jakże ważnego pomieszczenia w naszych domach czy mieszkaniach – kuchni. Z pewnością dla wielu okres wiosenno – letni  jest czasem remontów  czy też budowania swoich własnych czterech kątów. Jeśli głowicie się jaka kuchnia będzie najbardziej odpowiednia, zerknijcie na przygotowane przez nas projekty. Być może któryś z nich okaże się dla Was przydatną inspiracją. Zapraszamy!

 

10003178165

proj. In Shape Studio

Miejsce pierwsze naszego zestawienia okupuje aranżacja bardzo prosta, piękna oraz stylowa. Jest nowoczesna, ale także bardzo przystępna, a jej wykonanie można zmodyfikować pod własne potrzeby. Kuchnia jest otwarta, ale posiada także blat, przy którym usytuowano kilka hokerów. Jest komfortowo, wygodnie i bardzo przyjemnie. 

 

10003178161

proj. The Vibe

 

Następna kuchnia jest pomieszczeniem otwartym, połączonym ze strefą jadalną i dzienną salonu. Panuje tutaj elegancja, a w kolorystyce dominuje szarość z odrobiną kremowego odcienia na podłodze i na ścianach. O wnętrzu takim jak to powiedzielibyśmy – codzienne wyrafinowanie w świetnym znaczeniu tego wyrażenia. Jest bardzo stylowo, a jednocześnie niezwykle swojsko i prosto. Szara kuchnia i dylemat – co powinno znaleźć się nad kuchennym blatem.

 

10003178162

proj. Ludwinowska Studio Architektury

architekt Warszawa

proj. NUBO

lampa Vibia nad stołem kuchennym

Projekt kuchni Sojka & Wojciechowski

Projekt kuchni Sojka & Wojciechowski

Powyższa aranżacja jest przykładem nowoczesnego wnętrza w czystej postaci. Kuchnia ta jest bardzo funkcjonalna, bowiem zawiera w sobie strefę jadalną, a dodatkowo oferuje duże pole do popisu w kwestii akcesoriów oraz sprzętów kuchennych.

 

10003178164

proj. Beata Lukas

Rustykalne wnętrza wciąż zyskują na wartości i były jednym z najpopularniejszych stylów mijającego roku. Są bardzo romantyczne, nieco retro oraz niezwykle czarujące. Chyba nie ma osoby, która przeszłaby koło takiego wnętrza obojętnie…

 

cute-open-plan-studio-kitchen

Minimalizm oraz uniwersalizm – te dwie cechy także podbiły serca projektantów w 2016 roku i zdobyły także przychylność urządzających. Są proste w swej formule, co właśnie czyni je niecodziennymi. Pozornie mają nie rzucać się w oczy, ale są integralnym elementem całości i świetnie komponują się z resztą domu. 

 

kitchen-with-red-bricks-white-cabinets-wood-backsplash

Czerń, drewno, naturalna cegła i biel w połączeniu z ostrą linią tworzą styl industrialny, który nawiązuje do bogatej wersji surowych wnętrz. Jest nieco ciężej, surowiej i naturalniej, ale i o wiele bardziej oryginalnie. Jeśli posiadasz przechodnią kuchnię – takie rozwiązanie jest idealne.

 

10003178163

Tym razem spotykamy totalne przeciwieństwo poprzedniej aranżacji. Tutaj panuje tylko jeden kolor – biel. Jest za to obecnych wiele faktur, na przykład szkło, stal, materiał, laminowany połyskujący blat oraz surowa cegła. Sprawia to wrażenie wielowarstwowej aranżacji, którą cały czas odkrywamy.

 

super-symmetrical-kitchen-design

Kontrasty wyglądają świetnie, gdy złamie się je neutralną barwą. Tak jest właśnie w tym przypadku – połączenie czerni i bieli z delikatnym drewnem optycznie łączy wnętrze. Panuje ściśle określony ład, którego projektant się trzymał i dlatego nie odczuwamy wrażenia chaosu.

 

10003178166

proj. Nana Project

Ciekawa, estetyczna i uporządkowana kuchnia w kształcie litery U jest bardzo uniwersalnym przykładem, który możemy przenieść na swoje domy, bo jest to niezwykle popularny układ. Kolorystyka jest stonowana, zawiera jedynie biel, szarości i gdzie nigdzie zaskakuje nas delikatnymi akcentami srebra. Jest solidnie i porządnie – widać, iż taka kuchnia będzie wytrzymała na lata oraz bardzo stylowa dla każdego.

 

10003178160

proj. Blackhaus

 

Nowoczesne i romantyczne zarazem wnętrze to nasza ostatnia aranżacja w podsumowaniu, a jednocześnie wnętrze, które robi na nas ciągle szalenie dobre wrażenie. Jest tutaj użytych wiele faktur, ale wspaniale się dopełniają – ich umiejętne dobranie potrafi stworzyć niesamowity efekt końcowy. 

Płytki ułożone w modny wzór chevron

Projekt wnętrza: LOFTSTUDIO arch. wnętrz Irena Lang

Projekt wnętrza: LOFTSTUDIO arch. wnętrz Irena Lang

Projekt Loft Studio

Projekt Loft Studio

 

Kuchnia w stylu nowojorskim M-projekt

Zobacz więcej wnętrz w stylu nowojorskim ►

Kuchnia w stylu nowojorskim M-projekt

Lustrzane płytki w kuchni

Lustrzane płytki w kuchni

Lustrzane płytki w kuchni

Lustrzane płytki w kuchni

Projekt kuchni | OES architekci

Lampy Brokis zobacz więcej ► Lampy jak francuskie ciasteczka ►

Płytki Mutina kolekcja Puzzle

Płytki Mutina zobacz jak prezentują się w innych wnętrzach ►

Mutina płytki | Kolekcja Puzzle by Barber & Osgerby

Projekt Anna Koszela – Między Madrytem a Warszawą

Zobacz całą realizację mieszkaniaMiędzy Madrytem a Warszawą | Proj. Anna Koszela Architekt Wnętrz

 

Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze przyjdź koniecznie do naszych salonów Warszawa, Kraków i Łódź – zobacz adresy ►

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków