10 sposobów na kuchnię - przegląd projektów | IH - Internity Home
Otwarta kuchnia, projekt: LOFTSTUDIO arch. wnętrz Irena Lang
Otwarta kuchnia, projekt: LOFTSTUDIO arch. wnętrz Irena Lang

10 sposobów na kuchnię – przegląd projektów

Dziś postanowiliśmy zebrać dla Was kilka inspiracji dotyczących aranżacji jakże ważnego pomieszczenia w naszych domach czy mieszkaniach – kuchni. Z pewnością dla wielu okres wiosenno – letni  jest czasem remontów  czy też budowania swoich własnych czterech kątów. Jeśli głowicie się jaka kuchnia będzie najbardziej odpowiednia, zerknijcie na przygotowane przez nas projekty. Być może któryś z nich okaże się dla Was przydatną inspiracją. Zapraszamy!

 

10003178165
proj. In Shape Studio

Miejsce pierwsze naszego zestawienia okupuje aranżacja bardzo prosta, piękna oraz stylowa. Jest nowoczesna, ale także bardzo przystępna, a jej wykonanie można zmodyfikować pod własne potrzeby. Kuchnia jest otwarta, ale posiada także blat, przy którym usytuowano kilka hokerów. Jest komfortowo, wygodnie i bardzo przyjemnie. 

 

10003178161
proj. The Vibe

 

Następna kuchnia jest pomieszczeniem otwartym, połączonym ze strefą jadalną i dzienną salonu. Panuje tutaj elegancja, a w kolorystyce dominuje szarość z odrobiną kremowego odcienia na podłodze i na ścianach. O wnętrzu takim jak to powiedzielibyśmy – codzienne wyrafinowanie w świetnym znaczeniu tego wyrażenia. Jest bardzo stylowo, a jednocześnie niezwykle swojsko i prosto. Szara kuchnia i dylemat – co powinno znaleźć się nad kuchennym blatem.

 

10003178162
proj. Ludwinowska Studio Architektury
architekt Warszawa
proj. NUBO
Projekt kuchni Sojka & Wojciechowski
Projekt kuchni Sojka & Wojciechowski

Powyższa aranżacja jest przykładem nowoczesnego wnętrza w czystej postaci. Kuchnia ta jest bardzo funkcjonalna, bowiem zawiera w sobie strefę jadalną, a dodatkowo oferuje duże pole do popisu w kwestii akcesoriów oraz sprzętów kuchennych.

 

10003178164
proj. Beata Lukas

Rustykalne wnętrza wciąż zyskują na wartości i były jednym z najpopularniejszych stylów mijającego roku. Są bardzo romantyczne, nieco retro oraz niezwykle czarujące. Chyba nie ma osoby, która przeszłaby koło takiego wnętrza obojętnie…

Minimalizm oraz uniwersalizm – te dwie cechy także podbiły serca projektantów w 2016 roku i zdobyły także przychylność urządzających. Są proste w swej formule, co właśnie czyni je niecodziennymi. Pozornie mają nie rzucać się w oczy, ale są integralnym elementem całości i świetnie komponują się z resztą domu. 

Czerń, drewno, naturalna cegła i biel w połączeniu z ostrą linią tworzą styl industrialny, który nawiązuje do bogatej wersji surowych wnętrz. Jest nieco ciężej, surowiej i naturalniej, ale i o wiele bardziej oryginalnie. Jeśli posiadasz przechodnią kuchnię – takie rozwiązanie jest idealne.

 

10003178163

Tym razem spotykamy totalne przeciwieństwo poprzedniej aranżacji. Tutaj panuje tylko jeden kolor – biel. Jest za to obecnych wiele faktur, na przykład szkło, stal, materiał, laminowany połyskujący blat oraz surowa cegła. Sprawia to wrażenie wielowarstwowej aranżacji, którą cały czas odkrywamy.

Kontrasty wyglądają świetnie, gdy złamie się je neutralną barwą. Tak jest właśnie w tym przypadku – połączenie czerni i bieli z delikatnym drewnem optycznie łączy wnętrze. Panuje ściśle określony ład, którego projektant się trzymał i dlatego nie odczuwamy wrażenia chaosu.

 

10003178166
proj. Nana Project

Ciekawa, estetyczna i uporządkowana kuchnia w kształcie litery U jest bardzo uniwersalnym przykładem, który możemy przenieść na swoje domy, bo jest to niezwykle popularny układ. Kolorystyka jest stonowana, zawiera jedynie biel, szarości i gdzie nigdzie zaskakuje nas delikatnymi akcentami srebra. Jest solidnie i porządnie – widać, iż taka kuchnia będzie wytrzymała na lata oraz bardzo stylowa dla każdego.

 

10003178160
proj. Blackhaus

 

Nowoczesne i romantyczne zarazem wnętrze to nasza ostatnia aranżacja w podsumowaniu, a jednocześnie wnętrze, które robi na nas ciągle szalenie dobre wrażenie. Jest tutaj użytych wiele faktur, ale wspaniale się dopełniają – ich umiejętne dobranie potrafi stworzyć niesamowity efekt końcowy. 

Płytki ułożone w modny wzór chevron
Projekt wnętrza: LOFTSTUDIO arch. wnętrz Irena Lang
Projekt wnętrza: LOFTSTUDIO arch. wnętrz Irena Lang

Projekt Loft Studio
Projekt Loft Studio

 

Kuchnia w stylu nowojorskim M-projekt

Zobacz więcej wnętrz w stylu nowojorskim ►

Kuchnia w stylu nowojorskim M-projekt
Lustrzane płytki w kuchni
Lustrzane płytki w kuchni

Lustrzane płytki to ciekawy trend!

Projekt kuchni | OES architekci

 

Lampy Brokis zobacz więcej ► Lampy jak francuskie ciasteczka ►

Płytki Mutina zobacz jak prezentują się w innych wnętrzach ►

Mutina płytki | Kolekcja Puzzle by Barber & Osgerby

Projekt Anna Koszela – Między Madrytem a Warszawą

Wszystko do kuchni znajdziesz w naszych salonach w Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków