Aranżacja kuchni w różnych stylach - projekty architektów
Dziurdzia Projekt

Aranżacja kuchni w różnych stylach – projekty architektów

Kuchnia. Dla wielu serce domu, najważniejsze pomieszczenie, w którym skupia się większość życia rodzinnego. Symbol ciepła domowego ogniska. Wielu z nas zależy na pięknej i wygodnej aranżacji jej wnętrza. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób ją urządzić, zapraszamy do przejrzenia zebranych przez nas aranżacji kuchni. Być może okażą się pomocne przy odnalezieniu swojego stylu wnętrzarskiego.

Styl skandynawski 

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim, tak samo jak wszystkie pomieszczenia urządzane w tej estetyce, charakteryzuje się zastosowaniem głównie jasnych odcieni bieli i szarości. Takie wnętrze powinno być też dobrze oświetlone, urządzone w prosty, dążący ku minimalizmowi sposób. Dominować będą geometryczne kształty i dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Cechą charakterystyczną dla tego stylu jest też zastosowanie elementów czy mebli z naturalnego drewna. Dodatkowo, właśnie szczególnie w kuchni powinny znaleźć się lampy, które w ciemne dni i wieczory zastąpią światło słoneczne. 

 

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim | proj. Partner Design
Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim | proj. Partner Design
mieszkanie w wilanowie pepe pracownia
PEPE Pracownia

Styl rustykalny

Kuchnia rustykalna wielu kojarzy się z wiejskim i babcinym wnętrzem. Będzie idealna dla osób z zamiłowaniem do wiejskiego życia, kultury wsi oraz natury. Kuchnie w tym stylu to przede wszystkim piękne, charakterystyczne drewniane meble uzupełnione o elementy z naturalnego kamienia, kafelki, czasem koronkowe dodatki czy motywy folklorystyczne. Taka kuchnia daje nam namiastkę wsi i wakacyjnej beztroski. Dlatego zastosowanie stylu rustykalnego świetnie sprawdzi się w domku letniskowym poza miastem. Kuchnia rustyklana ma charakterystyczny, niepowtarzalny i bardzo wyrazisty klimat, a zarazem jest bardzo funkcjonalna ze względu na dobrze rozplanowaną przestrzeń.

 

Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym | proj. Dziurdzia Projekt
Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym | proj. Dziurdzia Projekt

Kuchnie w klimacie prowansalskim

Zaza studia kuchnia bemowo
Zaza Studio

Zobacz nasze baterie kuchenne

Styl glamour

Styl glamour często kojarzy się z dużą ilością błyszczących powierzchni i elementów, a co za tym idzie przepychem, a czasem nawet tandetą. Jednak przy zachowaniu umiaru, kuchnia urządzona w takim stylu może jawić się jako niezwykle elegancka i z klasą. Aby osiągnąć taki efekt zastosujmy lakierowane na wysoki połysk fronty szafek, najlepiej w kolorze czarnym lub białym. Białe powierzchnie są ważne ze względu na to, aby pomieszczenie nie stało się zbyt przytłaczające. Aranżację możemy uzupełnić o srebrne elementy – uchwyty szafek, krzesła jadalniane z kołatką. Jeżeli chodzi o oświetlenie to klasycznym wyborem będą lampy z kryształkami.

 

apartament w sopocie fabryna wnętrz glamour
Fabryka Wnętrz
apartament w sopocie fabryna wnętrz glamour
Fabryka Wnętrz

Linia Shadows od Brokis
Nowojorski glam w mieszkaniu w bloku | proj. m-projekty
Kuchnia z odrobiną glam
Złota mozaika w kuchni
Projekt klasycznego wnętrza Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz
Klasyczna kuchnia | proj. Bartek Włodarczyk

Styl klasyczny 

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym będzie idealna dla miłośników tradycji i domowego ciepła. Jasne barwy są jej nieodłącznym elementem. Ciemna kuchnia urządzona w tym stylu będzie wyglądała raczej ciężko i przytłaczająco. Podążając za najnowszymi trendami, możemy jednak zdecydować się na ciepły, niezbyt ciemny odcień szarości, o ile nie lubimy bardzo jasnej zabudowy kuchennej. Doda to wnętrzu nieco nowoczesności. Charakterystyczna zabudowa oraz jasne barwy decydują o kolejnej cesze klasycznej kuchni – harmonii. Dlatego, jeżeli chodzi o wykończenie, najlepiej sprawdzą się naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, ceramika. W dodatkach postawmy na porcelanę wyeksponowaną w witrynie, kryształ, świeże kwiaty w wazonie, tkaniny jasne, gładkie lub w klasyczną kratę. 

 

Tradycyjna aranżacja kuchni | proj. Fabryka Wnętrz
Tradycyjna aranżacja kuchni | proj. Fabryka Wnętrz
apartament w sopocie fabryna wnętrz glamour
Fabryka Wnętrz
Projekt domu Katarzyna Kraszewska

Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny sprawdza się w urządzaniu zarówno dużych jak i mniejszych przestrzeni. Kuchnia minimalistyczna to jasne powierzchnie i barwy, przestronność i prostota, a zarazem elegancja oraz jakość w wykonaniu mebli. Ściany są zazwyczaj gładkie, płytki na podłodze duże z połyskiem. Alternatywnie stosuje się kamień albo drewno w klasycznym odcieniu. Fronty szafek mogą być matowe lub lakierowane, ale co do zasady muszą być jednolite, zazwyczaj pozbawione uchwytów. Najpopularniejsze są te białe, lecz stosuje się także odcienie szarości, grafit, rzadziej pastele. Czasem jednak, co jest charakterystyczne dla stylu minimalistycznego, stosuje się mocniejsze akcenty kolorystyczne dla przełamania jednolitej tonacji. Może to być np. soczysta zieleń lub purpura. W zabudowie dominują proste kształty, brak jest witryn, przeszkleń, półek, a także dekoracji, żłobień czy rzeźbień. W tekstyliach stosuje się naturalne materiały, takie jak len, płótno, bawełna. 

 

Aranżacja kuchni w minimalistycznych stylu | proj. Tika Architektura Wnętrz i Krajobrazu
Aranżacja kuchni w minimalistycznych stylu | proj. Tika Architektura Wnętrz i Krajobrazu
Aranżaja wnętrza, proj. Finchstudio Architektura Wnętrz
Finchstudio Architektura Wnętrz

Pijanka Studio

Płytki Marazzi | Kolekcja Allmarble – Kliknij!

 Styl industrialny

Ściana z cegły, metalowe, gięte taborety, blaty ze stali nierdzewnej, odkryte instalacje hydrauliczne i gazowe czy przemysłowe lampy to podstawy kuchni w stylu industrialnym. Charakteryzuje się ona niezwykłą funkcjonalnością ze względu na trwałość użytych materiałów. Mimo surowości z jaką się one kojarzą, kuchnia loftowa może być ciepłym i przytulnym pomieszczeniem. Paleta barw zastosowana w aranżacji takiej kuchni powinna być ograniczona głównie do odcieni czerni, szarości, brązów i bordo. W celu przełamania monotonii kolorystycznej możemy jednak zdecydować się na pewne akcenty kolorystyczne w dodatkach, oświetleniu czy akcesoriach kuchennych. Ważne tylko, aby były one spójne stylistycznie.

  

Mikołajska Studio

Inne kuchnie, które możecie znaleźć na naszej stronie:

Kuchnia aktorki Ewy Gawryluk
Pracownia NOBO
Hola Design
Partner Design
Ludwinowska Architektura
Mikołajska Studio
Jacek Tryc – Wnętrza
Jacek Tryc – Wnętrza

Płytki wybrane przez naszego stylietę wnętrz!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków