Jaki blat i wykończenie ścian do czarnej kuchni? | IH - Internity Home
GjD3dn3RsjBgGkfEF
Odwzorowanie

Jaki blat i wykończenie ścian do czarnej kuchni?

Elegancja, szyk i niebanalność

Wybór ciemnych mebli do kuchni, to poniekąd podkreślenie jej elegancji, bogactwa i akcentów do niej wybranych. W zależności jednak od materiałów wykończenia podobnego projektu nabierze on różnego charakteru. Jakie zatem powinnyśmy wybrać wykończenie blatu i ścian w takim pomieszczeniu? Czy w każdym przypadku możemy użyć po prostu gładkiej glazury, czy raczej warto sięgnąć po coś bardziej oryginalnego? Przygotowaliśmy dla Was zbiór inspiracji z ciemną kuchnią w tle. Ciekawi, na co stawiają polscy architekci? Zapraszamy!

 

1
Proj.: Odwzorowanie

 

Przede wszystkim pamiętajcie, że w żadnym wypadku w momencie aranżowania przestrzeni kuchennej nie jesteście zmuszeni do używania wyłącznie glazurowych, bądź gresowych płytek. Co prawda, są one wygodną alternatywą, ale jeśli zależy nam na stworzeniu cieplejszej przestrzeni, to warto postawić po prostu na drewno. Co zaś do ściany nad blatem świetnie sprawdzą się kafelkowe w kształcie płytki. Z ciemną fugą wyglądać będą na wspaniałe podstarzałe wykończenie z charakterem.

 

860306_04_KUCHNIA_BIBLIOTEKA
proj.: ofdesign Oskar Firek

 

Wyjątkowo prezentują się również kuchnie wykonane owszem z czarnego materiału, ale gdy jest nim surowe drewno. Pod cienką warstwą farby, bądź lakieru widać naturalne słoje drewna, z którego szafki zostały wykonane. Do tego gładki w barwie blat i minimalizm panujący w całym pomieszczeniu, a projekt stanie się wręcz hipnotyzujący.

 

0d51078aad6368afb89a9166d3ade4e1
proj.: Interior House

 

Do czarnych, kuchennych mebli pasują również blaty wykonane z surowego betonu. Każda jego barwa właściwie będzie odpowiednia w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Jaśniejsza szarość będzie strzałem w dziesiątkę do wnętrz skandynawskich i loftowych, ciemniejsze barwy zaś wpasują się do stylu nowoczesnego i minimalistycznego.

 

a1
proj.: Living Room

 

Możecie również postawić na klasykę, czyli połączyć czerń z bielą. Biel tę użyć warto zarówno w postaci blatu jak i płytek położonych na podłodze i ścianie pomieszczenia. Dzięki temu zachowacie w pomieszczeniu idealny balans między ciemnymi i jasnymi pigmentami, i nawet w stosunkowo niewielkim wnętrzu można będzie użyć czerni bez obawy przed tym, że przytłoczy ona aranżację.

 

2d8_1910_241_2048
proj.: Sikora Wnętrza

 

Co pewnie będzie zaskoczeniem dla wielu z Was, czarne szafki odnajdą się również w klasycyzujących stylem kuchniach. Żłobienia we frontach i szklane witryny w górnych meblach wspaniale się ze sobą komponują. Do tego, jeśli pomieszczenie, którym dysponujecie ma pokaźne okna, a co za tym idzie fantastyczne oświetlenie, to efekt będzie murowany. Dobrze jednak w takim przypadku postawić na jasną barwę materiału, z którego zrobiony będzie blat. Zastanówcie się nad białym, bądź beżowym kamieniem.

 

112287_034a39f9-15a8-4b7e-b0f9-fc8f5671c9ce_max_900_1200_-jadalnia-styl-nowojorski
proj.: BBHome Agnieszka Pudlik
Mieszkanie Joanny Krupy w Warszawie

Czarna kuchnia z białymi płytkami czarnym blatem
popsugar.com.au

Jak podobają Wam się propozycje architektów zarejestrowanych na naszej platformie? My jesteśmy zachwyceni i nie możemy doczekać się kolejnych propozycji rozwiązana pozornie tylko trudnych tematów.

Drewniana podłoga w kuchni to bardzo stylowy wybór!

Szukasz wsparcia przy projekcie swojego wnętrza? Chcesz dokonać zakupów w jednym miejscu? Przyjdź do nas ► Zobacz adresy – kliknij!

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków