Chcesz, by Twoje mieszkanie trzymało porządek? Zobacz czego unikać! | IH - Internity Home
1500x720

Chcesz, by Twoje mieszkanie trzymało porządek? Zobacz czego unikać!

Marzysz o mieszkaniu, które zawsze będzie wyglądało nieskazitelnie przy małym nakładzie pracy? Nie znosisz poświęcać wolnych chwil na robienie porządków i wydaje Ci się, że ich efekty nie trwają długo? Jeśli nie jesteś szczególnym fanem sprzątania, to zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który dla Was przygotowaliśmy. Podkreślamy w nim czego należy unikać przy aranżowaniu mieszkania, by później nie pluć sobie w brodę przy częstym jego sprzątaniu. Ciekawi? Zapraszamy!

Płytki Mutina kolekcja Puzzle

Chcesz urządzić stylowo kuchnię? Przyjdź do nas.

10004346213
proj. 081

Mikołajska Studio

Szafki do sufitu!

Podstawowym błędem popełnianym podczas projektowania kuchni jest decyzja o szafkach wiszących, które nie dosięgają sufitu. Przestrzeń na szafkach, do której nikt nigdy nie sięga, na której czasami stawiamy garnki, miski i inne sprzęty, używane raczej od święta zbiera po prostu sam kurz. Wystarczy podjąć decyzję o wyższych szafkach, które nie tylko wyłączą powierzchnie od kurzenia się, ale również będzie przydatną, bardzo praktyczną strefą przechowywania kuchennych drobiazgów. Prosty zabieg, a ile mniej zachodu!

 

10004346218
proj. PR ARCHITECTS
Projekt Katarzyna Kraszewska
Modular Lighting Instruments MARBUL RECESSED x2
Modular Lighting Instruments
MARBUL RECESSED x2
Apartament na Powiślu projekt Katarzyna Kraszewska Projekt: Katarzyna Kraszewska Foto: Tom Kurek the Photographer
Apartament na Powiślu projekt Katarzyna Kraszewska Projekt: Katarzyna Kraszewska Foto: Tom Kurek the Photographer
Apartament na Powiślu projekt Katarzyna Kraszewska Projekt: Katarzyna Kraszewska Foto: Tom Kurek the Photographer
Apartament na Powiślu projekt Katarzyna Kraszewska Projekt: Katarzyna Kraszewska Foto: Tom Kurek the Photographer

Szafki na wysoki połysk

Innym sposobem na zachowanie porządku w kuchni jest zaniechanie decyzji o wysoko połyskujących frontach szafek. Powierzchnie takie mimo, że wyglądają niejednokrotnie po prostu obłędnie są dość problematyczne w utrzymaniu porządku. Widać na nich każde dotknięcie, zwłaszcza dłoni przygotowujących obiad, odbite palce. Co więcej przyciągają one kurz, który trzeba ścierać niemal codziennie, zwłaszcza na frontach o czarnej barwie.

 

10004346216

Wypukłości i sztukateria

Kurz zbierają również różnego rodzaju wypukłości, sztukaterie i żłobienia na ścianach. Choć wszystko to jest coraz rzadziej używane we współczesnych aranżacjach, nie brakuje ludzi, których podobne rozwiązania wzruszają i szczególnie do nich przemawiają. Jeśli jednak nie chcecie wycierać ścian z kurzu i innych brudów częściej niż jest to koniecznie dwa razy zastanówcie się nad decyzją o gipsowych dekoracjach ścian i sufitów.

 

10004346215
proj. Odwzorowanie

Projekt Katarzyna Kraszewska
Projekt wnętrza Anna Koszela
Projekt wnętrza Anna Koszela
Łóżko Inspirium Cushions

Wygodne łóżko to podstawa udanego relaksu

Sypialnia | proj. JT Grupa
Sypialnia | proj. JT Grupa

Tapety i fototapety

Dobrym rozwiązaniem na ściany zaś są różnego rodzaju tapety wykonane z winylu lub włókien szklanych. Powierzchnie takie można swobodnie ścierać ze wszystkich nieczystości nie uszkadzając przy tym struktury ani koloru. Dodatkowo zyskujecie wzór i barwę na ścianach, które dodadzą wnętrzu charakteru.

Kuchnia otwarta na salon proj Elementy
collage1
proj. 081

Porządek przyciąga porządek.

Proste, zamknięte przestrzenie nie wytworzą wiele kurzu, a nawet jeśli, to są one łatwe do sprzątnięcia. Jeśli więc nie jest to koniecznie nie wystawiajcie na wierzch zbyt wielu drobiazgów, które trzeba będzie potem pojedynczo czyścić. Zastanówcie się również nad wyborem żyrandola. Im więcej będzie posiadał dekoracyjnych wklęsłości i zawijasów, tym trudniej będzie się do nich dostać podczas sprzątania.

 

collage
proj. 081

Wybierz stolik kawowy

MAŁGORZATA SZABOWSKA

Specjalista // Meble

Styl skandynawski

Mieszkanie Kingi Rusin

Meble jakie wybrać

Kwestią wygody podczas sprzątania jest również wybór mebli, a właściwie ich stelażu. Jeśli zdecydujecie się na modele łóżek, sof i foteli, które stoją na pojedynczych nóżkach, to musicie brać pod uwagę fakt, że należy pod nimi regularnie odkurzać. Sięgając po te same meble na cokole, problem kurzu i brudów zbierających się pod meblem znika. Pamiętajcie jednak, że meble takie są trudniejsze w przenoszeniu i przesuwaniu.

10004346217
proj. formativ

Kwestia pozostawionych śladów po dłoniach tyczy się również szkła. Choć jest ono od lat niezmiennie bardzo modnym materiałem wykańczania wnętrz, zwłaszcza tych ultranowoczesnych aranżacji, to niesie również ze sobą problemy w kwestii sprzątania. Na szkle widać wszystko. Dotknięcia palcami, postawioną szklankę, okruszki, kurz, słowem wszystko. Jeśli zatem wykorzystanie szkła w Waszym projekcie nie jest konieczne, a wiecie, że sprzątanie będzie dla Was mordęgą, to zastanówcie się nad alternatywą.

Postaw na oświetlenie – przyjdź do naszych salonów!

 

 

Chcesz urządzić funkcjonalne wnętrze? Potrzebujesz wsparcia specjalisty? Koniecznie przyjdźcie do naszych showroomów – zobacz adresy!

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków