Dekoracyjna ściana w jadalni - najciekawsze trendy! | IH - Internity Home

Dekoracyjna ściana w jadalni – najciekawsze trendy!

Ściana w jadalni niejedno może mieć imię 

Jadalnia obecnie jest najczęściej miejscem wydzielonym między kuchnią a salonem. Stanowi umowną granicę między tymi pomieszczeniami. Strefę dziennną coraz częściej otwieramy, rezygnując z murów i drzwi oddzielających poszczególne pomieszczenia od siebie. Tendencja ta – w myśl zasady, że lepiej łączyć niż dzielić – wydaje się słuszna. Bowiem zintegrowana w ten sposób przestrzeń nie tylko stwarza poczucie niczym nieograniczonej swobody, ale też jest o wiele bardziej funkcjonalna. 

Sposobów na wyszczególnie stref jest wiele. My proponujemy na początek wzorzyste tapety do jadalni.

W prezentowanej galerii zebraliśmy zdjęcia najciekawszych, naszym zdaniem, realizacji wykorzystujących właśnie tapetę do wyodrębnienia strefy jadalnianej w zintegrowanej przestrzeni dziennej. Wszystkie  odznaczają się niespotykaną oryginalnością. 

Zobaczcie nasze propozycje!

Tapeta Wall and Deco na ścianie w jadalni
Tapeta Wall and Deco na ścianie w jadalni
Tapeta Wall and Deco na ścianie w jadalni
Tapeta Wall and Deco na ścianie w jadalni
sciana w jadalni
sciana w jadalni
Mikołajska Studio - projekt jadalni z kcuhnią
Mikołajska Studio – projekt jadalni z kcuhnią
Tapeta Cole and son
Tapeta Cole and son

Jakie trendy w wyborze wzoru tapety? Oczywiście nadal modne florystyczne, botaniczne i tropikalne motywy, ale również geometria i kolor jak w latach 70-tych, jak również motywy zwierzęce.  Desenie kwiatowe, najlepiej w rozmiarze XXL. 

Najczęściej wybieramy egzotyczną roślinność, dzięki której poczujemy się w swoim domu jak w niezwykłym ogrodzie lub dzikiej dżungli. Ważnym dodatkiem będą także naturalne rośliny – przede wszystkim te naprawdę duże, np. palmy. To nasz faworyt we wnętrzach może dlatego, że tak bardzo kochamy ciepło, słońce i wakacje. 

 

Kwiaty na ścianie 

Róże, malwy, żonkile, konwalie i niezapominajki, jaskry, peonie oraz mieczyki. Wszystkie wyglądają dobrze nie tylko na przydomowych rabatach i w wazonach. Jako wzór na tapecie wypadają równie dobrze.

Dowody? Jest ich na to całe mnóstwo. Wystarczy tylko rzucić okiem na kwiatowe tapety od znanych marek: Cole&Son, Wall&Deco, Designer Guild.  Wzorów jest bardzo dużo: drobne bukieciki, ogromne pąki, pojedyncze roślinki albo cały ich gąszcz, kwiaty w dzbanach i wazonach, delikatne płatki w towarzystwie owadów i rajskich ptaków. Zatem kto myślał, że kwiatowe tapety odeszły już do lamusa, ten mocno się mylił.
 

Tapeta Wall and deco
Tapeta Wall and deco
Tapeta Wall and Deco
Tapeta Wall and Deco

Dyskretna elegancja z odrobiną glamour w tej jadalni podkreśla ciekawy wzór tapety. 

Cegła na ścianie: czerwona czy biała

Ściana wykonana lub wykończona cegłą jest stylowa, wbrew pozorom ociepla ona wnętrze i nawiązuje do pierwowzorów budownictwa. Trzeba jednak pamiętać, że jej chropowata struktura jest również wymagająca. Taką stylizację poleca się osobom lubiących naturalne tworzywa i aranżacje, które przyciągają wzrok. Cegła połączona z innymi tworzywami świetnie nakreśli styl naszej 

Cegłą w jadalni projekt wnętrza BLACKHAUS
Cegłą w jadalni BLACKHAUS
Partner Design - jadalnia z kuchnią
Partner Design – jadalnia z kuchnią

Przyjdź do nas urządzić swój dom!

Lustra w jadalni 

Lustra są wyjątkowa ozdobą te oprawione w prostą drewnianą lub metalową ramkę będą efektowną dekoracją minimalistycznych wnętrz. Jeśli szukasz oryginalnych dodatków, powieś obok siebie zestaw trzech luster, by optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie dzięki odbiciom i refleksom światła

 Motyw Design. Lustra w jadalni
Motyw Design. Lustra w jadalni

Jadalnia w stylu boho

Mimo zmieniających się trendów we wnętrzach, styl BOHO wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Przez wielu uważany jest za zbyt kontrowersyjny i ekscentryczny, jednak nie sposób nie dostrzec jego wyjątkowego uroku. Nie bez powodu ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Styl BOHO to w końcu połączenie różnorodnej stylistyki i oryginalnych wzorów.

Styl BOHO to przede wszystkim wolność i oryginalne, odważne połączenia: 

Ostatnia nasza propozycja to niezwykle elegancka i klasyczna ściana, ozdobiona sztukaterią. 

 

 

Nie szukaj w Interniecie – my to zrobimy za Ciebie – Przyjdź – zobacz adresy naszych salonów >>

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków