Garderoba - przegląd najciekawszych projektów i rozwiązań | IH - Internity Home
Garderoba projekt Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz

Garderoba – przegląd najciekawszych projektów i rozwiązań

Czym jest garderoba? To pomieszczenie pełne szafek, szuflad i wieszaków. Pomaga nam w przechowywaniu ubrań, butów i innych tekstyliów przy okazji odciążają sypialnie od dodatkowych mebli. Wystarczy niewielki pokój, by zaaranżować tam garderobę, a zabudowę możemy zamówić u stolarza, lub (jeśli mamy smykałkę do rzemiosła) wykonać ją samodzielnie. Szukając inspiracji odnośnie tego właśnie pomieszczenia znaleźliśmy kilka wspaniałych realizacji wykonanych przez polskich architektów. Ciekawi efektów? Zapraszamy!

 
Garderoba z lustrem

PROJEKT: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz Elegancki minimalizm uwielbia garderoby. Dlaczego? Bo w prosty sposób pozwalają one zachować porządek i schować wszystko, co w danej chwili nie jest niezbędne. Dodatkowo można je aranżować we wspaniały sposób szafa lekka, przeszklona z drugiej strony tradycyjna szafa wykonana na wymiar. Garderobie znalazło się również miejsce na stylową toaletkę z pięknym tapicerowanym krzesłem.

Projekt Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz
Garderoba projekt Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz

PROJEKT: Fabryka Wnętrz W garderobie, jak i w innych pomieszczeniach ogromną rolę grają dodatki. Jeśli więc zależy nam na stworzeniu nietypowego wnętrza połączmy z sobą nietypowe faktury i formy. Co powiecie na zestaw: kryształowe szkło, kamień i welur? Brzmi kosmicznie, ale efekt jest powalający! Do tego, jeśli dysponujecie wyłącznie niewielkim pomieszczeniem, a chcielibyście wizualnie je nieco powiększyć zdecydujecie się na duże lustro na jednej ze ścian. Jest ono niezbędne w garderobie, a odbijając wnętrze nieco je pogłębi.

Projekt garderoby Fabryka Wnętrz

Męskie mieszkania również, a może nawet przede wszystkim potrzebują miejsca, gdzie można ukryć ubrania, deskę do prasowania i kilka innych nie tak małych drobiazgów. W takim przypadku garderoba musi zostać uzbrojona przede wszystkim w sporo wieszaków, które przyjmą wiele koszul, marynarek, płaszczy i kurtek na swoje barki.By jednak miejsce to nie pozostało nudne i wyłącznie użytkowe zadbajmy również o jego aranżacje. Co powiecie na ciemne barwy otoczone przyjemnym ciepłym światłem? My jesteśmy za!

Męskie mieszkanie z garderobą

Idealny zestaw do garderoby - miekkie dywany Picasso - 50%!

PROJEKT: Justyna Smolec  Garderoba, jeśli umieścimy ją w dużym metrażowo pomieszczeniu nie musi pełnić wyłącznie roli szafy. [b]Duży pokój z półkami, wieszakami i szufladami z pewnością przyda się osobom, które na co dzień zajmują się modą i stylistyką. W takim przypadku warto zdecydować się na dodatkowy stół, krzesła i inne wygodne siedziska dla naszych klientów oraz postawić na prostą uniwersalność aranżacji. Drewno, biel i czerń sprawdzają się zawsze!

projekt Justyna Smolec
Tilla Architects
Tilla Architects

meble Poliform klasa i elegancja

PROJEKT: Living Box Sukienki, koszule, spódnice, szpilki, torebki. My kobiety wiemy, że ubrań nigdy za wiele i nawet gdy szafa jest pełna, bywają dni, gdy nie ma się w co ubrać. Dlatego też garderoby przez długi czas uważane były głównie za kobiece wnętrza i to właśnie aranżacje w klimacie jasnych, pudrowych barw nieco w stylu glamour są ideałem projektu dla miłośniczek mody.

 
Garderoba projekt pracowni Living Box

PROJEKT: Pracownia Projektowa DoMilimetra Pamiętajcie, że żeby mieć doskonałe miejsce na przechowywanie ubrań, butów i innych drobiazgów nie potrzebujecie do tego oddzielnego pomieszczenia na garderobę. Możecie wykorzystać sypialnie, gabinet, pralnie. Wystarczy dobrać do aranżacji pomieszczenia odpowiednią zabudowę szafek, by nie przytłoczyła wnętrza jednocześnie wykorzystując zastany potencjał pokoju.

Pracownia DoMilimetra
Projekt Progetti Garderoba

PROJEKT: Proggetti Architektura Garderoba jest fantastycznym sposobem na wykorzystanie nieregularnej, nieustawnej przestrzeni. Jeśli więc w Waszym pokoju na poddaszu jest dużo niskich skosów sufitu, a ściany w kierunku których strop się obniża stoją puste, to warto właśnie tam skierować wzrok szukając miejsca na szafę i półki. By projekt zaś był bardziej spersonalizowany – zasłońcie ścianę za regałem ulubionym wzorem tapety!

 

Wybierzcie produkty niezbędne do stworzenia idealnego wnętrza!

Charme Parquet Drewniane Deski Podłogowe

Meble dzięki, którym nadasz charakter

 

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków