IDEALNA STREFA UMYWALKOWA: BATERIA I UMYWALKA
Villeroy & Boch

Idealna strefa umywalkowa: bateria i umywalka

Strefa umywalkowa to najczęściej użytkowane miejsce w łazience, często jednak nie poświęcamy na jej aranżację wystarczająco dużo uwagi, skupiając się na innych elementach – wyborze prysznica lub wanny, wykończeniu ścian i podłóg. Nie powinniśmy jednak zapominać, że to na tej części łazienki skupia się uwaga zarówno domowników, jak i gości. Strefa umywalkowa powinna więc być nie tylko solidnie wykonana i funkcjonalna, ale także reprezentatywna i spójna z ogólnym wystrojem łazienki. Dziś pokażę wam, jaki wpływ na końcowy efekt aranżacji tej strefy mają jej dwa najważniejsze komponenty – bateria i umywalka.

 

Produkty AXOR dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne
AXOR | produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

BATERIA I UMYWALKA W DUECIE

Niezależnie od koncepcji, jaką przyjęliśmy w kwestii aranżacji przestrzeni łazienki, to te dwa elementy – bateria i umywalka – niewątpliwie powinny ze sobą współgrać. Ich właściwe dopasowanie pod względem formy i stylistyki to gwarancja stylowej i kunsztownie wykończonej łazienki. Według jakich zasad powinno dobierać się baterię do umywalki?

 

Produkty Villeroy & Boch są dostępne w Internity Home i Prodesigne
Villeroy & Boch | produkty dostępne w Internity Home i Prodesigne

Pierwszy, czysto techniczny wyznacznik wiąże się z rozmiarem poszczególnych elementów wyposażenia strefy umywalkowej. Dobrze zestawiony komplet pozwoli nam na uniknięcie przykrych niespodzianek, jakim niewątpliwie będzie rozchlapywanie się wody poza krawędzie umywalki lub trudności w jej użytkowaniu, np. podczas próby napełnienia jakiegoś naczynia wodą.

 

Dornbraht |  produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne
Dornbraht | produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

STREFA UMYWALKOWA – STREFĄ KOMFORTU

Jeśli na blacie bądź też na szafce umywalkowej znajduje się dużo miejsca, śmiało możemy poeksperymentować z wysokimi umywalkami, które nadadzą naszej łazience nowoczesnego, a zarazem wytwornego charakteru. Warunkiem powodzenia takiej koncepcji jest dobranie odpowiedniej baterii umywalkowej. W takim wypadku możemy pokusić się o dwa rozwiązania – wysoką baterię, której smukłe kształty wniosą do wnętrza łazienki odrobinę subtelnej elegancji lub niezwykle wygodne w użytkowaniu baterie natynkowe. Te ostatnie zawsze prezentują się niezwykle nowocześnie i dobrze spełnią swoje zadanie w niewielkich łazienkach. Takie rozwiązanie pozwoli nam zyskać dodatkowe miejsce na blacie obok umywalki. Pamiętajcie, że ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązania nie przekreślają szansy na piękną, designerską łazienkę – wystarczy właściwie wykorzystać możliwości, jakie są obecnie oferowane na rynku.

 

Duravit | produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne
Duravit | produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

MAŁA ŁAZIENKA MOŻE BYĆ STYLOWA!

Niewielkie umywalki najlepiej prezentują się w komplecie z małą, kompaktową baterią – to pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, co ma szczególne znaczenie w łazienkach o niewielkim metrażu. Z kolei baterie o wydłużonej wylewce dedykowane są do umywalek o nieco większych rozmiarach – takie rozwiązanie będzie gwarancją wygody korzystania z tej strefy łazienkowej. Obie możliwości, przy zastosowaniu zasad spójności stylistycznej, pomogą nam w zaaranżowaniu stylowej łazienki, niezależnie od dostępnej powierzchni. W przypadku niewielkich łazienek najbardziej optymalnym rozwiązaniem z reguły okazują się umywalki umieszczane na blacie wiszącym lub szafce podumywalkowej. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca w ciasnym wnętrzu. Tym samym umywalki stojące na podłodze lepiej zarezerwować do większych pomieszczeń.

 

Produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne
Bisazza | produkty dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne
Płytki Bardelli – dostępne w Internity Home
Umywalka Hushlab
Umywalka Hushlab
Umywalka Hushlab
Umywalka Hushlab
Umywalka Hushlab
Nowość umywalki Hushlab dostępne tylko w Internity Home i Prodesigne

Łazienkę od A do Z urządzisz w naszych sklepach

Więcej produktów HushLab zobacz ► 

Chcesz urządzić łazienkę? Przyjdź koniecznie do nas! Zaprojektujemy, pomożemy w zakupach – wszystko w jednym miejscu – zaoszczędzisz czas i pieniądze – zobacz adresy naszych showroomów! Kliknij!

 

Urządź łazienkę w najmodniejszych trendach

Zapytaj // naszego eksperta

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków