Industrialna tapeta do loftowego wnętrza
Lorenzo Pennati Wall&Deco tapeta

Industrialna tapeta do loftowego wnętrza

Aby mieszkanie w stylu loftowym posiadało ten wyjątkowy klimat surowej fabryki, nie wystarczy wysoki sufit i otwarta przestrzeń. Aranżacja loftu zaczyna się bowiem już w momencie wykańczania wnętrza, a kończy na industrialnych detalach. Co zrobić, gdy nie mieszkamy w opuszczonej fabryce, a marzy nam się loft rodem z nowojorskich przedmieść? Czy brak surowego betonu na ścianie przekreśla nasze szanse na unikalne loftowe mieszkanie? Otóż nie! Zobaczcie, jak industrialna tapeta na ścianie odmieni wygląd loftowej przestrzeni.

Industrial na ścianie, czyli tapeta do loftowego wnętrza

Mieszkanie inspirowane industrialną stylistyką kojarzy nam się z betonem architektonicznym i odsłoniętymi cegłami. Jednak w nowoczesnym mieszkaniu uzyskanie takiego efektu może nastręczać pewne trudności, chyba, że zdecydujemy się na wygodniejszą alternatywę. Oto moje pomysły na tapetę do wnętrza loftowego.

 

Lorenzo Pennati Wall&Deco tapeta industrialna
Lorenzo Pennati // Wall&Deco

 

Tapeta naśladująca betonowy patchwork w zestawieniu z eleganckim zestawem wypoczynkowym. Wykończenie aranżacji stanowi wyjątkowy dywan i zestaw poduszek dekoracyjnych. 

Tapeta imitująca beton

Ciemnogranatowe zacieki ładnie komponują się z czernią ściany.  Nadaje to wyjątkowego wysublimowania i industrialnego sznytu. Ta tapeta idealnie sprawdzi się w aranżacji salonu z dużą ilością przeszkleń – tak, aby naturalne światło mogło wydobyć głębię kolorów i barw przedstawionych na tapecie. 

 

Lorenzo Pennati Wall&Deco tapeta czarno-granatowa
Lorenzo Pennati Wall&Deco

 

Szukacie czegoś bardziej oryginalnego? Loft to nie tylko beton i cegła. Warto poszukać własnej inspiracji, która podkreśli piękno otwartej przestrzeni. Wybór odpowiedniej tapety jest o tyle istotny, że ściany w loftach są mocno wyeksponowane i stanowią trzon całej aranżacji. Na następnym zdjęciu mamy propozycję dla miłośników iluzji. Tapeta od Wall & Deco z serii Vibrante, inspirowana czarno-białą geometrią. Wzór wygląda, jakby był namalowany na ścianie, dzięki czemu całość wygląda bardzo efektownie.

 

Draga Obradovic, Aurel K. Basedow Wall&Deco tapeta
Draga Obradovic, Aurel K. Basedow // Wall&Deco

 

Osobom poszukującym bardziej wyrazistego efektu rekomenduję kolejny wzór od Wall & Deco, widoczny na zdjęciu po lewej. Harmonijne połączenie faktury betonu z przytłumionym odcieniem turkusu. Tapeta w stylu industrialnym sprawdzi się także w salonie utrzymanym w nowoczesnym stylu. Na drugim zdjęciu szczególnie podoba mi się połączenie eleganckich mebli z betonowym stolikiem kawowym. 

 

Lorenzo Pennati Wall&Deco tapeta -beton
Lorenzo Pennati // Wall&Deco
Tapeta Wall & Deco BOIS-DHIVER
Tapeta Wall & Deco BREEZE
Tapeta Wall & Deco ATOMIC
Tapeta Wall & Deco CHILL-OUT

Szukasz nietuzinkowych rozwiązań do swojego domu? Tylko u nas możesz liczyć na fachową radę, projekt i pomoc w zakupach! Przyjdź koniecznie do nas – zobacz adresy showroomów ►

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków