INIPI – nowoczesna sauna do Twojej łazienki
inipi_b_8

INIPI – nowoczesna sauna do Twojej łazienki

Czy nie czujesz czasem potrzeby odcięcia się od świata, zapomnienia na chwilę o codzienności, pozbycia się fizycznego napięcia i oczyszczenia się? Wszystko to możemy osiągnąć podczas jednej wizyty w saunie. Duravit postanowił wprowadzić tą, kojarzoną z drogimi rozwiązaniami, funkcjonalność do naszych łazienek. W ten sposób powstała sauna nowoczesna Inipi.

 

Nowoczesna-sauna-w-łazience-dla-dwóch-osób-Duravit-Inipi-
Duravit – Inipi

ZALETY SAUNY, CZYLI CO DAJE GORĄCE POWIETRZE?

Sauna to specjalne miejsce, w którym powietrze podgrzewa się do wysokich temperatur oraz osiąga się dużą (sauna mokra) lub niską (sauna sucha) wilgotność. Obie metody mają na celu stworzyć optymalne warunki do wypocenia się. Wizyta w saunie oczyszcza i odtruwa organizm, rozluźnia fizycznie i psychicznie oraz działa dobroczynnie na wydolność i poprawę nastroju. Wielu uważa, że pomaga także w odchudzaniu. Więcej o tym do czego służy sauna pisaliśmy już na swoim blogu »».
Konwencjonalne sauny to oddzielne pomieszczenia, w którym montowane są specjalne urządzenia – wymaga to odpowiedniego rozplanowania i inwestycji będących poza zasięgiem wielu amatorów relaksu w saunie. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzi firma Duravit oferując nowoczesną saunę z serii Inipi.

 

Duravit-Inipi-nowoczesna-sauna-do-łazienki-1024x668
duravit.pl

INDIAŃSKA MYŚL TECHNICZNA

„Inipi” w języku Indian oznacza „chatę parową” lub po prostu „pocenie się”. Nawiązuje ono do rytuału, który służy rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej do ceremonialnego oczyszczenia fizycznego i duchowego. Swoją interpretację tego motywu projektanci grupy EOOS przedstawili w postaci nowoczesnej sauny zaprojektowanej dla marki Duravit. To odpowiedź na zapotrzebowanie nowoczesnych ludzi, którzy poszukują komfortowych rozwiązań do swojej łazienki.

NOWOCZESNA SAUNA W ŁAZIENCE

Kabinę sauny Inipi możemy postawić w niemal każdym miejscu naszej łazienki. Jej przejrzysty, nowoczesny design sprawdzi się w większości współczesnych łazienek, a dzięki możliwości wyboru drewnianej ramy – od lakierowanej w wysokim połysku, po biały dąb, wiśnię, orzech, jesion, palisander, macassar i heban – możemy ją w pełni zintegrować z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki i dopasować do kolorystyki użytej w projekcie wnętrza. Przednia i tylna ściana, wykonana ze szkła, oświetlona jest przez specjalne panele z diodami LED.

 

Wnętrze-sauny-Inipi-drewniane-siedzisko-i-podest
duravit.pl

Wewnątrz sauny Inipi wszystkie zamontowane urządzenia – urządzenie sterujące, piec, wentylator oraz parownik – są niewidoczne; znajdują się na wysuwanym słupku ukrytym za drewnianą osłoną. Siedziska, drewniane lamele, zagłówki wykonane są z jasnego drewna osikowego. Z przodu kabiny znajduje się manualny sterownik (przydatny w przypadku zagubienia pilota do sterowania – więcej o nim poniżej), złącze USB i AUX do podpięcia pamięci z własną muzyką, oraz specjalny pojemnik na wodę. Pojemnik przekazuje wodę do ściany bocznej, gdzie jest podgrzewana a następnie trafia do wnętrza kabiny w postaci pary wodnej. To sprawia, że nie jest konieczne doprowadzanie specjalnego przyłącza z wodą – dobra alternatywa, gdy doprowadzenie takiego przyłącza jest problematyczne lub niemożliwe do wykonania w danym pomieszczeniu.

 

Nowoczesna-sauna-Inipi-od-Duravit-sauna-narożna-e1420713980389
duravit.pl

PODRÓŻ DO RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW ŚWIATA Z SAUNĄ INIPI

To może wydawać się dziwne, ale korzystając z sauny Inipi możemy przenieść się do „Dżungli”, „Azji”, w rejony „Morza Śródziemnego” lub na gorącą „Pustynię” – takie nazwy noszą presety oferowane przez producenta. Każdy z nich generuje wewnątrz kabiny odpowiedni klimat (np. Pustynia – sauna sucha, Dżungla – sauna mokra), a dzięki dźwiękom wydobywającym się z głośników pozwala na dosłowne odpłynięcie myślami w inny świat – porzucając na chwilę problemy i bolączki dnia codziennego.
Do sterowania sauny Inipi służy specjalny pilot z wyświetlaczem stylizowany na kształt kamienia. Designerska forma pilota doskonale komponuje się z estetyką całego zestawu. Oprócz wyboru zakodowanych programów, możemy tworzyć również własne, sterując takimi parametrami jak temperatura, wilgotność powietrza, kolor światła i dźwięk.

 

DURAVIT-Inipi-7-367x500
duravit.pl

SAUNA NA MIARĘ KAŻDEJ ŁAZIENKI

Producent wyjątkowej sauny Inipi – firma Duravit – proponuje kilka wariantów swojego produktu. Podstawowa wersja występuje w wersji dla dwóch osób w rozmiarze 235×117 cm i wysokości 222 cm, z montażem przyściennym, narożnym lub jako sauna wolnostojąca, oraz 6 wariantach wykończenia drewnianej ramy. Alternatywą jest zestaw Inipi Ama – dodatkowy moduł w postaci pełnowartościowej kabiny prysznicowej, z możliwością dołączenia zarówno po bokach sauny, jak i z przodu. Kabina, wykonana z transparentnego szkła, wyposażona jest w armaturę prysznicową firmy Hansgrohe. W zestawie znajdują się: głowica prysznicowa, prysznic ręczny, wąż Kneippa oraz jednouchwytowa bateria natryskowa.

 

Duravit-Inipi-Ama-sauna-łazienkowa-z-kabiną-prysznicową
duravit.pl
Designerska-sauna-do-nowoczesnej-łazienki-Inipi-Duravit
duravit.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków