Kilka wskazówek i propozycji jak ustawić meble w małym salonie
MIEJSKA GARSONIERA Z NUTĄ SZMARAGDOWEJ ZIELNI | PROJ. JMW ARCHITEKCI

Kilka wskazówek, propozycji jak ustawić meble w małym salonie

Niewielkie mieszkania są codziennością. Jednak nawet najmniejsze i z pozoru nieustawne pomieszczenie można urządzić bardzo funkcjonalnie i wygodnie, a przede wszystkim stylowo. Poniżej znajdziecie kilka propozycji jak ustawić meble w małym salonie. Zapraszamy!

Projekt Salonu Formea Studio
Projekt Salonu Formea Studio

Jak ustawić meble w małym salonie?

Nawet jeśli mamy mały salon, istnieje wiele możliwości ustawienia mebli. Skupimy się na tych podstawowych, które wpływają na wygodę i funkcjonalność naszego salonu, czyli stoliku kawowym, sofie, fotelach i szafce rtv. Poniżej znajduje się przygotowana przez nas grafika ilustrująca możliwe aranżacje. 

 

Aranżacja małego salonu

Musicie uwierzyć, że każdy niezbędny mebel znajdzie swoje odpowiednie miejsce, nawet w małym salonie, jeśli tylko aranżacja będzie  przemyślana w każdym calu. Na początku zajmijmy się kolorystyką mebli.  W przypadku mniejszych pomieszczeń, warto zdecydować się na jasne kolory. Świetnie odbijają światło, rozjaśniając całe wnętrze i nadając mu lekkości. Dzięki temu optycznie powiększają je. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza strefa wypoczynku nie tylko będzie dobrze wyglądała, ale też lepiej będzie nam się tam wypoczywało. Stonowana kolorystyka poprawia nastrój i sprawia, że pomieszczenie staje się oazą harmonii i spokoju. Subtelne kolorystyczne akcenty, takie jak poduszki czy pledy uatrakcyjnią mały salon.

Zajmijmy się teraz niezbędnym wyposażeniem salonu. Jak wiadomo podstawowym meblem w tym pomieszczeniu jest wygodna sofa lub narożnik. Dobrze dobrany i dopasowany do możliwości wnętrza wypoczynek, sprawi że salon stanie się ulubionym miejscem domowników. W małym pomieszczeniu najlepiej zdecydować się na kompaktową sofę, której uzupełnieniem będzie fotel i ewentualnie pufa. Pufę możemy wyciągać na światło dzienne w razie potrzeby lub wyeksponować przy stoliku kawowym. Fotel dobrze wygląda ustawiony po jednej  lub po dwóch stronach wypoczynku (wszystko zależy od tego jakim metrażem dysponujemy). Pamiętajmy, aby meble były do siebie jak najbardziej dopasowane.

 

proj. Partner Design
proj. Partner Design

 

 

Decydując się na sofę, możemy równie dobrze zdecydować na dwa takie same egzemplarze postawione na przeciwko siebie. Centrum relaksu  stanowić będzie stolik kawowy ustawiony pomiędzy kanapami.

Jeśli jednak wolicie narożnik, wtedy radzę zrezygnować z fotela i dobrać dopasowaną do niego pufę. Idealnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na narożnik modułowy, a puf może stanowić jeden z modułów. Wtedy możemy mieć pewność, że mamy mebel skrojony na miarę naszych potrzeb i idealnie dopasowany do wnętrza, a wszystkie elementy wypoczynku doskonale do siebie pasują i tworzą spójną kompozycję. 

 

Inną propozycją, którą warto zastosować przy małym metrażu, jest wyzbycie się zbędnych ścian działowych, a postawienie na otwartą przestrzeń. To daje o wiele więcej możliwości aranżacyjnych, wpływa na pozytywny odbiór wnętrza, a także odpowiednie doświetlenie każdego zakamarka. Jak stworzyć salon w otwartej przestrzeni? Odwrócona sofa od reszty mieszkania to pierwsze rozwiązanie. Ustawiona za nią półka, komoda lub konsola spotęgują ten efekt i zapewnią dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Dobrym pomysłem jest również ustawienie narożnika, którego krótsza część będzie oddzielała salon od reszty mieszkania, tym samym tworząc iluzję oddzielnego pokoju. 

Przeszklenia w mieszkaniu to ciekawy sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Połączenie kuchni z salonem i jadalnią

 

Niewielki salon z narożnikiem
Niewielki salon ze ścianą z lustra
Dwie sofy w średniej wielkości salonie
Salon z dwiema sofami | Podłoga Charme Parquet
Styl skandynawski
Szara sofa w salonie
Styl nowoczesny z nutą industrialną
Nowoczesny salon z szarą sofą i betonową ścianą telewizyjną
TIKA Architektura - dom jednorodzinny w Bostwinie
TIKA Architektura – dom jednorodzinny w Bostwinie
| Proj. Avocado Concept
styl hampton
proj. SAS Wnętrza i Kuchnie
proj. Mili Młodzi Ludzie
proj. Mili Młodzi Ludzie
BOSTON Design by Metrica
BOSTON
Design by Metrica
Przytulny salon | proj. MAKA.STUDIO, zdjęcie: Fotomohito
Przytulny salon | proj. MAKA.STUDIO, zdjęcie: Fotomohito
holadesign
Przestronny nowoczesny salon z jadalnią | Hola Design
projekt mieszkania w Lublinie 90m2 WZ Studio

Projekt- Magdalena Kwoczka, Finchstudio, zdjęcia- Ayuko
Projekt- Magdalena Kwoczka, Finchstudio, zdjęcia- Ayuko
Tkaniny VillaNova dostępne w Internity Home

Salon blgerki modowe Styloly
Salon blgerki modowe Styloly
proj. BOLD Design
proj. BOLD Design

Sofy z funkcją spania - zamów w naszych salonach!

Chcesz urządzić salon? Przyjdź do nas!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków