Świąteczne inspiracje od Internity Home

? Już za chwileczkę, już za momencik….zbliża się najpiękniejszy okres w roku, a więc przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo lubimy ten czas i zawsze pieczołowicie się przygotowujemy. Oczywiście zaczynamy od wielkich porządków i później przemyślanej dekoracji w naszym niewielkim M. Następnie plany prezentowe i oczywiście najważniejsze menu, nie może niczego zabraknąć 😉 Najbliżsi mają bardzo zróżnicowane upodobania,  na kolacji wigilijnej spotykają się osoby od wegan po jedzące tylko i wyłącznie mięso, którym na widok zielonego na talerzu przewraca się w brzuchu. Tak więc, żeby zadowolić podniebienie każdego gościa, jest to niezły wyczyn swoją drogą, uwierzcie nam, zaczynamy przygotowania dość wcześnie z planem spisanym na kartce.

Oczywiście przede wszystkim jest czas, na przeżywanie duchowe tych świąt jak i najważniejsza sprawa, czas spędzony z najukochańszymi osobami, leniwe chwile pełne ciepła i przyjaźni, miłych wspomnień sprzed lat. Każdy celebruję te momenty, gdyż tylko raz w roku udaje się nam spotkać w tak zacnym gronie. Dlatego tak bardzo się staramy, aby wszystko było na tip-top, chociaż wiadomo, nie uda nam się nie zaliczyć jakiś wpadek, choćby prezentowych. No, ale do rzeczy….

Chętnie sięgamy po różnego rodzaju inspiracje w jaki sposób udekorować mieszkanie, chcemy się teraz nimi z Wami podzielić. Jeżeli chodzi o kolorystykę dekoracji świątecznych to jest ona zróżnicowana i uzależniona od naszych osobistych upodobań. Osoby pragnące stonowanej, jednolitej, wyrafinowanej przestrzeni powinny postawić na srebrno-białe dekoracje świąteczne, które nie tylko optycznie powiększą przestrzeń, ale także wizualnie jej nie przytłoczą. Natomiast jeżeli pragniemy wnętrza, które będzie w stu procentach oddawało prawdziwie świąteczny klimat warto wykorzystać czerwono-zieloną kolorystykę dodatków oraz dekoracji. Pamiętajmy, jednak, aby w tym szaleństwie świątecznych przygotowań zachować umiar i rozsądek. Nasze wnętrza mają prezentować się iście bajkowo, a nie tandetnie i kiczowato. 

Kuchnia w świątecznym anturażu – klika inspiracji!

świąteczne aranżacje

Kuchnia z salonem w świątecznym wystroju

Świąteczne cynamonowo-czereśniowe ciastko

Świąteczna kuchnia foto. www.jonaslundberg.se

Kuchni i jadalnia świąteczna oto. www.jonaslundberg.se

Świąteczne kolory i pyszności | Czujecie już magię świąt?

Świąteczna dekoracja kuchni

Kolory w jadalni, czyli stół gustownie przygotowany

Świąteczny stół

Nakrycie stołu –  zaskoczcie gości – można wykazać się fantazją i kreatywnością.

Stół w świątecznym anturażu

Nakrycie stołu w stylu rustykalnym, złote sztućce to hit roku 2017

Świąteczny stół w stylu rustykalnym

Dom 100 letni projekt Dziurdzia Projekt

Złoto i biel w aranżacji świątecznej

Świąteczna asymetria i miedziany róż w dodatkach

My  w tym roku stawiamy na naturalność w dekoracji, trochę stylu eko i trochę rustykalnego. Lny, wianki z naturalnego igliwia, świeczki i szyszki to wszystko sprawi, iż wnętrze będzie przytulne i przyjazne, idealne miejsce do relaksowania się od czasu do czasu podjadając jakieś pyszności…..

Świąteczna aranżacja domu