KUCHENNE REWOLUCJE – CZYLI JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ KUCHNIĘ?
Solo Studio

KUCHENNE REWOLUCJE – CZYLI JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ KUCHNIĘ?

Minikuchnia to aranżacyjne i dekoracyjne wyzwanie – dla tych, którzy mają małą powierzchnię do zagospodarowania. Jednak spokojnie, nie ma powodów do zmartwień! To co należy zrobić – to pozbyć się uprzedzeń, wyjść ze schematów i popuścić wodzy fantazji. Jaki może być tego efekt? Zaskakujący! Mała kuchnia stanie się bardzo wygodna i funkcjonalna. Po za tym, na małej powierzchni – wszystko będziecie mieli pod ręką, jeśli oczywiście dobrze ją zorganizujecie!

 

ZASADY OGÓLNE

Jeśli zaczynacie urządzanie małej kuchni, musicie wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad tyczących się kolorystyki, ilości dodatków, doboru oświetlenia, wyboru mebli i sprzętów AGD. Oczywiście nie dodacie kuchni przez to dodatkowych metrów ale na pewno powiększycie ją optycznie i stworzycie sobie mały ale piękny i przytulny raj.

 

Projekt małej kuchni | Maciej Bogaczewicz
Projekt małej kuchni | Maciej Bogaczewicz

KOLORYSTYKA

Nie jest żadną tajemnicą, że czarny kolor „wyszczupla” również wnętrze a jasne kolory poszerzają i otwierają przestrzeń. Właśnie taką aranżację zastosowałabym do małej kuchni – jasne i pastelowe kolory na ścianach. Jeśli nie chcecie rezygnować z kolorów, wyeksponujcie jedną ze ścian poprzez użycie zdecydowanej i kontrastowej barwy. Aby wasza kuchnia wydawała się jeszcze bardziej przestronna, wybierzcie jasny materiał na podłogę i dobierzcie wszędzie jasne listwy. Od razu „zyskacie kilka dodatkowych centymetrów”.

 

proj. Maciej Bogaczewicz
proj. Maciej Bogaczewicz

Otwarta przestrzeń może nam rozwiązać problemy z metrażem!

Projekt pracowni Progetti | Otwarta przestrzeń zdecydowanie najlepsze rozwiązanie do małych wnętrz

MEBLE KUCHENNE

Najważniejsze to wydzielić strefy na zmywanie naczyń, ich przechowywanie, gotowanie i miejsce na żywność. Jeśli to zrobicie – już jesteście bohaterami swojej kuchni! Ponadto ważny jest dobór mebli, potrzebujecie blatu i ładnych szafek. Nie rezygnujcie ze wszelkiego rodzaju schowków na sztućce i pozostałe przyrządy kuchenne. Co myślicie o stole, przymocowanym do ściany, który można złożyć? W kuchni jestem zwolenniczką nowoczesnego stylu, który doskonale sprawdzi się w małej kuchni – dlatego wybierając szafki, polecam te prostymi uchwytami.

 

 

proj. Pracownia Pięknych Wnętrz
proj. Pracownia Pięknych Wnętrz

MINIMALIZM

Kuchnia mini nie może tonąć w dodatkach. Po pierwsze – ich nadmiar sprawi, że kuchnia będzie wam się wydawała ciasna. Wówczas ciężko będzie wam wygospodarować dodatkowe miejsce na np. nadprogramowe zakupy… Dodatki w kuchni mocno się brudzą, a przy małej powierzchni łatwo o bałagan i zabrudzenia. Nie stwarzajcie sobie dodatkowej pracy! Po za tym tego typu akcesoria zabierają miejsce sprzętom kuchennym, a to ich rozmieszczenie powinno być dla was priorytetem! Dzięki temu unikniecie niepotrzebnego bałaganu. Moim zdaniem fajnym rozwiązaniem są obrazy lub zegary na ścianach, wcale nie zabierają aż tak dużo miejsca!

 

Minimalistyczna mała kuchnia | proj. Solo Studio
Minimalistyczna mała kuchnia | proj. Solo Studio

WŁĄCZ ŚWIATŁO!

Jeśli w swojej kuchni macie okno – jesteście szczęściarzami. Nie tylko nie musicie się martwić o to jak ją wywietrzyć np. po smażeniu ryby ale zyskujecie efekt dekoracyjny. Kuchnia z oknem, staje się jaśniejsza i bardziej przestronna. Dlatego nie zasłaniaj okna ciężkimi lub ciemnymi zasłonami – udekoruj je cienką firanką lub postaw na nim doniczki z ziołami. W tym przypadku mniej – znaczy więcej. Jeśli natomiast w waszej kuchni nie ma „okna na świat”, zwróćcie szczególną uwagę na dobór sztucznego oświetlenia. Spróbujcie oświetlić blat, zainwestujcie w ładną ale ie za dużą lampę wiszącą, dającą jasne naturalne światło.

 

Jeśli jesteście skazani na małą kuchnię najlepszym rozwiązaniem jest otwarta przestrzeń  w  mieszkaniu.

Wybierz płytki w połysku lub lustrzane - optycznie powiększysz metraż!

proj. Home Glamour Now
proj. Home Glamour Now

 

SPRZĘT AGD

Zainwestujcie tylko w niezbędne sprzęty. Piekarnik, lodówkę, czajnik i zlew – jeśli macie zmywarkę, wystarczy wam jednokomorowy. Ponadto sklepy oferują nam wiele nowoczesnych rozwiązań , poszukajcie sprzętów, które mają więcej niż jedną funkcjonalność. Przykładem może być piekarnik z funkcją mikrofalówki, lodówka z kostkarką i zimną wodą lub okap teleskopowy (wysuwany). Dzięki temu na pewno pokochacie swoja małą ale funkcjonalną i przytulną małą kuchnię!

 

Mała kuchnia | Projektant wnętrz Żaneta Strażyńska
Mała kuchnia | Projektant wnętrz Żaneta Strażyńska

Biała kuchnia z ciekawą ścianą nad blatem płytki Mutina | Internity Home

Dom na Plaży projekt Zup-a
Projekt mieszkania Anna Koszela Architekt
Projekt mieszkania Anna Koszela Architekt

Kuchnie w najwyższej jakości sprzęt wyposażysz w naszych salonach!

 

Przyjdź i wybierz baterie do swojej kuchni w salonach Internity Home!

Lea Ceramiche Trame

Przepiękne płytki do kuchni znajdziesz w naszych showroomach

Drewniana Podłoga Charme Parquet

Przyjdź do naszych salonów – pomożemy urządzić  mieszkanie/ dom – Adresy naszych salonów – kliknij!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków