Kuchnie łączone z jadalnią - najciekawsze pomysły architektów
Tatemono_MieszkanieAni_fot. Piotr Antonow (3)
Tatemono

Kuchnie łączone z jadalnią – najciekawsze pomysły architektów

Czy otwarta przestrzeń to dobry pomysł w domu? Jadalnia z kuchnią w jednym

Coraz częściej spotykamy projekty i aranżacje, w których kuchnie łączą się z jadalniami. Niejednokrotnie pomieszczenia te są również w tym samym wnętrzu, co salon i przedpokój. Decyzja o połączeniu jadalni z aneksem kuchennym często determinowana jest potrzebą integracji w domowym zaciszu lub zbyt małą ilością miejsca na to, by każdej funkcji przeznaczone było oddzielne wnętrze. Szukając inspiracji na aranżacje takiego pomieszczenia natrafiliśmy na kilka świetnych projektów prosto spod warsztatu naszych architektów i projektantów. Jesteście ciekawi jakie rozwiązania znaleźli oni dla swoich inwestycji? Zapraszamy!

 

Skandynawskie wnętrze

Dwie pierwsze propozycje od emDesign home&decoration i PRØJEKTYW | Architektura Wnętrz & Design to przepiękne aranżacje w skandynawski stylu. Sprawdzone połączenie bieli i jasnego drewna idealnie sprawdza się w małych mieszkaniach, w których najczęściej jesteśmy zmuszeni tworzyć wielofunkcyjne pomieszczenia. Ponadto biel powiększająca optycznie wnętrze, charakteryzuje się surowym wykończeniem, a drewno zdaje się ją ocieplać.

W przypadku pierwszej realizacji, przestrzeń umownie rozgranicza niewielka wyspa. Wykorzystanie okrągłego stołu w obu przypadkach jest niezwykle przemyślanym rozwiązaniem, ponieważ zajmuje mniej miejsca. 

 

e82227a882481107996127dc2519e92f
proj.: emDesign home&decoration
1485727404
PRØJEKTYW | Architektura Wnętrz & Design

Akcent kolorystyczny

Projekt pracowni Tatemono uwodzi przede wszystkim krzesłami w żywym niebieskim kolorze, które idealnie wkomponowują się w monochromatyczny aneks kuchenny. Szklana ściana nad blatem doskonale odbija naturalne światło i tworzy spójną kompozycję z matowymi meblami kuchennymi. Długi stół z drewna tworzy coś na podobieństwo wyspy, rozgraniczając kuchnię i salon. Zastosowana jednolita podłoga w całości wnętrza, wpływa na optyczne  powiększenie pomieszczenia. 

 

Tatemono_MieszkanieAni_fot. Piotr Antonow (3)
proj.: Tatemono

 

Biała kuchnia z nutką skandynawskiego stylu

Kolejną realizacją jest biała kuchnia w stylu minimalistycznym z nutką skandynawi wedle projektu Noreststudio. Elementem uspójniającym są stalowe elementy, takie jak zwieszane lampy nad wyspą i krzesła. Marmurowa ściana nad blatem wpływa na zwiększenie prestiżu wnętrza, a wysoko-połyskowe meble dodają mu nowoczesnego charakteru. Elementem rozgraniczającym przestrzeń jest wyspa połączona z prostokątnym stołem. To rozwiązanie nie tylko wpływa na funkcjonalność wnętrza, ale też wprowadza nutę nonszalancji. 

 

10004262492
proj.: Noreststudio

Stylowy eklektyzm

Wszystkim znudzonym białymi, monochromatycznymi wnętrzami, przestawiamy stylową mieszankę. W ramach jednego wnętrza, które łączy w sobie kuchnię i jadalnię, mamy nawiązania do nowoczesnego stylu wyraźnego prostą linią. Drewniane elementy na myśl przywodzą ciepłe wnętrza otulone nutą tradycji. Designerskie krzesła inspirowane modelem Wishbone idealnie korespondują z klasycyzującym stołem i obrazem w stylu popart. Neutralna podłoga imitująca beton, zdaje się uspójniać stylizację wnętrza. 

 

277802_85a00d15-5984-4d78-9ae9-396a330fa06e_max_1600_1052_-jadalnia-styl-nowoczesny
proj.: H+ Architektura
Kuchnia łączona z jadalnią i salonem
Kuchnia otwarta na przestrzeń
styl eklektyczny
Kuchnia w stylu eklektycznym
Kuchnia i jadalnia w starym lofcie
Drewno w roli głównej
Kuchnia z wyspą
Kuchnia z jadalnią w stylu loft
Kuchnia z jadalnią
Biała kuchnia z białą jadalnią
Kuchnia i jadalnia łączona w stylu skandynawskim
Nowoczesna kuchnia z domieszką glamour
Biała kuchnia w połysku

Krzesła Wybór Stylisty Wnętrz

Więcej tkanin dostępnych w naszych showroomach - Przyjdź!

Zobacz więcej krzeseł >>

MAŁGORZATA SZABOWSKA

Specjalista // Meble

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków