Łączymy dwie faktury podłóg - drewno i płytki
Lea Ceramiche

Łączymy dwie faktury podłóg – drewno i płytki

Jak przedzielić wnętrza bez użycia ściany?

Coraz częściej pomieszczenia w mieszkaniach dzielone są nie za pomocą ścian lecz wyraźnego zaznaczenia przestrzeni przeznaczonej na przykład na jadalnie, kuchnię czy salon. Dzieje się tak, gdyż ludziom zależy na stworzeniu otwartej przestrzeni, w której nie tylko łatwiej złapać oddech i się odprężyć, ale również spędzić więcej czasu w towarzystwie rodziny. Jednym ze sposobów na podkreślenie podziału jest użycie różnych faktur na powierzchni podłogi. Tym sposobem łączy się płytki i drewno, drewno i wykładzinę, wykładzinę i płytki. Ciekawi efektu? Zapraszamy po inspiracje!

 

Łączymy dwie faktury podłóg - drewno i płytki
Lea Ceramiche | produkty dostępne w salonach Internity Home
Płytki Marazzi kolekcja Block
Płytki Marazzi kolekcja Block

Dwie faktury podłóg? – poznajcie możliwe rozwiązania

Łącząc kuchnie z jadalnią możemy zarówno zostawić płytki na całej powierzchni pomieszczenia, jak również zróżnicować podłogę na części kuchennej kładąc płytki, zaś na jadalnianej decydując się na drewniane panele. Jeśli zależy Wam na dekoracyjności takiego posunięcia zastanówcie się nad modelem płytek klasycznych, które cechuje ponadczasowość.

Płytki występują w różnych modelach zarówno kolorystycznych jak i wzorzystych. Nadają się zatem nie tylko do kuchni, ale również wspaniale wyglądać będą na przykład na podłodze w przedpokoju. Płytki w przedpokoju są doskonałym pomysłem, zwłaszcza przy pogodzie, która panuje jesienią lub zimą – zbierają wodę z butów i nie pozwalają jej na erozję własnej powierzchni.  

By powierzchnia podłogi nie zaskoczyła nas nieprzyjemnymi zmianami poziomu i faktury nie zapominajcie o poziomicy oraz listwie podłogowej. Ta druga wypełni przestrzeń między dwoma materiałami i to właśnie dzięki niej różnica powierzchni nie będzie nazbyt krzycząca.

Mimo, że łączenie powierzchni mogłoby wydawać się dość nowoczesnym rozwiązaniem, wspaniale sprawdza się ono w aranżacjach wnętrz w stylu klasycyzującym czy też prowansalskim. Świetnie wygląda na przykład połączenie gładkich, białych płytek z panelami położonymi we wzór kultowej, francuskiej jodełki.

Jeśli nie chcecie łączyć dwóch faktur podłogi można zawsze wybrać kolorowe płytki 41zero42 lub Cifre. Nimi bez problemu wydzielimy strefy w otwartej przestrzeni. 

41zero42 Technicolor
Podłoga od 41zero42
41zero42 Technicolor

Cifre Nebraska
Płytki WOW Design kolekcja PUZZLE
Wow Design 60

Projekt: Anna Lemanczyk / Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe | Fot.: Klaudyna Karczewska Tempore Flores
Kuchnia projekt Dorota Szelągowska Studio

Łączenie płytek i paneli nie musi skupiać się wyłącznie na prostej linii. Dużo efektowniej wyglądają różnice skupione na łuku, bądź te inspirowane kształtem płytek, bądź ułożeniem paneli. Podobne rozwiązanie wspaniale pasuje do wnętrz aranżowanych w stylu nowoczesnym i skandynawskim, zwłaszcza jeśli dopasowujemy łączenie do kształtu na przykład sześcioboku.

Łączenie faktur i materiałów nie musi kończyć się wyłącznie na poziomie podłogi. Dzięki łączeniu faktur możemy również stworzyć zupełnie inną kompozycję przestrzeni rozlewając piony w poziomy.

Proj.: MiMo Wnętrza Monika Mitręga; fot.: @budzik_studio

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków