Jak przedzielić wnętrza bez użycia ściany?

Coraz częściej pomieszczenia w mieszkaniach dzielone są nie za pomocą ścian lecz wyraźnego zaznaczenia przestrzeni przeznaczonej na przykład na jadalnie, kuchnię czy salon. Dzieje się tak, gdyż ludziom zależy na stworzeniu otwartej przestrzeni, w której nie tylko łatwiej złapać oddech i się odprężyć, ale również spędzić więcej czasu w towarzystwie rodziny. Jednym ze sposobów na podkreślenie podziału jest użycie różnych faktur na powierzchni podłogi. Tym sposobem łączy się płytki i drewno, drewno i wykładzinę, wykładzinę i płytki. Ciekawi efektu? Zapraszamy na inspiracje!

Projekt mieszkania Izabela Widomska

Łączymy dwie faktury podłóg - drewno i płytki

Lea Ceramiche | produkty dostępne w salonach Internity Home

Płytki Marazzi kolekcja Block

Płytki Marazzi kolekcja Block

Dwie faktury podłóg? – poznajcie możliwe rozwiązania

Łącząc kuchnie z jadalnią możemy zarówno zostawić płytki na całej powierzchni pomieszczenia, jak również zróżnicować podłogę na części kuchennej kładąc płytki, zaś na jadalnianej decydując się na drewniane panele. Jeśli zależy Wam na dekoracyjności takiego posunięcia zastanówcie się nad modelem płytek o portugalskim charakterze, które cechuje wzorzystość i bogactwo kolorów.

Projekt mieszkania Izabela Widomska

Projekt mieszkania Izabela Widomska

proj. LESINSKA CONCEPT

proj. LESINSKA CONCEPT

41zero42  MATE

41zero42 MATE płytki dostępne w Internity Home 

Heksagony drewniane na podłodze – Zobaczcie propozycje od Bisazza!

Płytki cementowe, jak wcześniej wspomnieliśmy, występują w różnych modelach zarówno kolorystycznych jak i wzorzystych. Nadają się zatem nie tylko do kuchni, ale również wspaniale wyglądać będą na przykład na podłodze w przedpokoju. Płytki w przedpokoju są doskonałym pomysłem, zwłaszcza przy pogodzie, która panuje aktualnie za oknem – zbierają wodę z butów i nie pozwalają jej na erozję własnej powierzchni (co mogłoby mieć miejsce w przypadku paneli).

 

PROJEKT: NA NO WO architekci

PROJEKT: NA NO WO architekci

Płytki Lea Ceramiche dostępne w Internity Home

By powierzchnia podłogi nie zaskoczyła nas nieprzyjemnymi zmianami poziomu i faktury nie zapominajcie o poziomicy oraz listwie podłogowej. Ta druga wypełni przestrzeń między dwoma materiałami i to właśnie dzięki niej różnica powierzchni nie będzie nazbyt krzycząca.

 

Płytki Mutina płytki łączone z drewnem

 

Mimo, że łączenie powierzchni mogłoby wydawać się dość nowoczesnym rozwiązaniem, wspaniale sprawdza się ono w aranżacjach wnętrz w stylu klasycyzującym czy też prowansalskim. Świetnie wygląda na przykład połączenie gładkich, białych płytek z panelami położonymi we wzór kultowej, francuskiej jodełki.

Podłoga od 41zero42

Podłoga od 41zero42

Łączenie płytek i paneli nie musi skupiać się wyłącznie na prostej linii. Dużo efektowniej wyglądają różnice skupione na łuku, bądź te inspirowane kształtem płytek, bądź ułożeniem paneli. Podobne rozwiązanie wspaniale pasuje do wnętrz aranżowanych w stylu nowoczesnym i skandynawskim, zwłaszcza jeśli dopasowujemy łączenie do kształtu na przykład sześcioboku.

 

Dwie faktury podłóg w ramach jednego wnętrza

Dwie faktury podłóg w ramach jednego wnętrza

Dwie faktury  podłodgi idealnie sprawdzą się w przedpokoju!

Podłoga łączona – płytki Mutina Azulej i Charme Parquet

Łączenie faktur i materiałów nie musi kończyć się wyłącznie na poziomie podłogi. Dzięki łączeniu faktur możemy również stworzyć zupełnie inną kompozycję przestrzeni rozlewając piony w poziomy.

 

Lea Ceramiche | produkty dostępne w salonach Internity Home

Lea Ceramiche | produkty dostępne w salonach Internity Home

Jeśli nie zdecydujecie się na łączenie drewna i płytek, mamy propozycję, aby sięgnąć po płytki drewnopodobne np od producenta Lea Ceramiche z serią Bio Recover – dostępne w Internity Home i Prodesigne.

BIO RECOVER płytki Lea Ceramiche

BIO RECOVER płytki Lea Ceramiche

BIO RECOVER płytki Lea Ceramiche

Drewniana podłoga heksagonalna od Bisazza dostępna w Internity Home

 

Szukasz wsparcia przy urządzaniu mieszkania?

Jedyne takie miejsce na mapie Warszawy – Przyjdź i Sprawdź Nas – Kliknij i zobacz adresy!

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków