Łączymy faktury! Beton i drewno
mulpix.com

Łączymy faktury! Beton i drewno

https://mulpix.com/
https://mulpix.com/
 

Zacznijmy od loftowych mieszkań, które charakteryzują wysokie i szerokie okna. Podobne źródła światła we wspaniały sposób oświetlają pokoje, pozwalając nam tym samym na mniej standardowe wybory ciemniejszych barw i dodatków. Beton w przypadku salonu wyżej wykorzystany został do wykończenia kominka. To świetna alternatywna, dla zwykłej, murowanej cegły i gładzi. Do tego sofa tapicerowana ciepłym brązem skóry i potężne klosze wiszących lamp, by charakter wnętrza był zupełnie niepowtarzalny.

 

PROJEKT: razoo-architekci
PROJEKT: razoo-architekci
 

Projektant tego samego mieszkania decyduje się na beton również w innych pomieszczeniach i pokojach. Tym razem struktura ta otacza wyspę kuchenną idealnie balansując bogatą teksturę surowego drewna wykorzystanego do frontów kuchennych szafek oraz blatów. Pamiętajcie, że barwa betonu zależy wyłącznie od Waszej decyzji. Nie jesteście skazani wyłącznie na jeden odcień szarości. Jeśli zatem zależy Wam na kolorze bliższym czerni – śmiało, zwerbalizujcie swoje oczekiwania!

 

PROJEKT: razoo-architekci
PROJEKT: razoo-architekci
 

Dla wielbicieli delikatniejszych wnętrz również znaleźliśmy alternatywę. Gołębia szarości betonu pod postacią płyt powieszonych na ścianie skrywającej telewizor i inne artykuły RTV, to doskonały sposób na zabicie nudy. Dodatkowo alternatywa ta pozwala wzbogacić zazwyczaj pustą ścianę nie męcząc przy tym oczu podczas filmowych seansów.

 

PROJEKT: Archilab
PROJEKT: Archilab
 

Struktura i wzór, który tworzy beton jest wspaniałą alternatywą dla tapet, płytek i gresów. Możecie być pewni oryginalności i wyjątkowości napotkanych plam i nie przeszkodzi to w wyborze mebli i dodatków o podobnym kolorze. Nie tylko drewno świetnie wygląda w parze z podobnym materiałem. Niemal każda naturalna struktura będzie strzałem w dziesiątkę. Nie wahajcie się więc, gdy w myśli bijecie się z wyborem lnianych poduszek, korkowych stołków, glinianych dzbanów lub roślin doniczkowych.

 

PROJEKT: montari
PROJEKT: montari
 

Co powiecie na beton w sypialni?Ściana za wezgłowiem łóżka jest wspaniałym wyborem w kwestii dekoracji nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza. Do tego silny, kolorowy akcent taki jak błękit, czerwień, bądź pomarańcz i wyjątkowe wnętrze gotowe. Nie bójcie się wieszać grafik i obrazów na betonowych powierzchniach. Niejednokrotnie pomagają one ożywić pokój.

 

trendomat.com
trendomat.com

 

Na koniec zostawiliśmy chyba najmniej oczywiste dla betonu wnętrze. Chodzi nam naturalnie o łazienkę i zastąpienie klasycznych płytek nowoczesnymi, betonowymi powierzchniami.Beton świetnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, więc nie musicie obawiać się, że w toalecie nagle zrobi się zimno i nieprzyjemnie. Wręcz odwrotnie! Materiał sprawi, że poczujecie się jak w relaksującym SPA.
 
 
Flaviker Płytki w industrialnym charakterze

Flaviker