Mieszkanie w stylu rustykalnym | Internity Home
Mieszkanie w stylu rustykalnym - swojski klimat we wnętrzu
Kuchnia z wyspą i ceramicznym zlewem

Mieszkanie w stylu rustykalnym – swojski klimat we wnętrzu

Jak urządzić dom z klimatem

Styl rustykalny charakteryzuje bardzo duża naturalność oraz swojskość w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. W takim wnętrzu czujemy się ciepło, przytulnie i wygodnie. Jego znaczenie ma związek ze wsią, więc właśnie na tym skupia się jego stylistyka. Niewiele mebli, prosta budowa bez zbędnych udziwnień. Tutaj panuje natura i spokojne barwy. Styl rustykalny zdobył tak wiele zwolenników, iż jest on kojarzony często z niepowtarzalnym i odprężającym klimatem. Jakie meble wybrać, aby zaaranżować nasze mieszkanie w tym stylu? Zapraszamy do lektury!

Tak, jak u babci. Proste drewno, ażurowe serwety, białe ściany, brak zbędnych ozdobników. Jest niezwykle klimatycznie i dokładnie tak, jak pamiętamy z dawnych lat.

 

 

Kuchnia w stylu rustykalnym projekt Dziurdzia projekt

Jakie płytki do kuchni w stylu rustykalnym

Nowocześniejsze wydanie stylu rustykalnego, a tutaj w roli głównej białe meble: duży stół, krzesła, komoda i witryna na kuchenną zastawę. W połączeniu z ceglaną imitacją na ścianie, pastelowy błękit. Wszystko to tworzy niesamowitą, rodzinną i przytulną atmosferę.

 

Rustykalna jadalnia

 

 

Nawet większe, przestronne i bogatsze domy mogą być również urządzone w stylowy sposób właśnie za sprawą stylu rustykalnego. Ciekawe, ale proste dodatki, odpowiednie oświetlenie, ciekawa faktura mogą zdziałać cuda. Okrągły drewniany stolik, a także rozbudowane, nowoczesne, ale jednocześnie niezwykle proste oświetlenie, dużo otwartej przestrzeni sprawiają, iż wnętrze naprawdę sprawia świetne wrażenie.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych oraz powracających do łask obecnie motywów jest pochodząca od rustykalnego stylu mozaika. Element bardzo etniczny i zależny od kultury. W tym właśnie aspekcie jest najpiękniejszy – stwarza niepowtarzalną atmosferę swoją obecnością, a aranżacje często imponują swoim klimatem i oryginalnością.

Projekt domu w stylu rustykalnym Mikołajska Studio
Projekt domu w stylu rustykalnym Mikołajska Studio

Płytki ornamenta świetnie odnajdą się w stylu rustykalnym!

Sypialnia stylu rustykalnego to sypialnia dobrego, spokojnego i solidnego snu. W takim właśnie śnie tylko i wyłącznie pomaga wnętrze swoim ciepłym, zrównoważonym i klimatycznym wyposażeniem. Miejsce idealne dla każdego śpiocha. Chcesz spróbować swojej przygody z odrobiną rustykalności? Spróbuj zacząć od małych rzeczy: dodatków, materiałów, poduch czy dywanów!

 

U nas urządzisz mieszkanie/ dom w każdym stylu – przyjdź – zobacz adresy naszych showroomów!

Drewniana Podłoga to Dobra Inwestycja na Lata

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków