Pięć zasad urządzenia funkcjonalnego przedpokoju | IH - Internity Home
IMG_0015
arketipo-taller de arquitectura

Pięć zasad urządzenia funkcjonalnego przedpokoju

Przedpokój jest chyba najtrudniejszym pomieszczeniem do aranżacji. To zazwyczaj wąskie i niewielkie pomieszczenie jest nam wprost niezbędne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym kiedy ubrani na cebulkę po wejściu do domu pozbywamy się kurtek, butów i parasoli. Jak więc urządzić pokój tak, by był on funkcjonalny nie tracąc przy tym wizualnej atrakcyjności i charakteru? Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik – pięć zasad aranżowania przedpokoju.  Zaczynamy!

 

10003530750
proj.: KODO
Przedpokój projekt Ludwinowska

Po pierwsze znajdźcie miejsce w przedpokoju na lustro, najlepiej na tyle wysokie, by łączyło swoim kształtem sufit i podłogę. Wysokie, proste w formie zwierciadło o delikatnej ramie jest wspaniałą dekoracją każdego wnętrza. W kwestii przedpokoju zaś pełni nie tylko funkcję wizualną, ale również użytkową. Przede wszystkim służy jako płaszczyzna, w której możemy przejrzeć się tuż przed wyjściem z domu, po wtóre zaś dzięki temu, iż odbija napotkane wnętrze wizualnie powiększa pomieszczenie, w którym wisi.

 

10003530749
proj.: Patryk Kowalski Architektura i Projektowanie Wnętrz
Hol | proj. LOFT Magdalena Adamus, photo: Tom Kurek
Hol | proj. LOFT Magdalena Adamus, photo: Tom Kurek
proj. JT Grupa, photo: Tom Kurek
proj. JT Grupa, photo: Tom Kurek
Penthause rodzinny | proj. Hola Design
Penthause rodzinny | proj. Hola Design
Penthause rodzinny | proj. Hola Design
Penthause rodzinny | proj. Hola Design
Projekt ażurowego wnętrza | proj. Spacelab
Projekt ażurowego wnętrza | proj. Spacelab
Projektowanie wnętrz, mebli na wymiar
Projektowanie wnętrz, mebli na wymiar
Mieszkanie na warszawskiej Woli | proj. KK Architekci
Mieszkanie na warszawskiej Woli | proj. KK Architekci
Mieszkanie w Sopocie z widokiem na morze | proj. Katarzyna Kraszewska
Mieszkanie w Sopocie z widokiem na morze | proj. Katarzyna Kraszewska
Przedpokój Hola Design
Przedpokój Hola Design

Ławka tapicerowana w przedpokoju
Ludwinowska Projekt
Ludwinowska Projekt
Ławka tapicerowana w przedpokoju Lesińska
Ławka tapicerowana w przedpokoju Lesińska

Elementem, który często pomijamy podczas przygotowywania projektu przedpokoju jest siedzisko. Mebel ten, to niemal niezbędny fragment w pomieszczeniu, w którym zakładamy i zdejmujemy buty. Znacznie wygodniej jest ubrać się, gdy możemy wygodnie usiąść (mamy tu szczególnie na myśli osoby starsze oraz dzieci). Pamiętajcie jednak, że nie musi to być nudny taboret czy puf. Jeśli macie nieco więcej miejsca do dyspozycji zastanówcie się nad tapicerowanym siedziskiem z wysokim oparciem. Dobierając do niego wyrazisty kolor dodacie wnętrzu unikalnego charakteru.

 

10003530751
Maciej Bogaczewicz

 

Wieszaki do przedpokoju

A skoro mówimy już o butach i zimowych okryciach, to nie zapominajcie o czymś, bez czego przedpokój w mieszkaniu nie ma racji bytu. Chodzi nam naturalnie o szafę, która swoją pojemnością otuli kurtki wszystkich członków rodziny oraz znajdzie też trochę miejsca na trampki i kozaki. Musi ona zatem być możliwie jak największa. Co więc zrobić, by zupełnie nie przytłoczyła wnętrza? Wystarczy dobrać odpowiedni kolor frontów tak, by zlewał się z zastanymi ścianami, bądź (jeśli mamy taką możliwość) wybierzmy szafy wnękowe i zapełnijmy tym samym pozornie nieustawną przestrzeń nie tracąc przy tym miejsca.

Projekt Katarzyna Kraszewska
10003530752 (1)
Bożena Kocój Interior

Kolejnym pomysłem, który w projektach wykorzystywany jest już od wielu lat jest postawiona przy ścianie konsola, na której zaraz po wejściu do mieszkania możemy położyć klucze, listy i inne drobiazgi życia codziennego. Dodatkowo mebel taki, jeśli cechuje go wysoka jakość materiału i rzemiosła we wspaniały sposób dekoruje pomieszczenie, w którym stoi pełniąc tym samym nie tylko funkcje użytkowe.

 

10003530753
proj.: Maciej Bogaczewicz | PePE Pracownia
emDesign

Deski drewniane idealne to twojego wnętrza

 

 Jeśli nasz przedpokój jest na tyle niewielki, że szafa z całą pewnością się w nim nie zmieści, to postawmy na ciekawy w formie i pojemny wieszak. Może to być taki model, który mocuje się bezpośrednio do ściany, lub wolnostojący pod postacią niebanalnego stelażu. Wieszaki z całą pewnością są niezwykle wygodne, jednak musicie pamiętać, że wiszące na nich kurtki mogą zepsuć wizualne aspekty aranżacji. Czy któryś z naszych pomysłów przypadł Wam do gustu? Mamy nadzieję, że rozwialiśmy chociaż część wątpliwości. Może macie również inne sprawdzone rady dotyczące aranżowania przedpokoju? Czekamy na wiadomości od Was!

Meble do przedpokoju

 

Zobacz adresy naszych showroomów ►Kliknij!►

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków