Płaski brodzik w nowoczesnej łazience
Nowoczesny-płaski-brodzik-prysznicowy-Kaldewei-Xetis-aranżacja-21

Płaski brodzik w nowoczesnej łazience

Prysznic z głębokim brodzikiem powoli staje się archaizmem w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Dziś montaż kabiny prysznicowej rozpoczynamy od doboru odpowiedniego brodzika, a wśród tych furorę robią modele, które wydają „wtapiać” się w podłogę.
Płaski brodzik w nowoczesnej łazience.

 

Nowoczesny-płaski-brodzik-prysznicowy-Kaldewei-Xetis-aranżacja-21

PRYSZNIC BEZ BRODZIKA – TO PRAWIE RZECZYWISTOŚĆ

Nowoczesna łazienka to już nie tylko piękne płytki, funkcjonalna armatura, designerska ceramika, czy jednolite wizualnie zestawy akcesoriów łazienkowych. Aby otrzymać aranżacyjną spójność i pełnię przyjemności wellness w swojej łazience, wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać. To również dotyczy takich elementów jak strefa prysznicowa, a dokładniej mówiąc – brodzików prysznicowych.
Płaski czarny brodzik Kaldewei Xetis, zlicowany z powierzchnią podłogi, to spełnienie marzeń każdego, kto pragnie stworzyć wrażenie prysznicu bez brodzika. Przy zastosowaniu nowoczesnych płytek, które kolorystycznie zlewają się z Xentisem, osiągamy płaską powierzchnię, będącą w pełni funkcjonalną częścią strefy prysznicowej eleganckiej łazienki w kolorze czarnym.

 

l2_p335995_2200_1515-1-1000x689
kaldewei.com

PŁASKI BRODZIK JAKO ELEMENT WYKOŃCZENIA PODŁOGI

Można też w taki sposób postrzegać nowoczesne brodziki prysznicowe o bardzo płaskiej budowie, które dają złudzenie jednolitego poziomu z podłogą. Podobne produkty w tym segmencie prezentuje Villeroy&Boch, a jest nim m.in. prostokątny brodzik Squaro, który na poniższym przykładzie, w odróżnieniu do opisywanego w poprzednim akapicie brodzika Kaldewei’a, tworzy w przestrzeni łazienki wyróżnik kolorystyczny. W nowoczesnych szarościach podłogowej płytki osadzono biały, polerowany brodzik, który tworzy z podłogą jedną całość.

 

villeroy-boch-themen-duschen
villeroy-boch.pl
Villeroy-Boch-1000x909
villeroy-boch.pl

BRODZIK Z PŁYTEK, CZYLI CZAS NA ODPŁYW LINIOWY

Oczywiście jeśli nie uznajemy półśrodków i podłoga w łazience na całej swojej płaszczyźnie musi być taka sama, to w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest zbudowanie brodzika z płytek, a dokładniej mówiąc, zastosowanie odpowiednich odpływów liniowych w strefie prysznicowej. Przykładem takiego zastosowania mogą być rozwiązania proponowane przez firmę Viega i jej odpływ liniowy Advantix Vario.

 

Brodzik-z-płytek-nowoczesny-odpływ-liniowy-Viega-Advantix-Vario1
viega.pl

ZAMONTOWALIBYŚCIE U SIEBIE TAKI BRODZIK?

Zapytaj // naszego eksperta

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków