Płytki w kolorach natury - STYLEBOOK 2021! | IH - Internity Home

Płytki w kolorach natury – STYLEBOOK 2021!

Kolor może zmieniać nastrój, wzbudzać złość, wywoływać szczęście lub przywoływać na myśl uczucie obojętności i smutku. Mimo to większość ludzi nie spędza dużo czasu na myśleniu o wpływie koloru na ich domy lub biura. A jednak kolor i design w naszym otoczeniu powinien odzwierciedlać ludzi, którzy w nim mieszkają. Projektanci i właściciele domów powinni mądrze używać kolorów, aby stworzyć zamierzoną atmosferę w każdej przestrzeni. Nowoczesne projekty mają na celu wprowadzenie świata naturalnego do wnętrza. Na co dzień mamy wystarczająco dużo rozrywek: od naszych smartfonów po laptopy i wydaje się, że zawsze patrzymy na jakiś rodzaj sztucznego ekranu. Najnowsze trendy koncentrują się na wprowadzaniu natury do naszych domów, aby zapewnić bardzo potrzebny nam „oddech”.

Kolory natury

Podstawowe białe i skandynawskie szarości są ponadczasowe i zawsze będą miały swoich wielbicieli. Jednak ten sezon jest krokiem w stronę natury i wprowadza do naszych wnętrz kolory ziemi. Na ścianach mogą występować odcienie beżu, a na drewnianych podłogach i blatach królują ciepłe brązy. Oto STYLEBOOK, w którym odnajdziecie te barwy w różnych stylach, gdyż kolory natury niejedno mają  imię.

Płytki w stylu Wabi – Sabi

Inspiracją jest japońska filozofia o tej samej nazwie, która zajmuje się dostrzeganiem piękna w przemijaniu.  Wabi Sabi umożliwia połączenie w jednym miejscu betonu, kamienia oraz drewna zapewniając jednocześnie jednorodność i całkowite dopasowanie. Płytki dodają wnętrzu niezwykle dużo ciepła, eleganckiej swobody  i oczywiście naturalnego looku.

ENSŌ
ENSŌ
ENSŌ
ENSŌ
ENSŌ
ENSŌ

Nietuzinkowy kształt 

Płytki wciąż mogą nas też zaskakiwać. W poszukiwaniu ciekawych motywów dekoracyjnych warto z bliska przyjrzeć się geometrycznym kształtom, które jako dodatek do wnętrza pomogą stworzyć oryginalną aranżację. Kształt to bardzo dobry nośnik wyrazu, a jeszcze odpowiednio dobrany kolor zmieni na wyjątkową, oryginalną i jedyną w swoim rodzaju ścianę bądź podłogę.

TIMBER STRIP

Kamień 

Kamień naturalny to surowiec klasyczny, modny, ale również ponadczasowy. Ponadto kamień jest doskonałą definicją trwałości, jakości i niesamowitej wytrzymałości, ponieważ ciężko dorównać mu pod tymi względami. Wnętrza wykończone z użyciem płytek kamiennych zawsze będą przywodziły na myśl elegancję, klasę i wyszukany styl, gdyż kamień naturalny swoim pięknem wzbogaca każdą aranżację.

Wow Design Gea
Wow Design Gea

Piaskowce

Powierzchnia płytek o matowych wykończeniach tylko na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłą beżową powierzchnię. W rzeczywistości płytki imitują  piaskowce. Satynowa, czy chropowata przyjemna w dotyku powierzchnia sprawia wrażenie jedwabiu, bądź lnu w ceramicznym wydaniu, zaś nienachalna a jednocześnie wyraźna grafika trafi w gusta entuzjastów inspiracji naturą. Alternatywa dla wybłyszczonych kolekcji inspirowanych marmurem nareszcie odnalazła swoje wydanie i z pewnością odnajdzie także wiele miejsc, w których zagości już na zawsze.

41zero42 OTTO
41zero42 OTTO

Marmur 

Naturalne materiały – podobnie jak jasne kolory – cieszą się niesłabnącą popularnością. Faktury i kolory marmuru mają wielu wielbicieli.  Sprawdza się doskonale, zdobiąc wnętrza urządzone w różnych stylach – od klasyki, aż po nowoczesne aranżacje w klimacie minimalistycznym, glamour, scandi czy modnego eklektyzmu. Pokażemy Wam marmur mniej grzeczny, z pazurem do wnętrz wyjątkowych. 

Terakota 

Terakota najlepiej odnajduje się w towarzystwie naturalnych dodatków. Z nią kojarzą nam się słońce, wakacje. Niezależnie od tego, czy jest to stonowany odcień gliny, czy pomarańczowa rdza, ten kolor może pasować do różnych stylów. W łacinie słowo „terakota” składa się z dwóch korzeni: „terra” (ziemia) i „kota” (gotowane lub pieczone) i oznacza „glinę”. Tworzy przytulność i kojące ciepło w przestrzeni.

Mud
Mud
Mud
Mud
BEJMAT
BEJMAT
BEJMAT
BEJMAT

Bez względu na to, gdzie mieszkasz lub jaką estetykę projektu preferujesz, wszyscy moglibyśmy wykorzystać trochę więcej natury w naszym życiu. Nawet drobne akcenty mogą bardzo przyczynić się do uczynienia Twojego domu wygodną i urzekającą przestrzenią.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków