Płytki czy panele? To jedno z pierwszych pytań podczas aranżacji mieszkania. Zastanawiamy się nad nim kontemplując projekt różnych pomieszczeń od kuchni zaczynając na przedpokoju kończąc. I to właśnie na tym drugim wnętrzu skupimy dziś swój wzrok. Do niedawna wydawać by się mogło, że jedyną słuszną decyzją w przypadku przedpokoju był wybór płytek. Zwłaszcza, gdy projektowaliśmy dom, nie mieszkanie. Czasy jednak jak wiadomo się zmieniają, a z nimi zarówno trendy jak i właściwości materiału, który wybieramy. Ciekawi plusów i minusów obu wyborów? Zapraszamy dalej!

Przedpokój projekt Mikołajska Studio

Przedpokój klasyczny z płytkami drewnopodobnymi

Inne_Foto_12

proj.: FormaWnętrza

 

Zacznijmy od tego, że podłoga w przedpokoju musi naprawdę dużo wytrzymać. Mówimy tutaj o dreptaniu po niej w ciężkich butach, niejednokrotnie wyposażonych dodatkowo w parę obcasów lub szpilek. O śniegu przynoszonych z podwórka i deszczowej wodzie. Prócz wytrzymałości nie zapominajmy również o aspektach wizualnych. Przedpokój, to miejsce, które wita każdego gościa, dlatego zarówno ściany jak i wyposażenie czy podłoga muszą odpowiadać naszym gustom.

 

collage

DziurdziaProjekt

 

Panele mogą wzbudzać nieco wątpliwość. Skoro wykonane są z materiałów pochodzenia drewnianego może nam się wydawać, że bieganie po nich na obcasach i traktowanie topiącym się śniegiem, nie będzie najlepszym pomysłem. Oczywiście są stare, sprawdzone sposoby na takie wątpliwości. Mowa tutaj oczywiście o wycieraczkach i dywanikach. Pamiętajcie jednak, że możecie zdecydować się po prostu na specjalny model paneli, który wytrzyma wszystkie niedogodności. Chodzi nam o materiał, który jest nie tylko odporny na wilgoć, ale posiada również wysoką odporność na ścieralność. Decydujcie się na grube panele, nie sięgajcie po te najcieńsze. I pamiętajcie o tym, że panele są słabym izolatorem akustycznym, dlatego zawsze warto położyć pod nie dodatkową warstwę izolacyjną.

 

10004572125

proj.: artMOKO

Panele są przyjemne dla stóp, a faktura drewna wprowadza do pomieszczenia więcej ciepła i przytulności. Pasują do aranżacji w stylu prowansalskim, skandynawskim, nowoczesnym i klasycyzującym. Pamiętajcie jednak, że mają też swoje wady. Są śliskie i elektryzują się. Druga z cech powoduje, że szybciej się brudzą przyciągając kurz i sierść naszych pupili.

 

10004572127

proj.: emDesign home&decoration

Sprawa jest nieco mniej skomplikowana gdy przychodzi do wyboru do przedpokoju płytek. Najlepiej w takich przypadkach sprawdza się terakota lub gres. Gres ma niską nasiąkliwość, zaś terakota jest bardziej gładka, a tym samym łatwiejsza do sprzątania. Możecie zdecydować się również na kamień naturalny, ale wtedy każda rysa na powierzchni płytki boli podwójnie z powodu pieniędzy wydanych na materiał.

Projekt domu Katarzyna Kraszewska

Płytki często wyglądają po prostu przepięknie. Jeśli chcemy, aby nasz przedpokój wyglądał ciepło, przytulnie i był przy tym funkcjonalny zdecydujmy się na płytki drewnopodobne.

Płytki drewnopodobne wspaniale komponują się z aranżacjami projektowanymi w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, tych prowansalskich i klasycyzujących. Pamiętajcie jednak, by wybierać modele antypoślizgowe jeśli w domu mamy dzieci i osoby starsze. Oraz zawsze bierzcie pod uwagę, że są one zimnym materiałem. Jeśli zatem chcemy pozwolić sobie na chodzenie po nich boso należy poważnie zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym.

Zobaczcie płytki drewnopodobne od MARAZZI – Kliknij!

10004572123

Pracownia Projektowa artMOKO | Patryk Kowalski Architektura i projektowanie wnętrz

Mieszaknie w Warszawie 50m2 | Proj WZ STUDIO

 

proj. Indoor, fot. Piotr Mastalerz

proj. Indoor, fot. Piotr Mastalerz

proejkt przedpokoju NUBO

7 błedów aranzacji przedpokoju

PEKA Studio Paulina Kasperkowicz Pracownia Architektury Wnętrz

 

 

 

Przedpokój z ciekawą podłogą

Jak podobają Wam się nasze zestawienia? Jeżeli nadal macie wątpliwości na które z rozwiązań się zdecydować, odwiedźcie nasze salony lub umówcie się na spotkanie! Wybór zarówno płytek jak i paneli mamy ogromy, a nasi specjaliści z pewnością udzielą profesjonalnej porady i pomogą podjąć właściwą decyzję.

Płytki Italgranity najpiękniejsza seria Scrapwood-zobacz!

 

 

Płytki podłogowe propozycja Internity Home

Przyjdź do naszych salonów – Adresy Salonów Internity Home – Zobacz!

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków