Podłoga w kuchni przy szafkach, heksagony, mozaiki i patchworki

Chcecie urozmaicić Waszą kuchnię, ale nie wiecie jak? Macie już dość standardowych i katalogowych rozwiązań? Dobrze trafiliście! Prezentujemy Wam hit ostatnich miesięcy – niecodzienne wykończenie podłogi przy szafkach kuchennych. Czy naprawdę taki drobiazg może odmienić kuchnię? Sprawdźcie sami!

Płytki Mutina łączone z drewnem

Postaw na heksagon!

Od jakiegoś czasu absolutnym hitem są płytki heksagonalne.  Nie dość, że tworzą ciekawą powierzchnię, to również – dzięki dostępności wielokolorowych modelów – pozwolą się wykazać i stworzyć unikalną kompozycję! Ponadto przejście z płytek do drewnianych paneli nie musi również być standardowe.

Płytki Mutina seria Tex

Projekt kuchni Elementy

Heksagony w kuchni

Płytki Etruria Design | Kolekcja HEX – zobaczcie!

Skorzystanie z płytek przy szafkach kuchennych nie dość, że jest ciekawym i kreatywnym urozmaiceniem, to również spełnia się jako praktyczne rozwiązanie. Podłoga w tym miejscu często ulega różnego rodzaju zachlapaniom i plamom, które niekiedy są trudne do usunięcia, w szczególności jeśli posiadamy podłogę drewnianą. Wykorzystanie płytek uchroni nas przed zbędnymi trwałymi zabrudzeniami, które w tym wypadku będą łatwe do zniwelowania.

Macie ochotę na trochę szaleństwa? Wybierzcie płytki typu patchwork! Nadadzą waszemu wnętrzu nieco kolorytu, a przede wszystkim urozmaicenia! Ciekawe wzory sprawdzą się nie tylko w etnicznych wnętrzach, ale również w tych z nutką stylu skandynawskiego.

Płytki patchwork niczym oryginalny dywan w kuchni! Jak Wam się podoba rozwiązanie?

Płytki Mutina płytki łączone z drewnem

 

Odważni zestawią płytki i drewno w oparciu o jak największy kontrast barw i wzorów. I dobrze! Wszystkie chwyty dozwolone. Wersja czarno-biała płytek mozaikowych sprawdzi się z większością gatunków drewna. Jeśli jednak wolicie rozwiązania stonowane i bezpieczne – wybierzcie płytki dopasowane kolorystycznie do reszty kuchennej posadzki. To również się sprawdzi.

Kuchnia z wyspą i ceramicznym zlewem

Płytki Tonalite heksagonalne

 

Szukacie najlepszych rozwiązań do swojego domu? Przyjdźcie koniecznie do nas ► Zobaczcie adresy naszych showroomów!

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków