Coralfull Wall & Deco, czyli jedna tapeta - 6 projektów łazienek
Proj.: Kohlrabi | Filip Symonowicz i Amelia Symonowicz; Fot.: Stanisław Zajączkowski

Coralfull Wall & Deco, czyli jedna tapeta – 6 projektów łazienek

Jest symbolem nieskończoności i odrodzenia. Raz łagodna, innym razem wzburzona. Woda – jeden z czterech żywiołów, kojarzona z energią żeńską. We wnętrzach jej moc najpełniej możemy poczuć w łazience. To tam czerpiemy z jej spokoju, ukojenia i harmonii. Co ważne, stanowi również niewyczerpalne źródło inspiracji dla designerów. W dzisiejszym wpisie przedstawimy 6 różnych projektów zatopionych w podwodnym świecie według interpretacji Wall & decò z 2016 roku. Choć każda aranżacja jest inna, wszystkie łączy wzór Coralfull, dostępny w dwóch kolorach do wyboru.

 

WET System to opatentowane przez Wall & decò całkowicie wodoodporne tapety przeznaczone do środowisk wilgotnych, otwierające nieskończone możliwości dekoracyjne w obszarach, od domowych łazienek po spa.

Stwórz wyjątkowe wnętrze w showroomach z Grupy Internity Home
Stwórz wyjątkowe wnętrze w showroomach z Grupy Internity Home

 

1. Podwodne królestwo

Purpura to symbol władzy i majętności. Gdy pojawia się w towarzystwie rafy koralowej, powstaje podwodne królestwo wszystkich znudzonych kalkomanią katalogowych wnętrz. Całość uzupełnia umywalka w szlachetnej zieleni, która w towarzystwie baterii zaprojektowanej dla Axor przez współczesnego designera Philippe’a Starcka, prezentuje się jeszcze bardziej wytwornie.

W przypadku tego projektu, motyw barwnej rafy wyróżnia strefę prysznicową. Tym samym gładkie minimalistyczne powierzchnie kryjące dodatkowe półki do przechowywania, mogą ogrzać się w fantazyjnej interpretacji podwodnego świata.

 

 

2. Kontrastowo

W kolejnym projekcie tapeta Coralfull znów pojawia się w strefie prysznicowej. Tym razem jednak wchodzi w nieoczywisty dialog z kamienną posadzką w czarno – białe pasy. Dwa mocne wzory tworzą wyjątkowo napiętą relację, którą harmonizuje białe otoczenie oraz ciepłe różowe światło.

 

 

3. Morskie wyprawy

Projekt zrealizowany przez Under Studio to jedna z najbardziej odważnych propozycji. To tu spotykają się rafa koralowa, weneckie lastryko, turkusowe cegiełki, granatowe ceramiczne umywalki i lampy z barwionego na zielono szkła. Całość tworzy niezwykle kreatywną przestrzeń, która na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

 

Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska
Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska

 

4. Z nutą elegancji

Tym razem na tapetę bierzemy niewielką toaletą, urządzoną jednak w wielkim stylu. Wytworną atmosferę kreuje złota mozaika, tworząca modną lamperię. Jej złoty błysk przełamuje tapeta Coralfull, która zastosowana w takiej aranżacji jest jak mrugnięcie oka w strony odbiory. Dopełnieniem wnętrza są bordowe elementy a także armatura w kolorze różowego złota.

 

Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska
Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska

 

5. Łazienka z mocnym akcentem

Propozycja pracowni ,,Na Antresoli” spodoba się wszystkim, którzy lubią ponadczasowe wnętrza, jednak przełamane ciekawym wzorem. Tym razem wybór padł na tapetę odtwarzającą podwodny świat. Reszta jest bardzo stonowana. Miętowe i szare kolory tworzą atmosferę pożądanej harmonii i wyciszenia.

 

Łazienka w podmorskim klimacie podmorskim. | Proj. Na Antresoli
Łazienka w podmorskim klimacie podmorskim. | Proj. Na Antresoli

 

6. Kolor, faktura i wzór

Ten projekt łazienki udowadnia, że małe wnętrze wcale nie musi być nudne. W tym przypadku nawet sufit ma inny kolor niż standardowo. Pomalowanie go na czarno, na zasadzie odwrócenia proporcji, tworzy niezwykle ciekawy efekt, który potęgują doskonale dobrane lampy.

Tapeta z motywem rafy koralowej dekoruje strefę umywalkową. Zestawienie jej z modnym lastryko oraz strukturalnymi płytkami, dało nieoczekiwany i jednocześnie bardzo inspirujący efekt.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków