Drzwi prysznicowe – składane, przesuwne czy może uchylne? | IH - Internity Home

Drzwi prysznicowe – składane, przesuwne czy może uchylne?

Szklane drzwi prysznicowe szybko stały się bardzo popularnym wyborem w naszych nowoczesnych łazienkach. Dzięki nim uzyskujemy elegancki, harmonijny projekt, który idealnie wpisuje się w nowoczesny dom. 

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Obecnie w aranżacjach łazienek dążymy do otwarcia przestrzeni. We wnętrzach pojawia się coraz więcej szkła i światła, a w projektach elementów takich jak brodziki, panele prysznicowe, umywalki widzimy silne dążenie do prostoty i minimalizmu. 

Wybierając szklane drzwi prysznicowe, musimy wziąć pod uwagę nie tylko osobiste preferencje, ale również typ kabiny oraz ilość wolnej przestrzeni wokół niej. Drzwi do kabiny prysznicowej mogą być uchylne, składane lub przesuwne. Nie każdy typ drzwi będzie dobrze sprawdzał się w małych łazienkach, dlatego zanim wybierzemy konkretny model, dobrze jest zapoznać się z każdym z nich.

Jakie wybrać drzwi?

Drzwi do kabiny prysznicowej mogą być uchylne, przesuwne lub składane jak harmonijka. Który typ zamknięcia kabiny jest najlepszy? Wybór odpowiednich drzwi prysznicowych będzie zależał od naszych upodobań oraz gabarytów łazienki. 

 

Łazienka z prysznicem

Drzwi prysznicowe składane (łamane) – dzięki swojej specyficznej konstrukcji, otwierają się szerzej niż drzwi przesuwne i zajmują mniej miejsca niż drzwi uchylne. Warto wykorzystać je jako drzwi do kabiny bez brodzika

Drzwi prysznicowe uchylne – klasyczny, tani i wygodny typ zamknięcia kabiny prysznicowej.

Drzwi prysznicowe przesuwne – ich największą zaletą jest to, że zajmują niewiele miejsca, przez co tak chętnie montuje się je w małych łazienkach.

Drzwi wnękowe – wyglądem nie różnią się zbytnio od drzwi prysznicowych uchylnych, ale dzięki specjalnemu rozłożeniu zawiasów pozwalają na montaż w trudno dostępnych miejscach, np. przy ścianach o nieregularnym kształcie lub kącie nachylenia. Idealne rozwiązanie do łazienek na poddaszu. 

 

Potrzebujesz wsparcia przy projekcie? Skontaktuj się z nami: 

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


   

   

  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Ewa Banasiewicz-Kieliszek

  Specjalista // Wyposażenie wnętrz
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków