Jedna tapeta - 7 projektów łazienek | Wzór Niveum Wall & Deco
Proj: Martyna Płaneta i Jakub Figurski Foto: Yassen Hristov i Anna Salak

Jedna tapeta – 7 projektów łazienek | Wzór Niveum Wall & Deco

Tapety, które możemy określić mianem 2.0, to wielkoformatowe grafiki, które w zjawiskowy sposób wzbogacają projekty wnętrz. Liderem wśród marek oferujących takie rozwiązanie jest włoski producent Wall & Deco, którego produkty znajdują się w portfolio showroomów z Grupy Internity Home. I tak jak w każdym przypadku, tak samo w tapetach, są wzory mniej i bardziej lubiane. Wśród tych, które już zdobyły miano kultowych, jest wzór Niveum Wall & Deco, który zadebiutował na scenie designu w 2016 roku. Dziś pod lupę weźmiemy 7 projektów łazienek w różnych stylach. Łączy je wzór przeskalowanych kwiatów. 

 

Tapeta Niveum Wall & Deco – najpopularniejszy wzór kwiatowy we wnętrzach

Wzór występuje w dwóch szatach utrzymanych w pastelowej kolorystyce. Do wyboru mamy wersję bardziej wpadającą w róż lub niebieskości. Tapeta Niveum należy do rodziny Wet System, co oznacza, że z powodzeniem możemy ją stosować w pomieszczeniach narażonych na większą wilgotność, a nawet może mieć bezpośrednią styczność z wodą, np. w strefie prysznicowej.

 

Tapetę Niveum Wall & Deco możemy dopełniać wieloma kolorami. Poniżej pokazujemy jak łączy się z płytkami z rodziny IH Selection

 

tapeta Niveum Wall & Deco
Kliknij, żeby przejść do tapety Niveum Wall & Deco

 

1. W połączeniu z marmurowymi płytkami

W pierwszym projekcie tapeta Niveum wyznacza strefę umywalkową. Jej romantyczne oblicze podkreśla róż zastosowany na szafce podumywalkowej. Reszta aranżacji jest dość minimalistyczna, ponieważ na ścianach, obudowie wanny i podłodze, architekci z One Design zastosowali marmurowe płytki. Taki zabieg sprawił, że strefa zaakcentowana tapetą wychodzi na pierwszy plan i tak naprawdę decyduje o charakterze aranżacji.

 

 

2. Salon kąpielowy jak marzenie

W drugim projekcie tapeta Niveum podkreśla salonowy charakter łazienki. Widać wyraźnie, że w tym wnętrzu na pierwszym miejscu stawia się relaks i odpoczynek po całym dniu pracy. Kwiatowy wzór w sposób doskonały kreuje atmosferę spa we własnych czterech kątach. Duże lustro zamontowane w strefie umywalkowej dubluje ornament i wraz ze złotymi detalami sprawia, że aranżacja ma niezwykle eleganckie zabarwienie.  

 

 

3. W połączeniu z płytkami imitującymi kamień

Romantyczny charakter tapety Niveum szybko można odczarować, co pokazuje jej uniwersalny charakter. Dobrym przykładem jest poniższy projekt łazienki, w którym kwiatowy wzór został nieco stonowany szarymi płytkami imitującymi kamień. Elegancki charakter wnętrza podkreśla złota armatura oraz designerski grzejnik w tym samym wykończeniu. 

 

proj. Studio 8
proj. Studio 8
proj. Studio 8
proj. Studio 8

 

4. Tapeta Niveum Wall & Deco w formie dekoru

Poniższy projekt łazienki przygotowany przez Małgorzatę Niedzielską pokazuje jeszcze inną ważną cechę tapety Niveum. Ma ona niesamowitą zdolność przełamywania monochromatycznych projektów. Jej łatwość wchodzenia w relacje z różnymi kolorami i fakturami z powodzeniem wykorzystują architekci. W ten sposób ożywiają aranżację i nadają jej designerski rys. 

 

 

5. Kwiatowa tapeta w salonie kąpielowym

Jak widzimy, tapeta w kwiaty jest doskonałym wyborem do projektów salonów kąpielowych. Nie dość, że tworzy elegancki wystrój, to jeszcze wprowadza do łazienki przytulny klimat. W tym przypadku temperaturę wnętrza podkręca dodatkowo zastosowana faktura drewna w formie płytek. Szare i turkusowe elementy wykorzystane w projekcie idealnie zgrywają się z kolorystyką obecną na tapecie. Ostatecznie wnętrze emanuje niezwykłą harmonią, co jest bardzo cenne we wnętrzach mających służyć regeneracji ciała i ducha. 

 

proj. Manaza
proj. Manaza

 

6. Łazienka z różowymi umywalkami i kwiatami w tle

W przypadku tego projektu, widać wyraźnie, że tapeta Niveum stała się podstawą do stworzenia romantycznej aranżacji w kobiecym stylu. Charakter tak urządzonej łazienki podkreślają różowe umywalki. Ten nieco cukierkowy wystrój przełamują płytki imitujące beton zastosowane na obudowie wanny i posadzce. 

 

proj. Loftstudio
proj. Loftstudio

 

7. Nowoczesny salon kąpielowy

Ostatni projekt przygotowany przez arch. Monikę Hardej, jest utrzymany w stylu nowoczesnym. W aranżacji dominuje szarość, przełamana kwiatowym wzorem. Czarne detale w formie armatury i ramy przeszklenia wprowadzają do wnętrza loftową nutę. Warto również zwrócić na umiejętnie zaprojektowane oświetlenie, które porządkuje przestrzeń, dzieląc ją na poszczególne strefy. W ten sposób powstał salon kąpielowy, który nie tylko doskonale spełnia swoje funkcje, ale też urzeka stroną wizualną. 

 

proj. Monika Hardej Projektowanie Wnętrz
proj. Monika Hardej Projektowanie Wnętrz
proj. Monika Hardej Projektowanie Wnętrz
proj. Monika Hardej Projektowanie Wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków