5 pomysłów na sofę w salonie | Jak wybrać model idealny? | IH - Internity Home

5 pomysłów na sofę w salonie | Jak wybrać model idealny?

Wybór odpowiedniej sofy do salonu może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku dostępna jest bogata gama modeli, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też jakością wykonania, a co za tym idzie funkcjonalnością i trwałością. Jak zatem wybrać odpowiednią sofę, by zarówno pięknie się prezentowała, zapewniała komfort i wygodę, jak i służyła przez kolejne lata? Zobaczcie propozycje z oferty marki Nobonobo dostępnej w showroomach z Grupy Internity Home

 

Ponadczasowa elegancja – sofa Most

Sofa to główny element wyposażenia strefy wypoczynku w salonie. Przyciąga wzrok i buduje klimat wnętrza. Powinna, poza komfortem i wygodą, przede wszystkim pasować stylistycznie do całego pomieszczenia. Jeśli chcemy, by nasz salon prezentował się modnie, a przy tym pozostał elegancki przez lata postawmy na modele o klasycznej, ponadczasowej urodzie.

Taka jest sofa Most z oferty marki Nobonobo. Model wyróżnia się przede wszystkim niespotykanym dotąd stylem. Delikatne pikowania i luźne wypełnienie poduszek oparciowych dają efekt miękkiej, niezwykle komfortowej sofy o niebanalnym wzornictwie. Postawiona na metalowych nogach stworzonych na kształt mostu (stąd też nazwa) prezentuje się lekko i wytwornie zarazem.

 

Sofa Most marki Nobonobo w salonie (design: Anna Serafin photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito_
Sofa Most marki Nobonobo w salonie (design: Anna Serafin | photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Narożniki i sofy Most Nobonobo są dostępne w shoroomach z Grupy IH

 

Do dużych wnętrz – sofa Feza

Równie ważny, jak wybór stylistycznie dopasowanej do wnętrza sofy, jest dostosowanie jej rozmiarów do dostępnego metrażu. O ile w małych pomieszczeniach zazwyczaj zmieści się jedynie niewielka sofa, czy narożnik, to w tych większych potrzebujemy bardziej wyszukanych rozwiązań. Tu z pomocą przychodzą kolekcje modułowe. Pozwalają one w pełni spersonalizować mebel, poprzez dobór ilości siedzisk, kształtu i wielkości wypoczynku. Dzięki temu możemy mieć zestaw wypoczynkowy dopasowany do metrażu salonu, liczby domowników oraz układu funkcjonalnego przestrzeni.

Takie możliwości aranżacyjne stwarza sofa modułowa Feza z oferty marki Nobonobo. Dzięki dostępności wielu zróżnicowanych modułów, można ją dowolnie konfigurować. Uniwersalne wzornictwo pozwala dopasować mebel do każdego wystroju wnętrza, od nowoczesnego po klasyczne. Na uwagę zasługuje także oryginalny design oraz wysoka jakość wykonania. Sofa osadzona jest na metalowych nogach, które idealnie równoważą szerokie i jednocześnie wygodne siedziska wykończone precyzyjnym przeszyciem.

 

Sofa Feza Nobonobo w salonie (proj. Kałasa Concept | fot. Marcin Grabowiecki)
Sofa Feza Nobonobo w salonie (proj. Kałasa Concept | fot. Marcin Grabowiecki)

Narożniki i sofy Feza Nobonobo są dostępne w shoroomach z Grupy IH

 

Nowoczesny minimalizm – sofa Umo

Wybór sofy do salonu zdeterminowany jest także jej funkcją. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach meble wypoczynkowe są tym elementem wystroju, który ma zastąpić zbędne dodatki. Przyciągać wzrok, ale i zapewniać komfortowy wypoczynek. Dlatego wszystkich zwolenników funkcjonalnych i estetycznych wnętrz, gdzie mniej znaczy więcej, zauroczy sofa Umo z oferty Nobonobo. Jej nowoczesna i minimalistyczna forma nie tylko efektownie się prezentuje, ale przede wszystkim zapewnia komfort i wygodę. Ozdobą tej sofy jest odwrotne szycie, które dodaje jej charakteru.

 

Umo to typowy leniuch, który swoim designem zachęca do odpoczynku i relaksu. Ma modułową konstrukcję, która otwiera niemal nieograniczone możliwości konfigurowania układu mebla i pozwala na stworzenie prawdziwej wyspy wypoczynkowej w centrum salonu.

 

Sofa Umo Nobonobo (proj. Spacja Studio)
Sofa Umo Nobonobo (proj. Spacja Studio)

Meble z linii Umo Nobonobo są dostępne w shoroomach z Grupy IH

 

Klasyka w nowoczesnej odsłonie – sofa Paradise

Miłośnicy uniwersalnych i ponadczasowych wnętrz oraz tradycyjnego podejścia do ich aranżacji z pewnością postawią na sprawdzone rozwiązania i zestawienia, także meblowe. Dlatego zamiast dużych, nowoczesnych mebli modułowych wybiorą typowe sofy 2- i 3-osobowe. Dla nich doskonała propozycją będzie nowoczesna sofa Paradise Nobonobo, która kryje w sobie luksus i elegancję. Głębokie siedzisko w połączeniu z miękkimi, pierzowymi poduchami oparciowymi daje gwarancję najlepszego relaksu i odpoczynku. Sofa wznosi się na nogach wykonanych z litego drewna dębowego, które jest synonimem siły i wytrzymałości. Takie rozwiązanie sprawia, że sofa nabiera lekkiej i delikatnej formy. Paradise to model ponadczasowy, idealny zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

 

Sofy Paradise w salonie (proj. Aneta Pogorzelska Mozayka | fot. Tomasz Miotk)
Sofy Paradise w salonie (proj. Aneta Pogorzelska Mozayka | fot. Tomasz Miotk)

 

Modne wzornictwo na mały metraż – sofa Rio

Wszystkim tym, którzy poszukują modnych rozwiązań na lata z pewnością do gustu przypadnie sofa Rio marki Nobonobo. To niewątpliwie model dla miłośników nowoczesnego wzornictwa, który doskonale sprawdzi się w niedużych wnętrzach. Dostępny jest w różnych wariantach oraz szerokim wyborze tkanin, dzięki czemu można go skonfigurować do własnych potrzeb. Stabilizację zapewniają pasy tapicerskie, a wyjątkową miękkość wypełnienie SoftLayers – połączenie wysokoelastycznej pianki oraz naturalnego pierza. Rio wsparty jest na nogach wykonanych z litego drewna dębowego, dlatego jego forma jest niezwykle lekka i nie przytłacza miejsca, w którym się znajduje.

 

Sofa Rio Nobonobo w salonie (proj. Studio Brzask fot. Grzegorz Rejniak)
Sofa Rio Nobonobo w salonie (proj. Studio Brzask fot. Grzegorz Rejniak)

Meble z linii Rio Nobonobo są dostępne w showroomach z Grupy IH

 

Meble Nobonobo są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home || Sprawdź adresy >>

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków